Matka Boska i Koktajle Mołotowa, czyli II Aukcja Sacrum Profanum

location icon
Dom Aukcyjny Art in House Al. Jerozolimskie 107, Warszawa
calendar icon
Od 29 sty 19:30 do 29 sty 19:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Czy wyobrażacie sobie Matkę Boską rzucającą butelkami zapalającymi? Co myślicie o zakonnicach z Moulin Rouge? Czy palenie papierosów z aniołami jest dobrze widziane w niebie? Co skrywa w swoim wnętrzu Lewiatan? Kto stał za pożarem Katedry Notre Dame? Takie szczególne kwestie rozstrzygniemy w piątek 29 stycznia o 19:30 na II Aukcji Sacrum Profanum w Art in House (Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa). Zachęcamy do licytacji zdalnej - internetowej, telefonicznej lub przez zlecenie z limitem.

W katalogu aukcyjnym zgromadziliśmy prace, których wspólnym mianownikiem jest życie duchowe w powiązaniu z codziennością. Artyści potraktowali wątek religijny z pełną swobodą twórczą, dlatego w katalogu znajdziecie obrazy i rzeźby prezentujące motyw przewodni aukcji w sposób tradycyjny, ortodoksyjny, pastiszowy, sentymentalny czy karykaturalny.

Wśród prac nawiązujących do klasycznej sztuki religijnej odnajdziecie ikonę ze Świętym Jerzym, który walczy ze smokiem (Ewa Jaworska), Matkę Boską Gromniczną Jana Dubrowina, ofiary biblijnej bestii o pięknych ciałach (Wojciech Pelc), zamyślonego mnicha (Jakub Wasilewski), rafaelowską kompozycję z tajemniczym zniknięciem Dzieciątka (Mariusz Zdybał), jak również  odmienną od stylistyki surrealizmu litografię słynnego malarza Salvadora Dali.

Obrazami w tonie zdecydowanie niepokornym są z kolei zakonnice Piotra Kachnego i Roberta Jadczaka, karmiący anioł Mira Białego, znużeni bohaterowie Jacka Lipowczana, Jezus Chrystus przywołujący kultowy musical z lat 70-tych pędzla Borysa Fiodorowicza, grzeszny piknik Davida Schaba, (nie)święte niewiasty barcelońskie Henryka Trojana czy wiktoriańska pobożność w krzywym zwierciadle Grzegorza Kufla.

Na ostatnich stronach katalogu czekają propozycje rzeźbiarskie: diabeł sarmacki Marcina Myśliwca, kusząca Ewa Adama Kołakowskiego, ekspresyjny męczennik Tomasza Górnickiego, trzej królowie Arka Szweda oraz anioły: w postaci kobiecej (autorstwa Jacka Sumeradzkiego) oraz jako XIX-wieczne putto.

Regulamin aukcji, instrukcję licytacji oraz katalog znajdziecie na naszej stronie pod linkiem https://artinhouse.pl/pl/aukcja/ii-aukcja-sacrum-profanum/95

Zapraszamy!

II Aukcja Sacrum Profanum

29 stycznia 2021, 19:30 (piątek)

Art in House Dom Aukcyjny

Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wstęp wolny
już niedostępne -