XVII Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne OMF 2021

location icon
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie Dąbrowszczaków 3, Olsztyn
calendar icon
Od 10 lis 8:00 do 27 gru 15:00
ticket icon
Od 0,00 zł

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do udziału w XVII edycji Otwartych Mistrzostw Fotograficznych 📸Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne to coroczny, trwający bez przerwy od 2004 roku ogólnopolski konkurs dla wszystkich fotografujących. Do tej pory nagrodziliśmy już ponad 100 laureatów, a nasze jury, złożone z najlepszych fotografów i krytyków branży, przejrzało ponad 12 tysięcy zdjęć.W tym roku zapraszamy do nadsyłania fotografii w dwóch kategoriach:📸 OBLICZA CZŁOWIECZEŃSTWA - GRANICE
Granice są od zawsze i wszędzie - dosłownie i metaforycznie. Człowiek je stawia, buduje, wyznacza, ale też od zawsze jakieś pokonuje, przekracza i burzy. Szczególną uwagę chcemy zwrócić na ludzkie emocje i postawy, wyznaczanie granic sobie i innym, ograniczenia, jakie generuje nam świat i cywilizacja oraz kwestie tolerancji, społecznych wykluczeń, postaw i relacji międzyludzkich.📸 MINIMALIZM
Minimalizm to syntetyczna forma postrzegania i porządkowania świata za pomocą obrazu. Jest sposobem pokazania rzeczywistości w sposób oszczędny i graficzny. Skromna, prosta forma wymaga przy tym szczególnych metod obserwacji fotografowanych obiektów. Czasami mniej znaczy więcej.Do udziału zapraszamy wszystkich: zarówno amatorów fotografii, jak i profesjonalistów. W edycji OMF 2021 pragniemy zwrócić uwagę uczestnikom na aktualne problemy społeczne i cywilizacyjne. Dodatkowo uwypuklone wyjątkowością czasów, w jakich przyszło nam żyć.W tej edycji przyznajemy nagrodę główną Grand Prix, ufundowaną przez Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Dodatkowo przyznajemy trzy nagrody za I, II, III miejsce. Po obradach jury wybierzemy prace nagrodzone, które wraz z pracami wyróżnionymi zostaną zaprezentowane w lutym 2022 na wystawie pokonkursowej w Galerii Amfilada MOK Olsztyn.Nagrody OMF 2021Grand Prix
Aparat Canon EOS M6 Mark II + EF-M 15-45mm IS STMI Miejsce
Nagroda pieniężna: 3.000złII Miejsce
Nagroda pieniężna: 2.000złIII Miejsce
Nagroda pieniężna: 1.000złWyróżnienia specjalne do każdej kategorii: zaproszenie do pokonkursowej wystawy zbiorowej.Wasze zmagania konkursowe będzie oceniać bezkompromisowe Jury, w składzie którego znajdują się:📸 Jarosław Poliwko.
Fotografią jako pasją zaczął się zajmować już pod koniec lat 80-tych XX w. Od wielu lat z powodzeniem poświęca się tej dziedzinie i zawodowo, i artystycznie. Efektem tego jest własna fotograficzna działalność gospodarcza oraz studio fotograficzne ART3H Studio, którego Jarek Poliwko jest współwłaścicielem. Styl artysty oscyluje w obrębie fotografii społeczno-reportażowej, kreacyjnej, teatralno-muzycznej i silnie emocjonalnej, w której nadrzędnym tematem inspiracji jest człowiek i jego istnienie. Ostatnimi czasy mocno eksplorujący fotografię minimalistyczną. Jako podróżnik realizuje również wielopłaszczyznowe reportaże.
Duże wystawy indywidualne: "W Międzygeście" (2008), "Bardzo bliski wschód" (2010), "Teatr nieobiektywnie" (2015), "Gdzieniegdzie" (2015)
Wystawy zbiorowe: "Jaroslaw Poliwko i Karol Rajmund Raich. Wystawa fotografii" (2005), "Niepodobieństwa - Japonia na zdjęciach" (2020), "Nierzeczywistości" (2021).
Publikacje: Gazeta Wyborcza, Gazeta Olsztyńska, Made In Warmia&Mazury, FOTO.📸 Arek Stankiewicz.
Niedoszły polonista. Zawód wykonywany: fotograf, fotoreporter Gazety Wyborczej, założyciel Czarna Offca Studio, współwłaściciel ART3H Studio. Na co dzień zajmuje się fotografią reportażową, studyjną i komercyjną. Jak sam mówi, oddech i radość znajduje podróżując i fotografując w podróży. Szczególnie interesuje go kierunek wschodni, z naciskiem na Chiny i Japonię. W obu tych krajach był wielokrotnie, dokumentując swoje podróże. Podpatrywanie codzienności, jej dokumentacja, poszukiwanie nowych punktów widzenia, a także poczucie humoru w fotografii to główne zainteresowania fotograficzne Arka Stankiewicza.
Wystawy: "Niepodobieństwa - Japonia na zdjęciach" (2020), "Nierzyczywistaości" (2021).
Publikacje: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Duży Format, Polityka, Business Insider, Kommierasant, Made In Warmia&Mazury, Wprost.
Współpraca: Gazeta Wyborcza, East News Agencja Fotograficzna, Made In Warmia&Mazury, Pryzmat - Pracownia Tańca Współczesnego, MOK Olsztyn, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Fundacja Sztuki Artoffnia i in.📸 Łukasz Pepol.
W 2008 ukończył studia w Instytucie Nauk Politycznych UWM w Olsztynie oraz Warszawską Szkołę Fotografii. Swoje pierwsze fotograficzne kroki zaczął stawiać w roku 1999, zajmując się fotografią analogową. Zawodowo zaczął działać od roku 2009, tworząc głównie portrety polityków, artystów, ludzi sceny oraz zdjęcia mody. Jego komercyjne zdjęcia pojawiały się m.in. w magazynach: Playboy, Forbes, Maleman, Gazeta Wyborcza, Przekrój, Gala oraz na portalach: interia.pl, rmffm.pl, radiozet.pl. Poza pracą zawodową cały czas działał czynnie jako fotografik.
Jego prace były nagradzane oraz wyróżniane w konkursach fotograficznych. W latach 2013, 2015, 2017 oraz 2019 uczestniczył w wystawie pokonkursowej Olsztyńskiego Biennale Sztuki "O Medal Prezydenta".
Ważniejsze wystawy: "Zatoka huraganów" (2007), "Zatorze" (2014), "People of New York - Pepol of New York" (2016)
www.lukaszpepol.pl❗ Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy 👉 do 27 grudnia 2021. Swoje prace przesyłajcie przez 👉 formularz dostępny na stronie https://www.mok.olsztyn.pl/omf2021👉 Regulamin OMF 2021 znajdziecie na https://www.mok.olsztyn.pl/.../Regulamin%20OMF%202021.pdf👉 O Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych można przeczytać na https://www.mok.olsztyn.pl/.../otwarte-mistrzostwa...Jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwości piszcie na adres omf@mok.olsztyn.plWydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bez biletu
Wyprzedane Brak wolnych miejsc