ZINFEST / KONCERT: JANUSZ REICHEL & RHL ANSAMBL, PULSE GENERATION

location icon
Zajezdnia Trolejbusowa MOK Knosały 3, Olsztyn
calendar icon
Od 23 lis 20:00 do 23 lis 20:00

ZINFEST / KONCERT: JANUSZ REICHEL & RHL ANSAMBL, PULSE GENERATION

23 listopad 2019 20:00 Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały

Janusz Reichel - ur. 1965, muzyk (znany jako bard piosenki ekologicznej), poeta, działacz społeczno-kulturalny i ekologiczny, wykładowa akademicki (doktor habilitowany w dyscyplinie nauk o zarządzaniu). Na alternatywnej scenie muzycznej aktywny od początku lat 80. (zespoły Ego 4,5; No Pasaran, Zima), wspierał kampanię "Muzyka Przeciwko Rasizmowi", publicysta takich pism jak ekologiczne "Zielone Brygady" czy anarchistyczna "Mać Pariadka". Gra solo (z gitarą elektro-akustyczną) oraz w projekcie RHL Ansambl.

RHL Ansambl - to trio powstałe w 2018 r. Na gitarze gra i śpiewa Janusz Reichel. Na perkusji Jarek Urbanowski, jeden z perkusistów Złodziei Rowerów, April, Oreiro i kilku innych projektów. Na gitarze basowej, grający już wcześniej z Jarkiem w kilku zespołach, rewelacyjny poeta młodego pokolenia Tomek Bąk, wielokrotnie nagradzany m.in. w 2019 roku otrzymał Poznańską Nagrodę Literacką - Stypendium im. S. Barańczaka. Grupa wykonuje utwory Janusza Reichela, grupy Zima, a także nowe kompozycje. W sensie stylistycznym wyrasta z szeroko rozumianego punk rocka.

Pulse Generation o sobie: mieszkamy w sercu zielonej Warmii. Tu jest nasz dom. Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy kochają muzykę reggae. Nie gonimy za modą ani muzycznymi trendami. Tworzymy kawałki demokratycznie, w zgodzie i bez lidera. W naszych tekstach mówimy o rzeczach ważnych, o sprawach, na które dzisiejsze społeczeństwo przymyka oczy. Ktoś powiedział kiedyś, że gramy polskie reggae oldschool. Może i tak. Tacy ludzie jak my są już trochę odlschoolowi, bo pomimo wieku nasz bunt nie przeminął. Wszyscy w sercach nosimy dredy i prowadzimy walkę z systemem. Czasem tylko słowem, ale największe pożary rozpoczynają się od jednej iskry.
Kamil "Olsen" Onyszk - gitarka, śpiew i jazda,
Marek "Dziku" Płotast - bas, puls i ogar,
Dominik Gałązka -saksofon, wokal,
Rafał "Żuki" Żukowski - klawisz, efekty i styl,
Tomek "Guzik" Iljasiuk - gary i czary mary,
Adrian "Adi" Kaczmarczyk - gitara solowa i cuda wianki.

Zin - forma kontrkulturowego aktywizmu. Wyzwania współczesnej alternatywy, od testamentu metalowca po ekologiczny anty-kapitalizm. Wystawa i warsztaty tworzenia zinów i szablonów, nowy numer olsztyńskiej Papierówki, koncerty zespołów Cerber, Janusz Reichel & RHL Ansambl, Pulse Generation, dyskusje.Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  wstęp wolny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc