Niedziela z muzyką klasyczną

location icon
Galeria Młocint pin Galeria Młociny ul. Zgrupowania AK Kampinos, warszawa
calendar icon
Od 10 lis 11:00 do 10 lis 11:00

Wielkimi krokami zbliża się drugie z cyklu wydarzenie "Niedziela z muzyką klasyczną w Galerii Młociny". Koncerty i spektakl organizowane w ramach współpracy z Julian Cochran Foundation odbędą się 10 listopada o godzinie 12:00 na placu eventowym Galerii znajdującym się na poziomie 0. Tego dnia w bielańskim centrum handlowym wystąpią najbardziej utalentowani studenci uczelni muzycznych, laureaci międzynarodowych konkursów chopinowskich oraz wybitni artyści. "Niedziele z muzyką klasyczną w Galerii Młociny" to nie tylko wspaniała okazja, by aktywnie spędzić czas w gronie najbliższych, ale - przede wszystkim - by lepiej poznać wyjątkowy świat muzyki klasycznej i odczarować towarzyszącą jej formalną atmosferę.

10 listopada o godzinie 12:00 kolejne wydarzenie z cyklu "Niedziela z muzyką klasyczną w Galerii Młociny" otworzy spektakl dla dzieci pt. "Magiczny Fortepian". Następnie przygotowano audycję muzyczną "Dzieciaki słuchają klasyki", podczas której najmniejsi goście wspólnie z rodzicami wysłuchają krótkiego recitalu oraz poznają ciekawostki o instrumentach i kompozytorach. O 15:00 rozpocznie się koncert w ramach serii "W drodze do konkursu Chopinowskiego". To doskonała okazja, by poznać muzykę klasyczną w wykonaniu najbardziej utalentowanych polskich pianistów, którzy ubiegają się o miejsce w kwalifikacjach do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2020. Tego dnia w Galerii Młociny wystąpi Cezary Karwowski - laureat krajowych oraz międzynarodowych konkursów chopinowskich. Po występie zainteresowani będą mieli niepowtarzalną okazję, by móc wysłuchać krótkiego wywiadu z artystą oraz podzielić się z nim swoimi wrażeniami. Na zakończenie niedzielnego popołudnia, nawiązując do Roku Moniuszkowskiego, publiczność zasłucha się w recitalu pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu Karola Skwary przy akompaniamencie pianistki Marty Plasoty.

"Niedziela z muzyką klasyczną w Galerii Młociny" to projekt kulturalny, który powstał w ramach współpracy bielańskiego centrum handlowego z Julian Cochran Foundation. Stałymi punktami programu są przedstawienia teatralne, audycje dla dzieci "Dzieciaki słuchają klasyki", a także koncerty młodych i utalentowanych pianistów "W drodze do Konkursu Chopinowskiego". Na zakończenie goście galerii mają okazję, by wysłuchać recitali w ramach serii "Rok Moniuszki w Młocinach", podczas których pieśni Stanisława Moniuszki wykonują utalentowani studenci uczelni muzycznych.

"Niedziele z muzyką klasyczną w Galerii Młociny" to projekt, którego celem jest zjednoczenie mieszkańców Warszawy oraz zaproponowanie rozwijającego sposobu spędzania wolnego czasu w niedziele niehandlowe. Bielańskie centrum jest przystosowane do poruszania się na wózkach inwalidzkich, umożliwiając uczestnictwo w wydarzeniach również osobom o niepełnej sprawności ruchowej. Więcej informacji na temat całego przedsięwzięcia znaleźć można na stronie www.galeriamlociny.pl.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  muzyka klasyczna Młociny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc