Rozwój osobisty Kultura i Sztuka Grafika i Sztuki Wizualne Koncerty, Festiwale, Rozrywka Polityka i Gospodarka DIY, Majsterkowanie, Hobby

Warsztaty fotografii Analogowej dla młodzieży

location icon
Może Zdjęcie? Studio Fotograficzne Obrońców Westerplatte 34, Oliwa
calendar icon
Od 8 paź 17:30 do 8 sty 17:30

Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży, polegają na omówieniu techniki, ustaleniu potrzebnych materiałów, odczynników i samodzielnym wykonaniu prac. Uczestnicy poznają historię fotografii i najwiekszych klasyków tej sztuki. Będą wspólnie pracować i nawzajem się inspirować. W trakcie kursu uczestnicy poznają następujące techniki:

-cyjanotypia, 

-antotypia, 

-fotografia otworkowa, 

-solarigrafia, 

-reyogramy,

-sitodruk, 

-polaroid, 

-wywoływanie filmu w cz/b, 

-prace w ciemni fotograficznej,

-... . 

Fotografia otworkowa Zdjęcia bez obiektywu? Zdjęcie bez aparatu? Wystarczy puszka, taśma izolacyjna, materiał światłoczuły, odrobina cierpliwości.To nie żart. Niekonwencjonalne formy uchwycenia rzeczywistości w dobie postępu cywilizacyjnego nabierają nowego znaczenia. Fotografia to zapis obrazu w teraźniejszości dla przyszłości, zapis tego, co już wkrótce będzie przeszłością. Jednak fotografia otworkowa sprawia wrażenie, jakby wcale nie chciała rozstać z tym, co było. Z pasją i wytrwałością ćwiczyć będziemy tradycyjne rzemiosło i obserwować świat przez dziurkę wielkości szpilki zamiast obiektywu.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Warsztaty fotografii analogowej - cykl 12 spotkań
już niedostępne 480,00 zł -