Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach

location icon
Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1, Bielany
calendar icon
Od 27 mar 18:00 do 27 mar 18:00
ticket icon
Od 0,00 zł

Koncert pt. "Pejzaże muzyki polskiej"

Wykonawcy: Joanna Okoń (skrzypce) i Katarzyna Glensk (fortepian) wykonają utwory romantyczne z zapomnianej polskiej literatury muzycznej, a wśród nich:

W programie:

  • Henryk Melcer- Parafraza na skrzypce i fortepian Dumki Stanisława Moniuszki
  • Zofia Ossendowska- Quango- Taniec Fetyszów
  • Piotr Maszyński -Romans
  • Wacław Niemczyk- Valse Caprice
  • Adam Wieniawski- Orientale
  • Grażyna Bacewicz- Humoreska
  • Wanda Landowska- Jesień
  • Tymoteusz Adamowski -Mazur
  • Joseph Achron- Melodia Hebrajska op 33
  • Mieczysław Weinberg- Rapsodia na tematy mołdawskie op47 nr 3

Joanna Okoń - artystka wywodząca się z rodziny o wieloletnich tradycjach muzycznych. Na estradach koncertowych występowała od najmłodszych lat, grając z matką - pianistką Aliną Jasielską-Okoń. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2012r. zakończyła staż artystyczny w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Kunszt i wrażliwość muzyczną doskonaliła min. u słynnej skrzypaczki Mariny Jaszwili oraz podczas prowadzonego przez Filharmoników Wiedeńskich Międzynarodowego Kursu Orkiestrowego w Attergau (Austria). Wystąpiła dwukrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej w Kob (Japonia). Współpracowała z tak słynnymi zespołami muzycznymi, jak: "Warszawscy Soliści Concerto Avenna" oraz Sinfonia Varsovia, z którą współpracuje jako skrzypaczka do chwili obecnej. W 2014 roku artystka wraz z pianistką Natalią Zubko i wiolonczelistką Anną Wróbel nagrała płytę z dziełami kameralnymi Henryka Melcera. W 2018 roku wraz z pianistką Katarzyną Glensk dokonała nagrania nieznanych dzieł muzyki polskiej wydanych na płycie "Polish Impressions". Ważne miejsce w życiu artystki zajmuje działalność pedagogiczna, jak również uczestnictwo w organizowanych przez Filharmonię Narodową koncertach dla dzieci i młodzieży. W październiku 2018 roku w ramach "Invitation Festival" wraz z pianistką Katarzyną Glensk wystąpiła w Carnegie Hall (Weill Recital Hall) w Nowym Jorku.


Katarzyna Glensk - utalentowana polska pianistka, koncertuje jako solistka i kameralistka. W 2018 roku zadebiutowała wraz ze skrzypaczką Joanną Okoń w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Występowała w wielu krajach Europy oraz w Rosji. Współpracowała z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, regularne występuje z recitalami Chopinowskimi, zapraszana jest na festiwale muzyczne. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Sztukę pianistyczną doskonaliła jako stypendystka Trinity College of Music w Londynie. W dorobku ma wiele nagród i wyróżnień. W duecie z wiolonczelistką Evvą Mizerską nagrała płytę z utworami Krzysztofa Meyera. Z okazji Roku Chopinowskiego pianistka nagrała płytę z utworami kompozytora.
Prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, będąc nauczycielem dyplomowanym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.

Współorganizatorzy: Urząd Dzielnicy Bielany

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach
już niedostępne -