Koncert "Marek Bracha gra Chopina"

location icon
Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1, Bielany
calendar icon
Od 27 lis 18:00 do 27 lis 18:00

Program koncertu

Walc As -dur op. 34 nr 1
Mazurek As-dur op. 17 nr 3
Mazurek cis-moll op. 6 nr 2
Lento con gran esspressione
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
Walc Des-dur op. 64 nr 1
Preludium Des-dur op. 28 nr 15
Impromptu - Fantazja cis-moll op.66
3 Eccossaises op.72

UWAGA! Konieczne jest pobranie nowej wejściówki na koncert! Stare wejściówki z datą 1.10 są nieaktualne!

Marek Bracha - wszechstronny pianista wykształcony w Warszawie i Londynie. Aktywnie koncertuje z repertuarem muzyki klasycznej, który wykonuje na instrumentach współczesnych oraz historycznych.
Pianista współpracuje także z polskimi kompozytorami poszerzając repertuar o nowe pozycje solowe, kameralne oraz z towarzyszeniem orkiestr. Ma w dorobku prawykonania utworów I Zalewskiego, D. Przybylskiego, J. Bruzdowicz. M. Majkusiaka.
Koncertuje na fortepianach historycznych, jak również prowadzi wykłady i warsztaty przybliżające problemy wykonawstwa historycznego (m. in. Akademia Fortepianów Historycznych w Lusławicach w 2017 roku). Swoimi koncertami na świecie (m. in. Chiny, Japonia, Włochy, Niemcy, Francja, USA, Wenezuela, Chile) popularyzuje muzykę polską.

Jako solista współpracuje z takimi dyrygentami jak Alun Francis, José Maria Florêncio, Jerzy Maksymiuk czy Jacek Kaspszyk. Jako kameralista występuje z Tobiasem Kochem, Marcinem Maseckim, Maciejem Frąckiewiczem oraz zespołami Atom String Quartet, Royal String Quartet i Meccore String Quartet.

W lutym 2018 zadebiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku, wykonując utwory F. Chopina. W roku 2019 pianista współpracował z takimi zespołami jak: orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS, orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej (prawykonanie Koncertu na flet i fortepian Mikołaja Majkusiaka), ATOM String Quartet ("Mozart Improwizowany"). W styczniu i lutym odbyły się kolejne spektakle baletu "Dama Kameliowa" Johna Neumeiera, w którym pianista wykonywał na scenie Teatru Wilekiego Opery Narodowej utwory F. Chopina.
Artysta przygotował również program koncertowy "Jewish Mazurkas" złożony z Mazurków pisanych w XIX i XX wieku przez polskich kompozytorów o żydowskich korzeniach. W tym programie znajdują się kompozycje M. Szymanowskiej, J. Wieniawskiego, Wł. Szpilmana, A. Tansmana, M. Wajnberga. Jesienią tego roku recital "Jewish Mazurkas" został zarejestrowany przez TVP Kultura.
W listopadzie Marek odbył kolejną podróż do Japonii. W ramach autorskiego projektu Heritance: Radiating Piano poprowadził wykład i warsztaty na temat wpływu muzyki tradycyjnej na muzykę fortepianową XIX i XX wieku w twórczości kompozytorów polskich i japońskich. Zwieńczeniem tych działań był recital w Tokio, na którym pianista wykonał omawiane wcześniej dzieła fortepianowe.

Marek Bracha jest współzałożycielem i kuratorem festiwalu WarszeMuzik, który tworzy razem z flecistką Anią Karpowicz. Festiwal muzyki kameralnej odbywa się co roku w sierpniu w przestrzeni publicznej Warszawy w wybranych ocalałych, przedwojennych podwórkach na obszarze getta warszawskiego.

Pianista jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (2012), ukończył również z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera (2011) oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey'a Goviera (2012).

Do dokonań fonograficznych pianisty należy wydana przez NIFC solowa płyta z utworami Fryderyka Chopina, oraz nagrana dla wytwórni CD Accord płyta "Modern Soul", na której Marek Bracha towarzyszy skrzypaczce Agacie Szymczewskiej. Płyta otrzymała nagrodę "Supersonic" magazynu Pizzicato.
Marek Bracha jest reprezentowany i rekomendowany przez Stowarzyszenie Ludwiga van Beethovena.Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Koncert "Marek Bracha gra Chopina"
Wyprzedane Brak wolnych miejsc