Nauka i Edukacja Rozwój osobisty Zdrowie i Medycyna

W co grają ludzie? Analiza transakcyjna dla coachów i psychologów w KATOWICACH

location icon
Centrum Rozwoju i Edukacji Kotlarza 10b, Katowice
calendar icon
Od 22 lut 9:00 do 23 lut 17:00

Centrum Rozwoju i Edukacji zaprasza na szkolenie z tematyki analizy transakcyjnej w pracy z ludźmi 22-23 lutego w Katowicach.

Analiza transakcyjna to głęboki i inspirujący sposób ujmowania relacji interpersonalnych, który wnosi liczne możliwości autodiagnozy i diagnozy relacji w grupach, z którymi pracuje psycholog, nauczyciel czy coach. Jest nie tylko językiem opisu ale i zmiany, który pozwoli na dokonanie potrzebnych modyfikacji własnego stylu interpersonalnego, ale i wprowadzenie zdrowszych form interakcji w parach, grupach i zespołach ludzkich.

Szkolenie jest adresowane do psychologów, coachów, nauczycieli, trenerów umiejętności społecznych i wszystkich zainteresowanych kształtowaniem zdolności komunikacyjnych. Wprowadza ono podstawowe pojęcia analizy transakcyjnej - teorii osobowości, komunikacji i rozwoju, która ujmuje funkcjonowanie człowieka w relacjach z innymi ludźmi w perspektywie transakcji różnych stanów ego obojga partnerów komunikacyjnych.


W czasie szkolenia, które obejmuje 16 godzin warsztatowych:

1. Przyjrzysz się strukturze osobowości w schemacie: Ja-Rodzic, Ja-Dorosły i Ja-Dziecko i zdiagnozujesz swoją osobowość;
2. Dowiesz się jak przejawia się każdy stan ego w zachowaniach komunikacyjnych i zdobędziesz narzędzia rozpoznawania aktywnego stanu ego u innych osób;
3. Zrozumiesz strukturę potrzeb psychologicznych i ich przejawy w organizacji czasu i relacjach z ludźmi;
4. Poznasz sposoby autentycznego i nieautentycznego funkcjonowania w relacjach interpersonalnych;
5. Nauczysz się rozpoznawać gry psychologiczne stosowane w środowisku wychowawczym i zawodowym, a także w bliskich relacjach;
6. Poznasz postawy życiowe i sposoby ich przejawiania się w codziennym życiu.

W pierwszym dniu szkolenia poruszone zostaną zagadnienia struktury osobowości i sposobu jej przejawiania się w transakcjach między ludźmi. W drugim dniu szkolenia przyjrzysz się najczęstszym grom psychologicznym, poznasz sposoby ich rozpoznawania i niwelowania ich wpływu. Zdiagnozujesz swoją postawę życiową i poznasz sposoby radzenia sobie z skutkami podobnych i odmiennych postaw u innych ludzi. Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatowej, nie zabraknie zatem ćwiczeń i wyzwań interakcyjnych, które pozwolą nie tylko poznać, ale i przeżyć we własnym doświadczeniu wątki poruszane w analizie transakcyjnej.

O prowadzącym:

Marcin Moroń - doktor psychologii; pracownik badawczo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwent podyplomowych studiów rodziny, psychodiagnostyki, doradca życia rodzinnego, trener treningu umiejętności interpersonalnych. W badaniach naukowych zajmuje się rolą zdolności emocjonalnych w relacjach interpersonalnych, wrażliwością na wzmocnienia, psychologią bliskich związków interpersonalnych (agresywnością relacyjną, zazdrością, krzywdą, atrakcyjnością interpersonalną). W pracy klinicznej prowadzi poradnictwo psychologiczne, diagnostykę i opiniuje w związkach małżeńskich. Pracuje z narzeczonymi przygotowującymi się do zawarcia związku małżeńskiego.

Cena szkolenia: 350zł

Uwaga: ze względu na zapewnienie jak największego komfortu uczestników maksymalna ilość miejsc wynosi 12. 
W ramach szkolenia przewidziane są przerwy kawowe, oraz jedna długa przerwa obiadowa. Obiad we własnym zakresie.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: https://centrum-rozwoju.edu.pl/
oraz facebooka: https://www.facebook.com/centrumrozwojuiedukacji/

Kontakt: Grażyna Pławska
tel.: 609 003 258, mail: grazyna.plawska@centrum-rozwoju.edu.pl


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny

dostępnych: 3

już niedostępne 350,00 zł -