LABORATORIUM SZTUKI dla dzieci - malujemy zimę według Maxa Ernsta

location icon
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - Zajazd Kościuszkowski Papiernicza 2, Kraków
calendar icon
Od 15 lut 10:30 do 15 lut 12:00

"Picasso powiedział kiedyś, że wszystkie dzieci są urodzonymi artystami. Problemem jest pozostać artystą, gdy się dorasta" (Ken Roninson)
Fundacja LABORATORIUM SZTUKI zaprasza więc na warsztaty edukacji artystycznej dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat wykorzystujące sztukę i działalność artystyczną w pracy nad kreatywnością HISTORIA JEDNEGO OBRAZU
Warsztaty rozpoczynają się od konkretnego obrazu jednego twórcy, następnie grupa uczestników wraz z prowadzącym interpretuje wybrany obraz, a ta interpretacja jest początkiem dla danego spotkania w ramach "Historii jednego obrazu".
Chcemy uwrażliwić dzieci i młodzieży na odczytywanie i odbiór sztuki - nie ma sztuki ładnej i brzydkiej, jest sztuka wrażliwa.


KIEDY
15.02.20120 r. w godzinach od 10.30 do 12.00

GDZIE
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
31-221 Kraków, ul. Papiernicza 2

DLA KOGO?
Dla dzieci i młodzieży od 4 do 13 lat

UWAGA: LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - warunkiem jest wcześniejszy zapis poprzez evenea.pl lub poprzez wysłanie maila na adres fundacja@fls.org.pl i uzyskanie potwierdzenia.

Zgłoszenie udziału dziecka w warsztatach jest równoznaczne z udzieleniem zgody na fotografowanie i filmowanie podczas zajęć oraz publikację zdjęć i filmu na stronie www Fundacji oraz na profilach społecznościowych.

CO TYM RAZEM BĘDZIEMY ROBIĆ? 

Nasze warsztaty będą zbudowane tym razem  wokół lodu, śniegu i zimy. Nie ma zimy wokół - sztuka pozwoli nam zrobić ją samemu :)  

Przeniesiemy się więc w miejsce, gdzie wszystko będzie zamrożone, przykryte szronem i śniegiem. Nie będzie tam ciemnych intensywnych kolorów. Nie będzie żadnych ciepłych odcieni, nawet słońce będzie świeciło zimnym światłem. W pierwszej części warsztatów dzieci wykonywać będąałyby wspólną pracę jak wyobrażają sobie tę krainę - dużych rozmiarów panoramę, zawieszone na ścianach lub leżące na podłodze, na kartonach przy pomocy lodowych akwareli. Nastepnie . Następnie każde dziecko namaluje własną pracę inspirowaną obrazem Maxem Ernstem i malowana będzie nie pędzlem, ale ......... zobaczycie sami :)
Zapraszamy !!!!!

Fundacja Laboratorium Sztuki to miejsce wspierania kreatywności i pasji w Krakowie, które łączy dwa światy - z jednej strony świat twórców i artystów, a z drugiej świat odbiorców tej sztuki. Głównym celem działalności jest pomoc młodym twórcom i artystom, by mogli robić to co kochają najbardziej oraz promowanie i upowszechnianie kultury i sztuki, w tym także sztuki pojawiającej się w przestrzeni publicznej. Adresatami pomocy Fundacji Laboratorium Sztuki są m.in. twórczo uzdolnione dzieci i młodzież, zwłaszcza ze środowisk wykluczonych społecznie, którzy z uwagi na miejsce czy warunki, w których żyją nie mają kontaktu z światem kolorów i barw. Fundacja chce pokazać im poprzez dostęp do świata sztuki, że ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność. Aktualne informacje dotyczące podejmowanych działań i inicjatyw na stronie www.fls.org.pl oraz w social mediach na oficjalnym profilu Fundacji na Facebooku i Instagramie @laboratorium_sztuki

Zgłoszenie udziału dziecka w warsztatach jest równoznaczne z udzieleniem zgody na fotografowanie i filmowanie podczas zajęć oraz publikację zdjęć i filmu na stronie www Fundacji oraz na profilach społecznościowych.Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Laboratorium Sztuki
Wyprzedane Brak wolnych miejsc