Dyskretna ulotność krajobrazu - wystawa

location icon
Centrum Handlowe Osowa Spacerowa 48, Gdańsk
calendar icon
Od 10 wrz 19:00 do 31 paź 21:00

Od początku września w Centrum Handlowym Osowa można obejrzeć kolejną wystawę wyjątkowych zdjęć - tym razem autorstwa Wojciecha Junga, rodowitego gdańszczanina i fizyka, którego największą pasją jest fotografia. Bezpłatna wystawa potrwa do 31 października.

Po raz kolejny w podwojach CH Osowa zaprezentowano oryginalną wystawę zdjęć, tym razem pochodzącego z Gdańska absolwenta fizyki i fotografa Wojciecha Junga. Prace autora to jedna z jego kilku powstałych na przestrzeni wielu lat, wystaw indywidualnych. Ulubionym tematem Junga jest otaczający nas krajobraz. Można to dostrzec w uchwyconych fascynujących detalach ekosystemu, ujęciach naturalnie występujących w przyrodzie tekstur, pięknych widokach, scenach uwiecznionych w nietypowy sposób na zdjęciu w różnych sytuacjach i momentach w roku

"Aparat fotograficzny pozwala realizować własne pomysły na zapisywanie otaczającej nas rzeczywistości. A taki zapis jest dla mnie istotą fotografii" mówi fotograf.

Dziecięca pasja
Jak prawie każdy pasjonat fotografii, od dziecka interesował się otaczającym go światem i tym, jak można go uchwycić na skrawku papieru. Już jako nastolatek wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, gdzie od początku był jego aktywnym członkiem, biorąc udział w wielu wystawach zarówno jako twórca, jak i kurator - aż do dziś.

Centrum Handlowe kuratorem sztuki
Wystawa fotografii Wojciecha Junga to nie pierwsza prezentacja prac uzdolnionych artystów w CH Osowa. Nie często spotyka się w przestrzeniach komercyjnych miejsce przeznaczone na refleksję i spotkanie z różnymi formami sztuki, tym bardziej, że są stale wprowadzone w ofertę centrum.

"Nie po raz pierwszy w naszym Centrum pojawiła się wyjątkowa wystawa fotografii. Z dumą prezentujemy każdego artystę - tym razem rodowitego gdańszczanina z niebywałym okiem do detali. Tę tradycję wystaw będziemy z pewnością kontynuować i serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych propozycji" - komentuje Justyna Siemińska, dyrektor CH Osowa.

CH Osowa zaprasza wszystkich miłośników fotografii na wystawę "Dyskretna ulotność krajobrazu", która potrwa do 31 października.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia CH Osowa.
Wstęp bezpłatny.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Wstęp bezpłatny!
Wyprzedane Brak wolnych miejsc