Warsztat z Andre Sternem: Ekologia Dzieciństwa

location icon
Centrum Sztuki Wspóczesnej Zamek Ujazdowski ... Warszawa ul. Jazdów 2, Warszawa
calendar icon
Od 27 paź 10:00 do 27 paź 15:00

André Stern (ur. w 1971 r. w Paryżu) nigdy nie chodził do szkoły; jest muzykiem, kompozytorem, lutnikiem zajmującym się budową gitar, dziennikarzem, pisarzem oraz światowej sławy mówcą; André jest synem Arno Sterna, pedagoga i badacza, założyciela Malortu.

André Stern nigdy nie narzekał na brak pracy - wszystko, co robił z pasją, pozwalało mu z sukcesem funkcjonować w społeczeństwie.

Istotny wpływ na popularność Sterna oraz jego refleksję na temat dzieciństwa miało spotkanie wybitnego niemieckiego neurobiologa Gerarda Huthera. Jednym z przełomowych zdarzeń było poznanie słynnego dokumentalisty, Erwina Wgenhofera, który zaproponował Sternowi udział w głośnym filmie dokumentalnym "Alfabet".

André postanowił dzielić się szerzej niż dotychczas swoim doświadczeniem naturalnego uczenia się i wzrastania bez edukacji. Do dziś stanowi wyjątek na światową skalę, a jego książki i prelekcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem zainteresowaniem.

Warsztat będzie dotyczył Ekologii dzieciństwa. André Stern jest inicjatorem ruchu, który sam nazwał "ruchem ekologii dzieciństwa", pod który podwaliny stworzył Arno Stern. Ekologia dzieciństwa proponuje nowe podejście, pełne zaufania i szacunku do dziecka oraz jego naturalnych skłonności do uczenia się.

"To, o czym mówię, to nie metoda, tylko postawa życiowa. Postawa zaufania. Ukułem sobie takie pojęcie: ekologia dzieciństwa. To zaproszenie do stawiania pytań, ale zamiast pytać, czego ja mogę nauczyć dziecko, trzeba pytać, czego mogę nauczyć się od dziecka. Dzieci nie uznają hierarchii wartości, rasizmu, seksizmu, są otwarte na innych ludzi, nie patrzą na religię, stan posiadania, kolor skóry, nie trzeba ich uczyć tolerancji, bo nie wiedzą, co to jej brak. Otwartość, brak stereotypów - oto droga do lepszego świata. Dzieci są otwarte, szukają różnorodności, intuicyjnie czują, że to je wzbogaca, współpracują z innymi, umieją wykorzystywać wiedzę innych, by razem stworzyć to, czego w pojedynkę nie dadzą rady."

**** Warsztaty odbędą się z tłumaczeniem.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  dla wszystkich
już niedostępne 120,00 zł -