Depresja. Zrozumieć i leczyć.

location icon
Muzeum Uniwersytetu Opolskiego Plac Kopernika 11, Opole
calendar icon
Od 26 paź 10:00 do 26 paź 16:00

Co czuje osoba, cierpiąca na depresję? Co to znaczy epizod psychotyczny? Jak żyć, pracować i funkcjonować w codziennym życiu z depresją?

Wspólna inicjatywa Opolskich Kobiet Sukcesu i Fundacji "Można zwariować" jest unikalnym przedsięwzięciem w skali kraju. Kampania społeczna o depresji i zdrowiu psychicznym, którego ważnym elementem jest konferencja organizowana w Opolu, by zwiększyć skuteczność swojego oddziaływania będzie przyciągać do projektu osoby znane, które osobiście w swoim życiu zetknęły się z problematyką depresji. Celem konferencji jest zmiana stereotypów towarzyszących diagnozowaniu i leczeniu depresji oraz chorób psychicznych w Polsce, a przede wszystkim przełamanie schematów w ich postrzeganiu.

Konferencja będzie składała się z dwóch bloków:

I blok to cykl wykładów, prowadzonych przez lekarzy specjalistów, psychologów, dietetyków klinicznych.

II blok to panel dyskusyjny z organizatorami oraz "twarzą ogólnopolskiej kampanii społecznej fotomodelką Cleo Ćwiek organizowanej przez fundację "Można zwariować".

Cleo Ćwiek jest znaną fotomodelką. Odnosi sukcesy w świecie mody, mieszka w Nowym Jorku, biją się o nią prestiżowe i popularne marki. Cleo jest także osobą, cierpiącą na chorobę afektywną dwubiegunową. Założyła Fundację "Można zwariować", by w oparciu o własne doświadczenia przełamywać stereotypy towarzyszące diagnozowaniu i leczeniu chorób psychicznych w Polsce. Opowie o tym w Opolu, podczas panelu dyskusyjnego, w ramach konferencji "Depresja? Zrozumieć i leczyć. Wokół profilaktyki zdrowia psychicznego" organizowanej przez  Stowarzyszenie Opolskie Kobiety Sukcesu 26 października br. o godz. 10.00 w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego w Opolu, ul. Plac Kopernika 11.


Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Konferencja. "Depresja. Zrozumieć i leczyć."
Wyprzedane Brak wolnych miejsc