Neon kinowy - warsztat tape-artowy z Ewą Cieniak

location icon
ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury Pasaż Wiecheckiego "Wiecha" 4, Warszawa
calendar icon
Od 11 lip 16:00 do 11 lip 16:00

Chcemy zainspirować Was do stworzenia własnej tape-artowo neonowej wizytówki wybranego kina spośród tych, które są tematem wystawy "Przekrój kino!": Skarpa, Iluzjon i Atlantic lub tych, które pojawiły się w projekcie "Tu Było Kino". Na początek przyjrzycie się ich designowi, obmyślicie koncepcję, a następnie indywidualnie na wyznaczonych przestrzeniach będziecie mieli za zadanie stworzyć kolorową interpretację wybranego przez siebie neonu. Do tego celu wykorzystacie kolorowe taśmy samoprzylepne.
Wasze prace powstawać będą na placu przed pawilonem. Będziecie mieli także do dyspozycji część elementów wolnostojących! Dzięki temu Wasz neon zaistnieje w przestrzeni i będą mogli go podziwiać Warszawiacy. Warsztat skierowany jest do młodzieży i osób dorosłych.

‼️ Na uczestników czekają także albumy Tu Było Kino, których współautorka poprowadzi dla Was ten warsztat.

Ewa Cieniak - współautorka projektu TU BYŁO KINO, w ramach którego zdokumentowanych zostało kilkaset kin w Polsce w tym także ich szyldy oraz neony. Artystka i trenerka wielu warsztatowych projektów artystycznych, w tym Tape-Artowych skierowanych do młodzieży i dorosłych, realizowanych we współpracy z instytucjami kultury w Warszawie. W ramach projektu ROK 1989 zrealizowanego jesienią 2019 roku przez Fundację Edukacyjną Siłaczka powstała tymczasowa wystawa-instalacja wykonana w technice Tape-Artu, którą mogli oglądać wszyscy Warszawiacy. Projekt dofinansowany został przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Neon kinowy - warsztat tape-artowy z Ewą Cieniak
już niedostępne -