Rozwój osobisty Grafika i Sztuki Wizualne Projektowanie

Fotografia architektury cz. I: Krajobraz przebudowany. Miejskie portfolio

location icon
Zodiak Warszawski Pawilon Architektury Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4, Warszawa
calendar icon
Od 2 cze 12:00 do 2 cze 16:00

Architektura w kadrze fotografów, a może fotografia jako narzędzie pracy architektów?Podczas nowego cyklu tematycznego spojrzymy na temat architektury i przestrzeni miejskiej przez obiektyw! Pierwsze spotkanie poprowadzi Paweł Olejniczak.

Dla artysty fotografia architektury to szansa do pokazania prawdy o człowieku. W jaki sposób kształtuje i oddziałuje na otaczającą go rzeczywistość? We wprowadzeniu poznamy warsztat pracy dokumentalisty, a potem przejdziemy do części praktycznej - przeglądu portfolio. Dowiemy się jak dobrać prace, jak ułożyć je w spójną całość i jak o nich opowiadać.

Uczestnicy muszą przynieść swoje prace do konsultacji - ok. 20, 30 fotografii. Mile widziane zdjęcia o tematyce miejskiej / streetowej / fotoreporterskiej / dokumentalnej zebrane w 1 cykl tematyczny. Warsztaty trwają ok. 4 godziny. 

Paweł Olejniczak - Fotograf komercyjny, dokumentalista i plastyk.Ukończył Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie i Instytut Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, gdzie obecnie pracuje nad doktoratem. Realizował projekty m.in. dla ELLE, Newsweek, Przekrój, Forbes, Sukces czy Kręgliccy Restauracje.

O cyklu:

W ramach spotkań cyklu "Fotografia Architektury" zajmiemy się zdjęciami współczesnymi i archiwalnymi, poznamy warsztat pracy fotografów, którzy na co dzień przyglądają się budynkom i przestrzeni pomiędzy nimi. Poszukamy odpowiedzi na pytania: jak kadrować architekturę, jak zbudować swoje portfolio miejskie. Dowiemy się co fotografia może nam powiedzieć o mieście i jaka, w czasach social mediów i rozszerzonej rzeczywistości, jest jej rola.

Podczas każdego ze spotkań przyjrzymy się naszemu tematowi z różnych perspektyw! Poznamy zarówno aspekty techniczne, jak i kontekst kulturowy i społeczny. Nie zabraknie też spotkań praktycznych!

Zajęcia skierowane są do pasjonatów fotografii miejskiej, projektantów, architektów i wszystkich tych, którzy chcą, aby ich zdjęcia były coraz lepsze.

W cyklu zaplanowano 4 spotkania z praktykami - artystami i animatorami kultury. Zajęcia będą odbywały się w grupach 10-15 osobowych. Każde prowadzić będzie inny twórca, nadając mu charakterystyczną dla siebie formułę.

Organizator: m.st. Warszawa, realizacja: Lokalny

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Fotografia architektury cz. I

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Fotografia Architektury cz. I | Lista rezerwowa

dostępnych: 2

już niedostępne -