Rozwój osobisty DIY, Majsterkowanie, Hobby

Warsztaty kaligrafii - kursywa angielska

location icon
Rebell Studio -1 Jana Żupańskiego 19/3, Poznań
calendar icon
Od 12 paź 9:45 do 12 paź 18:00

Całodzienny kurs kaligrafii wprowadzi Was w świat pięknych liter. Nauczymy posługiwać się stalówką ostrą i przy jej użyciu poznamy podstawy klasycznej kursywy angielskiej - Copperplate Script. Zapraszamy wszystkich marzących o zdobyciu umiejętności pozwalających tworzyć pięknie wypisane kartki, papeterie okolicznościowe i inne papierowe cuda. To nic, jeżeli nigdy nie próbowaliście tej sztuki. Kurs wprowadzi Was w zagadnienia kaligrafii, swoje umiejętności będziecie mogli rozwijać u nas podczas kolejnych warsztatów, gdzie będzie można poszerzyć swoje umiejętności po opanowaniu podstaw.

Bilety:
Przedsprzedaż: 149,- (do 22.09.2019 r.)
Cena regularna: 189,-
Grupa wiekowa - bardzo otwarta, jednak minimalny wiek uczestników to 13 lat.Ilość miejsc - 12
Co zabrać?
Wszystkie potrzebne narzędzia otrzymacie w cenie kursu, po zakończeniu będą Wasze. Będą to wzorniki i materiały do Waszej pracy w domu, skośna obsadka, dwie różne stalówki, abyście mogli poznać możliwości różnych narzędzi oraz tusz.
Prowadząca? 
Kurs poprowadzi Maria Halamska (Kuzioła) - absolwentka projektowania graficznego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Pracowni TYPO. Zafascynowana kaligrafią i ręcznym liternictwem. Ma już swoje pierwsze sukcesy - jej font "Goplanka" dla Goplany inspirowany ręcznie pisaną literą zdobył nominację w ogólnopolskim konkursie Polish Graphic Design Awards 2017.
Jedzonko?
O wodę i przekąski się nie martwcie ;) Podczas kursu przewidziana jest przerwa obiadowa - jesteśmy gastronomicznie dobrze ulokowani, będzie można wyjść, przewietrzyć się i najeść w pobliskich restauracjach, a także zamówić posiłek i zjeść go w naszej uroczej przestrzeni.

Harmonogram zajęć:
9.45-10.00 Wstęp: poznajemy narzędzia i kreślimy podstawowe kształty, z których będziemy budować minuskuły (małe litery) i majuskuły (duże litery)
10.00 Minuskuła cz. 1 
11.30 Przerwa
11.45 Minuskuła c.d
13.15 Przerwa obiadowa
14.20 Majuskuła
16.00 Przerwa na inspirację literniczą :) Obejrzymy różne prace, aby poznać możliwości i zastosowania kursywy angielskiej
16.15 Majuskuła c.d 
18.00 Koniec warsztatów + obowiązkowe zadanie domowe!

*W przypadku nie zebrania się wystarczającej liczby uczestników zastrzegamy sobie prawo do odwołania lub przełożenia warsztatów na inny termin. 

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny
już niedostępne 189,00 zł -
  Przedsprzedaż
już niedostępne 149,00 zł -