Estoński CIT - możliwości wykorzystania przez branżę IT

location icon
spotkanie online
calendar icon
Od 18 cze 10:00 do 18 cze 10:00

SoDA wspólnie z ekspertami z KPMG serdecznie zaprasza na webinar SoDA "Estoński CIT - możliwości wykorzystania przez branżę IT", który odbędzie się 18 czerwca (piątek) o godz. 10.00. 

Agenda:

  • Estoński CIT - jak działa pierwowzór i jakie były założenia?
  • Kto może skorzystać a kto jest wykluczony?
  • Jakie są warunki funkcjonowania w ramach Estońskiego CIT?
  • Wejście w nową formę opodatkowania - z czym się wiąże?
  • Estoński CIT a ulga B+R, IP Box czy straty z lat ubiegłych
  • Q&A
Prelegenci:

Wojciech Majkowski (Dyrektor KPMG) - specjalizuje się m. in. w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, podatków międzynarodowych, prawa handlowego, cywilnego, własności intelektualnej oraz karnego skarbowego. Posiada również doświadczenie w przeprowadzaniu i nadzorowaniu, od strony prawnej i podatkowej, złożonych procesów restrukturyzacyjnych dla klientów polskich oraz międzynarodowych, obejmujących połączenia, przekształcenia, podziały spółek, likwidacje, aporty, restrukturyzacje zadłużenia, planowanie wzajemnych transakcji, tworzenie podatkowych grup kapitałowych itp. Posiada doświadczenie w prowadzeniu przeglądów podatkowych i prawnych (zarówno ogólnych jak i nakierowanych na identyfikację określonych zagadnień) dla klientów z różnych sektorów przemysłu i usług, w szczególności z branży energetycznej, paliwowej, budowlanej i infrastrukturalnej.

Łukasz Piwowarczyk (Dyrektor KPMG) - posiada osiemnastoletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym zdobyte w ramach międzynarodowych firm doradczych. Łukasz specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, w tym również w transgranicznym rozliczaniu podatków dochodowych oraz podatku od towarów i usług. Kierował licznymi projektami podatkowymi realizowanymi dla międzynarodowych przedsiębiorstw oraz dużych i średnich przedsiębiorstw krajowych z różnych sektorów, w tym również klientów prowadzących działalność w SSE, m.in. w zakresie: przeglądów podatkowych, przeglądów due diligence, przekształceń i restrukturyzacji, reprezentacji przed organami podatkowymi i sądami administracyjnym, bieżącego doradztwa podatkowego.

Rafał Szafraniec (Tax Partner KPMG) - kieruje zespołem podatkowym KPMG we Wrocławiu. W KPMG pracuje od 2006 r., a uprawnienia doradcy podatkowego uzyskał w 2008 r. W blisko dwudziestoletniej karierze zawodowej w obszarze podatkowym, wspierał firmy w zakresie bieżących zagadnień VAT, podatków dochodowych oraz w procesach restrukturyzacyjnych. Regularnie reprezentuje klientów przed organami podatkowymi, celno-skarbowymi czy sądami administracyjnymi. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów z sektorów motoryzacji oraz IT. Rafał jest uznanym prelegentem na konferencjach, webinariach oraz wydarzeniach biznesowych. Od maja 2020 roku prowadzi zespół SSC KPMG świadczący usługi sprawozdawczości podatkowej w zakresie VAT w regionie EMEA.
Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja
Wyprzedane Brak wolnych miejsc
  Rejestracja dla członków SoDA
Wyprzedane Brak wolnych miejsc