Spotkanie branżowe dla organizacji organizujących wolontariat i wsparcie na rzecz Ukrainy

location icon
Spotkanie plenerowe, park przy kampusie w Rybniku ul. Rudzka 13C, Rybnik
calendar icon
Od 6 cze 16:30 do 6 cze 16:30
ticket icon
Od 0,00 zł

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zaprasza na spotkanie branżowe dla organizacji/instytucji angażujących się w pomoc Ukrainie, współpracujących z wolontariuszami. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca 2022 r. w Rybniku, startujemy o 16:30.

O czym będziemy rozmawiać?

Tematem spotkania będzie wolontariat na rzecz Ukrainy - jak skutecznie angażować wolontariuszy, jak ich utrzymać w organizacji, jakie wyzwania i trudności stoją przed organizacją współpracującą z wolontariuszami w czasie kryzysu. Liczymy na ciekawą dyskusję, wymianę dotychczasowych doświadczeń oraz pomysłów na organizację i realizację wolontariatu w czasie kryzysu.

Adresaci spotkania:

Przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Termin i miejsce spotkania:

6 czerwca 2022 (poniedziałek) o godzinie 16:30 w parku przy kampusie w Rybniku (ul. Rudzka 13C). Spotkanie planujemy w plenerze (jeśli pogoda dopisze) lub zaprosimy Was do naszej sali w siedzibie stowarzyszenia CRIS - również na terenie kampusa (ul. Rudzka 13C).

Warunek uczestnictwa:
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest rejestracja reprezentowanej placówki - szkoły/koła wolontariatu w Systemie Obsługi Wolontariatu. Rejestracji należy dokonać przed dniem szkolenia, ewentualnie będzie możliwość jej dokonania bezpośrednio przed szkoleniem, prosimy, aby wtedy przyjść na szkolenie 20 min. wcześniej.
Link do rejestracji: https://www.korpussolidarnosci.gov.pl/uzytkownicy/register-organization.html

Jak zarejestrować się w SOW? https://www.facebook.com/wolontariatzRIOKO/posts/5365103110208218

BIO prowadzącej:

Dorota Honisz - z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS związana od 2009 roku - pracownik i członkini stowarzyszenia; współpracuje z organizacjami, społecznościami i liderami społecznymi. Od zawsze animatorka społeczności lokalnych od czasu do czasu trenerka, aktualnie programu Korpus Solidarności

Kontakt do organizatorów:
Anna Bulenda, e-mail: anna.bulenda@cris.org.pl, tel. 32 7395512

****
Spotkanie branżowe dla organizacji organizujących wolontariat i wsparcie na rzecz Ukrainy
data:
6 czerwca 2022 r. (poniedziałek) | godz.: 16:30-18:30
miejsce: park przy kampusie w Rybniku (ul. Rudzka 13C)


Spotkanie organizowane jest w ramach Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030 "Korpus Solidarności", współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet
Wyprzedane Brak wolnych miejsc