Zdrowie i Medycyna

Dla nas nie ma tematów tabu. Medyczno-prawna konferencja o zdrowiu reprodukcyjnym

location icon
Aula Katedry i Zakładu Patomorfologii WUM Pawińskiego 7, Warszawa
calendar icon
Od 9 lis 10:00 do 9 gru 15:30

Jako przyszli lekarze i lekarki chcemy zgłębiać wszelkie obszary wiedzy medycznej. Dla nas kwestie seksualności i rozrodczości są elementem zdrowia. Poszerzanie świadomości w tych obszarach uczyni nas lepszymi specjalist(k)ami. Chcemy w sposób profesjonalny, w oparciu o naukę, standardy międzynarodowe oraz ustalenia Światowej Organizacji Zdrowia dyskutować o sprawach, które są marginalizowane w programie nauczania. Chcemy stale zdobywać wiedzę o zagadnieniach, które żywotnie interesują nasze przyszłe pacjentki i pacjentów, a które zbyt często w dzisiejszym świecie podlegają upolitycznieniu i tabuizacji.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Jako studentki i studenci z Seksuologicznego Koła Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego serdecznie zapraszamy na konferencję naukową o medycznych i prawnych aspektach ochrony zdrowia reprodukcyjnego.

Konferencja odbędzie się w sobotę 9 listopada 2019 r. w godz. 10:00-15:30 w Auli Katedry i Zakładu Patomorfologii WUM, ul. Pawińskiego 7.

O tematach z zakresu zdrowia reprodukcyjnego rozmawiać będziemy w sposób przystępny, dlatego zapraszamy wszystkich, nie tylko osoby studiujące medycynę. Chętnie odpowiemy na nurtujące Was pytania i obalimy mity. W trakcie konferencji zapewniamy lunch, kawę i herbatę.

Zarejestruj się: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeh86u20R-C34T1kx6y-JljKFgY7GkwI9zoB80XHw0AZW5XLA/viewform

Patronaty: Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, IFMSA-Poland, Lekarze Kobietom.

Program wydarzenia:

10:00 Rozpoczęcie - Olimpia Ryś, przewodnicząca Seksuologicznego Koła Naukowego WUM
10:15-11:00 Antykoncepcja awaryjna - Małgorzata Gawlik, Lekarze Kobietom
11:00-11:45 Badania prenatalne - prof. Jacek Zaremba, genetyk, Instytut Psychiatrii i Neurologii
11:45-12:30 Przerywanie ciąży - lek. Milena Sęp, ginekolożka
12:30-13:15 Lunch
13:15-14:00 Prawny wymiar zdrowia reprodukcyjnego - Kamila Ferenc, prawniczka, koordynatorka Zespołu Prawnego Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
14:00-14:45 Przerywanie ciąży - psychologiczne konsekwencje w świetle badań naukowych - Maria Milewska, psycholożka
14:45-15:30 Komunikacja z pacjent(k)ami - Patrycja Wonatowska, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna Grupy Ponton

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet WUM
Wyprzedane Brak wolnych miejsc