Filharmonia dla Dzieci Kraków -Grand Hotel ! Saksofony i gitary!

location icon
Sala Balowa - Hotel Grand Sławkowska 5, kraków
calendar icon
Od 15 mar 10:00 do 15 mar 10:00

Grand Hotel Kraków
Sala Balowa

15 marca 2020r Niedziel
g.11.00, g.13.00

Dzieci lubią piękno, czują je we wszystkim co nas otacza. My także lubimy piękne miejsca i chcemy by Dzieci mogły w nich bywać, spotykać się tam ze znakomitą sztuką, śmiać się, poznawać i spędzać czas z Rodzicami i Dziadkami. Dlatego wybieramy na koncerty Filharmonii dla Dzieci miejsca absolutnie wyjątkowe. Są wśród nich Pałac w Wilanowie, Hotel Bristol w Warszawie i Grand Hotel w Krakowie - to miejsca artystycznie legendarne. Zapraszamy na cudowne muzyczne spotkania

15 marca - Saksofony, gitary elektryczne, akustyczne i kontrabas. Klasyka, Piazzolla, Sting, Sinatra, Armstrong i inni. Wiedza i zabawa oraz książeczki koncertowe z zadankami i ciekawostkami w temacie koncertu - dla wszystkich Dzieci! Niezwykłe instrumenty i niezwykli artyści !
Będzie arcyciekawie, a Dzieci nie tylko osłuchają się ze standardami jazzowymi, ale też obejrzą z bliska wszystkie saksofony i gitary. Nauczymy się rozpoznawać znane melodie, będziemy się bawić, a przez zabawę odkrywać, dowiemy się wiele ciekawostek o muzyce, a po koncercie wszyscy mogą podejść do instrumentów, przymierzyć się, podotykać a nawet zagrać! - taki jest u nas zwyczaj:)Od 2017r odwiedziło koncerty 20tys małych i dużych słuchaczy. Na każdym koncercie Filharmonii dla Dzieci jest nie więcej niż 170 osób, zależy nam aby każdy był blisko. Można siedzieć na krzesłach lub na kolorowych poduszkach - Muzyka jest tu na wyciągnięcie ręki!
Piękno i nowe muzyczne odkrycia wypełnią tego dnia GRAND HOTEL w KRAKOWIE. To będzie fantastyczne muzyczne spotkanie !

O FILHARMONII DLA DZIECI:

Misją Filharmonii dla Dzieci jest zachwycać Dzieci muzyką, wspierać w odkrywaniu i poznawaniu, poszerzaniu wiedzy i horyzontów. Zaprzyjaźniamy Dzieci z wielka sztuką. Z serdecznością i uśmiechem wprowadzamy w koncertowy savoir - vivre, gdyż to pozwoli Dzieciom swobodnie się czuć w świecie kultury i sztuki gdy dorosną i czerpać z niej radość, inspirację i piękno. Pragniemy by nasze wydarzenia wspierały kulturę spotkania, wspólnego cudownego czasu - dla wszystkich pokoleń.

Projekt powstał z wielkiej miłości do dzieci i muzyki, z chęci umożliwienia im sięgania odważnie po najwyższą kulturę i najlepszą światową sztukę. Pragnienie rozwoju dzieci, kształtowanie indywidualnych gustów, pobudzanie kreatywności, odkrywanie przed dziećmi i rodzicami tajników kultury wysokiej, obywanie z koncertowym savoir-vivre, świetna znajomość sztuki widoczna w anegdotach i opowieściach, znakomity kontakt z dziećmi i młodzieżą, ale też niezwykła elegancja i radość tych koncertów- przysparzają projektowi tysiące fanów.

Stworzyła ją i prowadzi Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Pendereckiego, wiolonczelistka, menedżer i pedagog. Koncertowała z takimi gwiazdami jak Kanye West czy Leszek Możdżer, występowała w wielu krajach Europy i USA. Pierwsza wiolonczelistka festiwali w Sopocie, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych, twórczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku - Koncerty Mistrzów, którego koncerty odwiedziło już 45 tys ludzi. Wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medalem Pro Mazovia, oraz Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Miłośniczka i znawca muzyki i sztuki. Wielbicielka włoskich ogrodów, książek, podróży i.. matematyki, ale dla dzieci- po prostu ulubiona pani Ania.

Uwielbiamy radość zachwytu nad sztuką, więc go u nas nie brakuje. Przyjdź i poczuj to co my :)

MIEJSCA MAGICZNE:CAFE BRISTOL w Warszawie i GRAND CAFE w Krakowie to miejsca legendarne.
GRAND CAFÉ - kawiarnia Grand Hotelu Kraków tuz przy naszej sali koncertowej- to ulubione miejsce noblistów, artystów i intelektualistów w Krakowie. To w tej kultowej kawiarni codziennie pili kawę wybitni polscy artyści: Jacek Malczewski, Leon Wyczółkowski, Teodor Axentowicz, czy Jan Stanisławski. Do Grand Cafe zaglądali też Kazimierz i Włodzimierz Tetmajerowie, Lucjan Rydel, Feliks Jasieński i czasowo przebywający w mieście: Stefan Żeromski i Władysław Reymont. Na wyjątkową kawę w Grand Cafe wpadał zawsze przed południem noblista Henryk Sienkiewicz, a pisał o niej: "słynna ze swej pyszności kawusia ze śmietanką". Podaje się tu także równie słynne - Lody Różane i mnóstwo innych wykwintnych pyszności - pięknie to pasuje na wspólny czas po koncercie:)

SALA BALOWA HOTELU GRAND
Służyła niegdyś do muzyki - nasze spotkania przywrócą jej muzyczny blask, radość i gwar.
Witamy Państwa w naszym gronie i do zobaczenia w świecie piękna i sztuki.

BILETY:
Koszt biletu 35 zł
Każdy uczestnik musi posiadać bilet.
zamówienie należy przesłać na mailem na adres:
bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl
W mailu zwrotnym otrzymają Państwo wszystkie potrzebne informacje. Na maile odpowiadamy niezwłocznie, w kolejności wpłynięcia (w 99% tego samego dnia).
Pomocą służy Biuro Obsługi Widza 737-169-961, pon-pt w godz.9-17, sob 9-14

Facebook strona Filharmonii dla Dzieci:
https://www.facebook.com/FilharmoniaDlaDzieciKrakow
Facebook wydarzenie: Filharmonia dla Dzieci Kraków- Grand Hotel! Saksofony i gitary !

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  rezerwacja pod adresem mailowym bilety@filharmoniadladzieci.pl (bilet płatny)
Wyprzedane 35,00 zł Wyprzedane