Zdrowie i Medycyna Projektowanie

"El Classico" - HIGH END DENTISTRY - WARSZAWA

location icon
WARSZAWA
calendar icon
Od 23 kwi 10:00 do 24 kwi 19:00
ticket icon
Od 4 500,00 zł

"El Classico"

Rekonstrukcje stałe i prace kombinowane w leczeniu protetycznym.

A co jeśli nie implanty? Dzisiejszy świat techniki dentystycznej, bazujący na technologii CAD/CAM, umożliwia nie tylko uzupełnienie braków jakościowych zębów, ale również uzupełnienie braków zębowych. Wykorzystanie wiedzy bazującej na protetyce konwencjonalnej, z jednoczesnym wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów i technik wykonawstwa laboratoryjnego, umożliwia wykonanie rekonstrukcji przewidywalnej, estetycznej i trwałej, wspartej na własnych filarach pacjenta.

"Przygotowując niniejszy kurs zebraliśmy swoje wieloletnie doświadczenie, wiedzę oraz badania i stworzyliśmy autorsku kurs, w którym sami z perspektywy czasu chętnie wzięlibyśmy udział. Jesteśmy przekonani, że wiedza, którą przekażemy będzie w pełni praktyczna oraz przydatna i do wdrożenia kolejnego dnia pracy w gabinecie".

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Do zobaczenia w Warszawie,

Ewa Chomik, Grzegorz Wasiluk.

HIGH END DENTISTRY

PODCZAS KURSU DOWIECIE SIĘ PAŃSTWO:

 • jak zakwalifikować pacjenta i zaplanować jego leczenie;
 • co to jest i jak działa adhezja w protetyce;
 • jak dobrać odpowiednie materiały w określonych sytuacjach klinicznych;
 • jak zaplanować pojedyncze odbudowy na zębach - korona, licówka, nakład;
 • jak wykonać odbudowy mnogie oraz pełnołukowe odbudowy stałe;
 • czym są rekonstrukcje zdejmowane wsparte na zębach;
 • przegląd prac kombinowanych;
 • jak dobrać odpowiednie precyzyjne elementy retencyjne do prac zdejmowanych;
 • narzędzia i standardy umożliwiające prawidłowe wykonanie pełnych rekonstrukcji uzębienia;
 • jak wykorzystać technologię CAD/CAM w protetyce konwencjonalnej;
 • przygotowanie pracy tymczasowej z kształtowaniem profilu wyłaniania przęsła mostu - warsztat praktyczny;
 • planowanie prac kombinowanych w różnorodnych sytuacjach klinicznych - warsztat teoretyczny.

Przykłady omawiane są na podstawie przeglądu przypadków klinicznych a warsztaty praktyczne umożliwią zastosowanie omawianych metod od "poniedziałku" we własnej praktyce klinicznej.

AGENDA SZKOLENIA.

Dzień 1 (23.04.2021 r.)

10:00 - 13:30

- Planowanie leczenia protetycznego.

- Wstęp do okluzji. Ustalenie CR.

- Protokół wykonywania zdjęć w trakcie planowania leczenia.

- Komunikacja z pacjentem oraz z laboratorium protetycznym.

- Analiza estetyczna. Kompozycja twarzowa. Kompozycja zębowa. Kompozycja dziąsłowa.

13:30 - 14:30 Lunch

14:30 - 18:00

- Instrumentarium oraz techniki preparacji zębów. Retrakcja dziąsła. Techniki wyciskowe oraz materiały. Skanowanie wewnątrzustne.

- Uzupełnienia tymczasowe. Techniki wykonania oraz stosowane materiały.

- Plastyka dziąsła (gingiwoplastyka, gingiwoosteplastyka). Metody przeprowadzania zabiegów, techniki zabiegowe, gojenie. Kształtowanie uzupełnień tymczasowych po przeprowadzonym zabiegu.

Dzień 2 (24.04.2021 r.)

10:00 - 13:30

- Materiałoznawstwo protetyczne. Rodzaje materiałów używanych współcześnie w protetyce stomatologicznej. W jakiej sytuacji który materiał wykorzystać?

- Metody osadzania prac adhezyjnych. Rodzaje cementów. Co to jest adhezja? Jak prawidłowo zacementować uzupełnienie pełnoceramiczne.

- Licówki pełnoceramiczne. Wskazania do wykonania. Techniki wykonywania. Rodzaje preparacji. Techniki wyciskowe. Wax-up. Mock-up.

- Stomatologia nieinwazyjna. Kiedy stosować wkłady i nakłady (inlay, onlay, overlay)? Jaki materiał wybrać? Jak wypreparować ząb?

- Korony i mosty. Wszystko o tradycyjnych uzupełnieniach protetycznych ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania profilu wyłaniania okolicy przęsła mostu.

13:30 - 14:30 Lunch

14:30 - 17:30

- Rodzaje precyzyjnych elementów retencyjnych. Zasuwa? Zatrzask? Rhein? Korona teleskopowa? Jak prawidłowo wybrać? Protokół postępowania w wykonawstwie prac złożonych. Stosowane materiały. Przegląd przypadków klinicznych.

Warsztaty teoretyczne:

Warsztaty praktyczny: Kształtowanie profilu wyłaniania. Jak prawidłowo, estetycznie i przede wszystkim funkcjonalnie ukształtować przęsło mostu?


17:30 - 18:00 Podsumowanie i zakończenie kursu, rozdanie certyfikatów.

High End Dentistry

To platforma szkoleniowa, która powstała z pasji do leczenia odtwórczego w stomatologii. Jej założycielami są dr n. med. Ewa Chomik oraz dr n. med. Grzegorz Wasiluk. Podstawą przekazywanej wiedzy są klinicznie algorytmy postępowania poparte licznymi publikacjami i badaniami naukowymi. High End Dentistry ma na celu propagowanie wiedzy w zakresie nowoczesnej stomatologii, z naciskiem na leczenie protetyczne i implantoprotetyczne.


WYKŁADOWCY:

dr n. med. Ewa Chomik

Ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z macierzystą Uczelnią aktywnie związana do dnia dzisiejszego jako pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Zakładu Protetyki Stomatologicznej, gdzie rozwija swój talent pod okiem jednego z największych autorytetów polskiej stomatologii, Pana Profesora Zdzisława Bereznowskiego. Praca akademicka zaowocowała uzyskaniem w 2012 roku tytułu doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy dotyczącej zębopochodnych komórek macierzystych i do dziś dnia pozostaje najmłodszym doktorem nauk medycznych w historii Katedry i Zakładu Protetyki Stomatologicznej GUMed.

Jest współautorką prac klinicznych prezentowanych podczas kongresu European Academy for Osseointegration 2014 (EAO 2014) w Rzymie oraz w Sztokholmie (EAO 2015). Jako członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE) aktywnie uczestniczy w organizowanych przez nią spotkaniach szkoleniowych, ucząc się od największych współczesnych sław protetyki oraz stomatologii estetycznej: dr Johna Koisa (USA), dr Christiana Coachmana (Brazylia), a także Milosa Miladinova (Rumunia). Swoje zainteresowania kieruje w stronę nowoczesnych technik odbudowy braków zębowych na implantach, ze szczególnym uwzględnieniem estetycznych wymagań pacjentów.

Jest lekarzem z powołania, dla którego wrażliwość na ludzkie potrzeby, to nie tylko uosobienie własnej duszy, ale także istotny element budowania poczucia bezpieczeństwa i zaufania swoich Pacjentów.

dr n. med. Grzegorz Wasiluk

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medy­cznego oraz były pracownik Katedry i Zakładu Protetyki i Implantoprotety­­ki Stomatologicznej Gdańskiego Uni­wersytetu Medycznego.

Od początku swojej kariery związany jest z kliniką Med-Oral w Rumi, obecnie również z kliniką DeClinic w Warszawie. Swoją edukację podyplomową kontynuował głównie poza granicami kraju m.in. w Niemczech, Hiszpanii oraz USA. Ukończył pierwszą edycję Programu Implantologicznego odbywającego się w Mediterranean Prosthodontic Institute (Hiszpania) oraz na University of North Carolina (USA).

Uczestniczył w kursach podnoszących kwalifikacje na University of Southern California w Los Angeles (USA) oraz w klinice dr John'a Kois'a w Seattle (USA). Każdego roku uczestniczy czynnie w konferencjach i kongresach, pre­zentując swoje osiągnięcia kliniczne w formie i wykładów i plakatów (m.in. EAO 2014, 2015, 2016). Jako pierwszy Polak ukończył prestiżowy program P3, na którym szkolą się młodzi, międzynarodowi wykładowcy, organizowany we Frankfurcie nad Menem (Niemcy). Jest autorem licznych publikacji, ukierunkowanych na rozwiązania CAD/CAM, stosowanych w protetyce i implantoprotetyce. Prowadzi prelekcje zarówno w kraju jak i za granicą. Od 2016 roku piastuje stanowisko Vice Prezydenta Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej.

Jest pasjonatem nowoczesnej stomatologii, stale dążącym do idealnego uśmiechu swoich pacjentów. Prywatnie jest tatą bliźniaków Piotra i Macieja. Ponad­­to fanem szybkich samochodów, kolarstwa szosowego oraz fotografii.

DODATKOWE INFORMACJE:

 • Każdy uczestnik kursu otrzyma certyfikat potwierdzający udział oraz zdobytą wiedzę;
 • Do 19.03.2021 r. obowiązuje promocyjna cena biletów w wysokości 4300 zł (ilość miejsc ograniczona);
 • Cena zawiera materiały dydaktyczne, przerwy kawowe oraz lunch;
 • Pytania e-mail: info@highenddentistry.pl
 • Regulamin szkolenia dostępny na stronie www.highenddentistry.pl
 • Adres szkolenia: WARSZAWA

Nie zwlekaj zapisz się już dziś - do 19 MARCA 2021 r. WCZESNA REJESTRACJA!

SZANOWNI UCZESTNICY!

Protetyka stwarza wiele zróżnicowanych możliwości na przywrócenie estetycznego wyglądu uzębienia pacjenta a leczenie w jej zakresie powinno być każdorazowo indywidualnie dopasowywane do jego potrzeb. Takie podejście stanowi gwarancję skuteczności. Oferta szkoleniowa HIGH END DENTISTRY w zakresie protetyki koncentruje się na uzyskaniu wiedzy, która jest niezbędna podczas wykonywania odbudowy protetycznej. Z punktu widzenia pacjenta, etap odbudowy jest najważniejszy, ponieważ jego efekty dają niesamowity efekt pod względem wizualnym i komfortu. Dzięki odbudowie protetycznej, spełniamy marzenia pacjentów o nowym i naprawdę pięknym uśmiechu, dobrym samopoczuciu oraz polepszeniu jakości ich życia.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  EL CLASSICO - WCZESNA REJESTRACJA
19 Marca 2021 4 500,00 zł
  EL CLASSICO - PÓŹNA REJESTRACJA
Jeszcze niedostępne
od 1 Marca 2021 (Poniedziałek)
4 800,00 zł -