WawaGra: Sandomierz - Góry Pieprzowe - Zawichost

location icon
Zbiórka uczestników na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki pl. Defilad, Warszawa
calendar icon
Od 11 cze 6:50 do 11 cze 6:50
ticket icon
Od 0,00 zł

Zbiórka uczestników roku (w czwartek) o godzinie 6.50 a parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki. Wyruszamy o godzinie 7.00 w kierunku Sandomierza. Planowane zakończenie na parkingu przed PKiN ok. godz. 22.

SANDOMIERZ - królewskie miasto, które w czasach dynastii Piastów uznawane było za jedno z pięciu najważniejszych w Koronie. Przed wiekami prężny port rzeczny lokowany na stromym lessowym wzgórzu.

Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem - zobaczymy tu: rynek z ratuszem, słynną Podziemną Trasę Turystyczną, furtę miejską, kościół pw. św. Jakuba, Wąwóz Królowej Jadwigi, dziedziniec zamku, katedrę z unikalnymi freskami!

Przerwa na posiłek we własnym zakresie oraz zakup cennych regionalnych wyrobów (m.in. słynny cydr, wino i krówki z pobliskiego Opatowa).

GÓRY PIEPRZOWE - zwiedzanie najstarszych gór Europy, a obecnie niewielkich wychodni zwietrzałych skał, będących rezerwatem florystycznym. Będziemy mogli podziwiać tu zapierający dech w piersiach widok na starorzecze Wisły.

ZAWICHOST - we wczesnym średniowieczu gród strzegący przeprawy przez Wisłę na trakcie wiodącym na Kijów, przewyższał liczbą mieszkańców i wielkością znajdujący się nieopodal Sandomierz. Tu w 1205 roku rozegrała się sławna bitwa, w której wojska Leszka Białego starły się z oddziałami Romana Mścisławowicza! W sennym miasteczku poszukamy śladów niegdysiejszej świetności. Odwiedzimy m.in. kościół pw. św. Jana Chrzciciela, kościół św. Trójcy.

Wyjazd w drogę powrotną. Planowany przyjazd do Warszawy ok. godziny 22.

📌TERMIN: 11.06.2020

📌CENA: 110 zł/uczestnik.

📌CENA ZAWIERA:
- transport: autokar lub bus (klimatyzacja, DVD),
- opiekę pilota/przewodnika na całej trasie,
- ubezpieczenie NNW (Signal Iduna),
- opłaty: drogowe, parkingowe

📌CENA NIE ZWIERA: kosztów biletów wstępu, zwyczajowych ofiar w świątyniach płatne dodatkowo około 17 zł/uczestnik

WYJAZD ZOSTANIE ZORGANIZOWANY PRZY GRUPIE MINIMUM 20 UCZESTNIKÓW. 

📌 REZERWACJA:
Po rejestracji przez portal evenea.pl prosimy oczekiwać na informacje dotyczące szczegółów płatności (otrzymają je Państwo drogą mailową). Nie przyjmujemy rezerwacji składanych za pośrednictwem Messengera.

Serdecznie zapraszamy!

Adrian Pogorzelski (WawaGra) tel. 511 630 598 lub mail: info@wawagra.waw.pl

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet
już niedostępne -