Mam pomysł i co dalej?

location icon
calendar icon
Od 11 paź 10:00 do 11 paź 13:00

Pomysł na biznes to przełomowy moment dla każdego przedsiębiorcy. Wbrew pozorom jednak, wcale nie najtrudniejszy. Po pierwszym zachwycie często pojawia się pytanie "co dalej?". Zanim przejdziemy do zainwestowania własnych oszczędność, wynajęcia lokalu i drukowania ulotek, należy ów pomysł na biznes przeanalizować i przetestować. Pomocne w tym procesie może być wsparcie bardziej doświadczonego przedsiębiorcy i odpowiednie narzędzia. W trakcie warsztatu skupimy się na jednym z nich, a mianowicie na modelu biznesowym opracowanym przy pomocy szablonu Lean Canvas. Jest to narzędzie składające się z segmentów pozwalające spojrzeć na pomysł z lotu ptaka, przeanalizować różne scenariusze i poszukać najbardziej optymalnego sposobu funkcjonowania.

1) Skąd biorą się pomysły na biznes?

2) Skąd mam wiedzieć które są dobre, a które nie?

3) Przegląd narzędzi przydatnych na początku projektowania biznesu

4) Lean Canvas teoretycznie

5) Lean Canvas praktycznie

6) Wsparcie Doświadczonego Przedsiębiorcy (Erasmus for Young Entrepreneurs)

Prelegenci:

Seweryn Olek - od trzech lat związany z Zespołem Kreowania Innowacji w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Moderator Design Thinking, prowadzi także warsztaty z zakresu Customer Development oraz Business Model Canvas. Z wykształcenia biotechnolog, a wkrótce także psycholog. Łączy te z pozoru różne perspektywy oraz doświadczenia, wspierając przedsiębiorców i startupy w międzynarodowych oraz krajowych projektach, a także projektując kreatywne warsztaty dla środowiska akademickiego.

Michał Wujewski - z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz brytyjskiej uczelni Nottingham Trent University. Ekspert Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM w Poznaniu. Uczestnik krajowych i zagranicznych szkoleń związanych z tematyką programu ramowego Horyzont 2020. Na co dzień zajmuję się doradztwem w pozyskiwaniu środków na badania i innowacje dla indywidualnych naukowców, instytucji oraz przedsiębiorstw.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet
Wyprzedane Brak wolnych miejsc