Nauka i Edukacja Kultura i Sztuka Muzyka i Taniec Koncerty, Festiwale, Rozrywka

CAFÉ de PARIS czyli Piosenka Francuska w Piwnicy pod Baranami

location icon
Piwnica Pod Baranami Rynek Główny 27, Kraków
calendar icon
Od 2 lut 20:00 do 2 lut 21:15

Kochani! Wielkimi krokami zbliża się KARNAWAŁ!
Zapraszamy Was na koncert CAFÉ de PARIS czyli PIOSENKA FRANCUSKA w PIWNICY pod BARANAMI!!
Przed nami cudowna, niezapomniana podróż muzyczna przez klasykę piosenki francuskiej. Usłyszycie piosenki z repertuaru m. in. ÉDITH PIAF, YVES MONTANDA, JACQUESA BRELA, JULIETTE GRECO, GEORGE'A BRASSENSA, DALIDY, SERGE'A GAINSBOURGA oraz PATRICII KAAS (piosenki w tłumaczeniach Wojciecha MŁYNARSKIEGO, Filipa ŁOBODZIŃSKIEGO, Agnieszki GROCHOWICZ i Andrzeja OZGI) w jazzujących aranżacjach Agnieszki Grochowicz i Jej zespołu!
w programie m.in. "MILORD", "LA VIE EN ROSE", "POD NIEBEM PARYŻA", "AMSTERDAM", "NIE OPUSZCZAJ MNIE", a także kilka nieco mniej znanych, a nie mniej pięknych!

Zabierzemy Was do Francji lat 40., 50., 60. i 70. ubiegłego stulecia! Będzie melodyjnie, lirycznie, romantycznie, dramatycznie i zabawnie - jak na piosenkę francuską przystało!
............***............
Na scenie Piwnicy pod Baranami pojawią się:
Agnieszka Grochowicz - wokal
Jarek Olszewski - fortepian
Antoni Dębski - kontrabas
Sławek Berny - perkusja
............***............
BILETY:
50zł w przedsprzedaży (I pula)
60zł w przedsprzedaży II pula oraz w dniu koncertu
--> dostępne w BARze Piwnicy pod Baranami, otwartym codziennie od 11:00 do 1:00 w nocy co najmniej.
--> REGULAMIN znajdziecie Państwo na dole w treści wydarzenia.
--> NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI TELEFONICZNYCH ani mailowych.
--> Jeśli nie uda się Państwu wejść na koncert, to czeka Was przemiły wieczór z kieliszkiem Beardeaux lub Calvadosem w naszych przytulnych Piwnicznych salonach.
............***............
CHANSON FRANÇAISE czyli PIOSENKA FRANCUSKA to regionalna odmiana poezji śpiewanej i piosenki autorskiej, która charakteryzuje się literackim, poetyckim i emocjonalnym tekstem oraz melodyjną warstwą muzyczną o nierozbuchanej instrumentacji.
Wydaje się, że za ojca (a raczej za matkę) właściwego, współczesnego gatunku można uznać ÉDITH PIAF.
Choć nie była ona kompozytorką śpiewanych przez siebie piosenek a teksty napisała tylko do kilku z nich m.in. do "La Vie en rose "(1946) czy "Hymne à l'amour" (1950). Odegrała za to ogromną rolę inspirującą dla nadchodzącego pokolenia młodych artystów, których dopiero można uznać za właściwych reprezentantów gatunku. Kilku z nich zresztą pomogła, ułatwiając start artystyczny. Był wśród nich m.in. Yves MONTAND (z którym miała trwający kilka lat romans), Gilbert BÉCAUD, który zaczął śpiewać za jej namową w 1953 roku czy wreszcie Charles AZNAVOUR.
Sama Édith PIAF słynęła z niebywałej ekspresji i dramatyzmu w wykonywaniu piosenek specjalnie dla niej pisanych, a jej styl wykonawczy i samo podejście do sztuki interpretacyjnej zostało przejęte przez wymienionych młodszych kolegów, śpiewających autorów, do których dołączyli z czasem Georges MOUSTAKI, Georges BRASSENS, Jacques BREL, Léo FERRÉ i wielu innych.
............***............
W trakcie koncertu usłyszycie ciekawostki o samych piosenkach i życiu artystów, dla których piosenki te zostały napisane.
............***............
Wystąpi jedna z najciekawszych postaci krakowskiej sceny muzycznej, Agnieszka Grochowicz, z towarzyszeniem znakomitych muzyków, których biografie składają się na prawdziwą historię muzyki rozrywkowej w Polsce!
***
Agnieszka GROCHOWICZ - wokalistka, autorka tekstów współpracująca z czołówką kompozytorów piosenki (Włodzimierz Nahorny,Zygmunt Konieczny, Jerzy Derfel, Andrzej Zarycki, Ewa Kornecka, Janusz Grzywacz, Mirosław Czyżykiewicz, Hadrian Tabęcki).
Uczestniczka prestiżowych miejskich imprez kulturalnych w Krakowie - m.in Noc Poezji i Nocy Jazzu, podczas której w tym roku wystąpiła z Trio Włodzimierza Nahornego podczas koncertu Śpiewnik Nahornego prezentując napisane wspólnie z kompozytorem utwory.
Koncertuje na licznych scenach w całej Polsce - m.in w Piwnicy pod Baranami, Radio Kraków, Filharmonii Opolskiej, na Scenie przy Pompie krakowskiego Teatru im.J.Słowackiego, Teatrze Muzycznym w Toruniu, Mediatece w Grodzisku Mazowieckim, Muzycznej Owczarni w Jaworkach, Teatrze Małym w Tychach, Promie Kultury w Warszawie, Centrum Kultury Łowicka, Jeleniogórskim Centrum Kultury, Kieleckim Centrum Kultury i wielu innych.
Jej piosenki były wielokrotnie prezentowane w wielu audycjach radiowych m.in w Trójce, Radio Kraków, Radio Merkury, Radio PIK i in.
Dyplomowana aktorka, absolwentka PWST Kraków, gdzie aktorstwa uczyli ją m.in. Anna Polony, Mikołaj Grabowski, Jerzy Stuhr, Agnieszka Mandat i Krzysztof Globisz.
Laureatka licznych konkursów oraz Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Krakowa.
Członek ZAIKS-u.
-------------------------------------------------------
REGULAMIN:
1. Bilety dostępne są w barze Piwnicy pod Baranami, Rynek Główny 27 (i tylko tam) oraz ON-LINE na www.evenea.pl
2. Nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznych.
3. Koncert odbędzie się na sali koncertowej Piwnicy pod Baranami.
4. Miejsca są nienumerowane.
5. Przed koncertem zapraszamy Państwa do szatni (na sali jest bardzo ciepło).
6. Na salę koncertową można wnosić napoje i alkohol zakupiony w barze Piwnicy pod Baranami.
7. W związku z punktem 4., 5. i 6. zapraszamy na koncert z odpowiednim wyprzedzeniem. Po rozpoczęciu koncertu i zgaszeniu świateł zajmowanie wybranych dowolnie miejsc jest niemożliwe.
8. Na widownię zaczniemy Państwa wpuszczać na 20 minut przed rozpoczęciem koncertu.
9. W razie odwołania koncertu z winy organizatora lub artystów zwracamy Państwu 100% poniesionych kosztów za bilety. Nie zwracamy kosztów dojazdu etc.
10. Zakup biletu oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  BILET NORMALNY (w przedsprzedaży)

dostępnych: 2

już niedostępne 50,00 zł -
  BILET NORMALNY (w przedsprzedaży oraz w dniu koncertu)

dostępnych: 0

Wyprzedane 60,00 zł Wyprzedane