Biznes i Przedsiędsiębiorczość

Rozwój organizacji MŚP: Budowanie zaangażowania pracowników w cele organizacji

location icon
Poznański Park Technologiczno Naukowy ul. 28 Czerwca 1956 roku nr 404, Poznań
calendar icon
Od 14 sty 11:00 do 14 sty 15:30

Akademia Rozwoju Kompetencji i Poznań Biznes Partner zapraszają na konferencję z cyklu Rozwój organizacji MŚP: 

Budowanie zaangażowania pracowników to sztuka wymagająca wielu aktywności w różnych obszarach organizacji. Kluczowe jest jednak zachowanie balansu pomiędzy relacjami pracowników w firmie, a efektywnością w osiąganiu celów organizacji. Na konferencji poruszymy kwestie związane z budowaniem zdrowych organizacji, które chcą osiągać więcej poprzez lepsze wykorzystanie potencjału jaki już posiadają, przełamaniu ograniczeń utrudniających wzrost, a także budowaniu kultury efektywnej pracy.

Cel konferencji: pobudzenie do działania w kontekście skuteczniejszego budowania zaangażowania pracowaników

Dla kogo?

Właściciele firm, dyrektorzy zarządzający, HR managerowie, z sektora MŚP zatrudniający 20 - 250 pracowników.

Tematyka konferencji:

10:30 - 10:55 Rejestracja uczestników, kawa, owoce i ciacho.

11:00 - 11:30: Koniec ery ocen okresowych - co w zamian? Maciej Sasin

Ocena okresowa jest postrachem tak dla pracowników jak i przeprowadzających ja menedżerów. Według takich organizacji jak Netflix, Microsoft, Deloitte, zabierają one niewspółmiernie dużo czasu na przeprowadzenie i przygotowania, w relacji do ich pozytywnego wpływu na rzecz efektywności organizacji. Maciej Sasin opowie, co można zrobić w zamian ocen okresowych, a jednocześnie budować kulturę rozwoju i efektywności.

11:30 - 12:15: Badanie satysfakcji i zaangażowania pracowników - przegląd firmy - Tomasz Sierszchuła

Tomek Sierszchuła na przykładzie case study opowie, jak zrobić przegląd organizacji, zaczynając od badania satysfakcji i zaangażowania pracowników. Taki przegląd rozpoczyna drogę organizacji do rozwoju, stabilizacji procesów w firmie ograniczenia rotacji absencji pracowników.

12:00-12:15: PRZERWA KAWOWA (15 min)

12:15 - 12:45: Budowanie zaangażowanie pokolenia Z i Y Julia Kachlicka, Komputronik/Turkusowy Poznań

Współpraca wielopokoleniowa niesie za sobą wiele wyzwań. Pojawiają się one również w obszarze zaangażowania, szczególnie wśród młodego pokolenia, które dumnie wkracza na rynek pracy. Julia opowie o zaangażowaniu z perspektywy młodego, wkraczającego na ścieżkę kariery, pracownika, pokazując jakie szanse i wyzwania czekają pracodawców. Zainspiruje do burzenia silosów i sztywnych granic między pokoleniami, aby wzajemnie się poznawać, rozumieć i angażować.

12:45 - 13:15: Jak budować efektywny system pracy w organizacji angażujący pracowników do jego współtworzenia - Maciej Sasin

Organizacje wydają wiele pieniędzy na szkolenia z zarządzania czasem, zarządzania projektem, a następnie mało z tą wiedzą robią. W trakcie wystąpienia Maciej Sasin opowie jak można zbudować efektywny system pracy i zatrzymać oraz uporządkować wiedzę w organizacji.

13:15 - 13:45: PRZERWA CATERINGOWA (30 min)

13:45 - 15.15: Część warsztatowa

W tej części zaprosimy uczestników do pracy warsztatowej, w trakcie której sami wybiorą tematy, które chcą pogłębić w kontekście budowania zaangażowania pracowników, a następnie wspólnie na nie odpowiemy, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem.

15:15 - 15:30:: Zakończenie i rozstrzygnięcie konkursu wizytówkowego

Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie konferencji.

O prelegentach:

Maciej Sasin - pomaga firmom budować zaangażowanie pracowników w cele organizacji. Od 14 lat prowadzi firmę doradczo - szkoleniową Akademia Rozwoju Kompetencji, która w 2017 roku została nagrodzona tytułem Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Przez 6 lat zarządzał działem HR w firmie z branży motoryzacyjnej (dealerzy Audi, Bentley, Porsche, Skoda,VW) , gdzie odpowiadał za rekrutację, coaching, wdrażał i szkolił pracowników z zakresu technik sprzedaży, kompetencji managerskich i osobistych oraz odpowiadał za komunikację wewnętrzną. Autor książek Budowanie zaangażowania pracowników, Efektywny system pracy oraz Skuteczna sprzedaż.

Tomasz Sierszchuła - specjalizuje się w przeprowadzaniu zmian w organizacjach pracując jako interim manager. Ma na swoim końce kilka projektów przeprowadzonych zarówno w firmach produkcyjnych jak i usługowych z różnych branż (reklama, IT, automatyka). Poza tym prowadzi coachingi biznesowe dla właścicieli firm i menadżerów oraz szkolenia zarówno z kompetencji miękkich jak i zarządzania strategicznego, zarządzania operacyjnego a także kompetencji zarządczych.

Gość specjalny Julia Kachlicka - Komputronik/Turkusowy Poznań

Na co dzień łączy pracę zawodową, współprowadzenie stowarzyszenia oraz studia. Zawodowo - pracuje na styku HRu i marketingu wspierając, koordynując projekty z zakresu budowania wizerunku pracodawcy, komunikacji wewnętrznej oraz CSR. Po pracy - współtworzy stowarzyszenie non-profit Turkusowy Poznań szerząc oraz propagując idee i wartości turkusowych organizacji. W weekendy, z pasji do rozwoju, studiuję coaching i doradztwo na Collegium Da Vinci. Pasja do rozwoju kieruje Julię w kierunku specyficznego "hobby", czyli chęci ciągłego "doświadczania" w różnych miejscach i w różnych obszarach.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bilet wstępu
Wyprzedane Brak wolnych miejsc