IT i Nowe technologie Polityka i Gospodarka

20 meetup ŁuczniczQA - Przeglądarki, systemy, platformy i nowoczesny model pracy testerów

location icon
calendar icon
Od 28 kwi 17:30 do 28 kwi 17:30

Cały czas się zastanawialiśmy, co szałowego wymyślić na #20 meetup ŁuczniczQA, coś czego wcześniej u nas nie było… Mieliśmy pomysł, aby ten meetup odbył się w bydgoskiej firmie, którą lubicie (i już praktycznie mieliśmy załatwioną salę), konkurs, z którym wygrany tester dostałby koronę testerską…

Ostatecznie zdecydowaliśmy, że tym razem Was zaskoczymy tym, że będziecie mogli uczestniczyć w meetup'ie siedząc na swoim własnym krześle, kanapie lub fotelu - zapraszamy Was na pierwszy w historii ŁuczniczQA zdalny meetup, który odbędzie się już 28 kwietnia o godzinie 17:30 :) Żadna kwarantanna nie powstrzyma naszej społeczności, żeby się "spotkać" i wymienić wiedzą 😉 Liczymy na Was!

Mamy w kwietniu dla Was świetne prelekcje, które będą prowadzone przez Prelegentów, którzy są u nas pierwszy raz 😊


AGENDA

Piotr Gackowski

Tester - wikipedysta. W testowaniu od 2008, w GFT Poland od 2018. Wsadzał głowę w jarzmo testowe w ponad dwudziestu projektach. Szkolił i zarządzał testerami na trzech kontynentach. Prywatnie administrator polskojęzycznej Wikipedii.

1. Temat: Pogadamy o przeglądarkach / systemach / platformach

Porozmawiamy o danych statystycznych: które przeglądarki wspierać w danym projekcie webowym w oparciu o dane statystyczne. Dowiecie się jaką przeglądarkę powinniśmy wspierać, gdy produkt jest na Polskę, a jaki gdy na UK. Dlaczego wsparcie dla Internet Explorera jest tak istotne, gdy tworzymy produkt na rynek azjatycki. Dlaczego wybór wspieranej wersji Windowsa jest tak istotny. Dlaczego tak duża dominacja Chrome ma też swoje wady.

Łukasz Pietrucha

Specjalista ds. zapewnienia jakości oprogramowania (Software Quality Assuracce Specialist), konsultant i trener z ponad 13-letnim doświadczeniem w pracy nad dużymi przedsięwzięciami z największymi graczami rynkowymi, a także małymi projektami ze startupami. Specjalizuje się w doskonaleniu i zarządzaniu procesami zapewniania jakości. Akredytowany trener ISTQB, doświadczony mówca krajowy (TestWarez, QualityExcites, TestFest, TestingCup) i międzynarodowy (EuroSTAR). Ogromny fan zwinnego podejścia. Współzałożyciel i współorganizator WrotQA - wrocławskie lokalne spotkania związane z zapewnianiem jakości. Posiadacz certyfikatów ISTQB CTFL i Advanced Test Menager, a także ScrumAlliance Scrum Master.

2. Temat: Quality Assistance: nowoczesny model pracy testerów

Współcześnie dążymy do tego, by testowanie odbywało się w sposób ciągły, było niejako wtopione w cykl wytwarzania oprogramowania, zamiast bycia pewnym etapem, "bramką" do wyłapywania bugów, etc. Powoduje to, że rola testera i profil testera nieco ewoluuje, zmierza w kierunku coachingu, a podejście "cały zespół odpowiada za jakość" jest mocno w tym kontekście promowane. Chciałbym trochę o tym opowiedzieć i podrzucić kilka wskazówek, jak można spróbować w swojej organizacji coś takiego wprowadzać.

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  20 Meetup ŁuczniczQA
Wyprzedane Brak wolnych miejsc