Jesienna Szkoła Cortland 2022

location icon
Online (szczegółowy program i informacje znajdą Państwo pod listą biletów)
calendar icon
Od 19 wrz 16:00 do 23 wrz 19:45


Cortland zaprasza do odkrycia edukacji na nowo, podczas rozmów i warsztatów w ramach kolejnej edycji Sezonowej Szkoły Cortland.


Tam, gdzie potężna technologia umożliwia nauczycielom kształtowanie edukacji, uczenie się jest twórczym procesem łączącym wyobraźnię, eksplorację i odkrywanie. Przez 5 dni zainspiruj się wizjonerskimi nauczycielami, którzy otwierają umysły i pokazują nowe możliwości dla uczniów na każdym poziomie edukacji - nie tylko w klasie, ale również poza nią.

Warsztaty są podzielone na trzy grupy - podstawy, inspiracje oraz techniczne.

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z iPadem? Rozpocznij od warsztatów podstawowych. Szukasz pomysłów na lekcje? Inspiracje to warsztaty prowadzone przez nauczycieli pracujących z technologią Apple na codzień. Zastanawiasz się jak wdrożyć i zarządzać produktami Apple w swojej szkole? Sekcja Techniczne jest właśnie dla Ciebie.

  • Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację na wybrane szkolenia do 18 września 2022 r. 
  • Po każdym warsztacie zapraszamy na sesję pytań i odpowiedzi.
  • Prosimy, aby każdy uczestnik posiadał iPada z systemem co najmniej iPadOS 15.
  • W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: edukacja@cortland.pl.
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny.
  • Link do systemu Zoom w którym będą się odbywały prezentacje i warsztaty prześlemy Państwu przed wydarzeniem, odrębną wiadomością e-mail.

Program szkoleń:

Poniedziałek (19.09):

1) od 16:00 do 17:15
● Inspiracje ●
Uczeń kinestetyczny i iPad. Pomysły na lekcje w ruchu z kodami QR
i rozszerzoną rzeczywistością w AR Makr

Marta Harat, Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa Europejczyk

Uczniowie spędzają wiele czasu w ławkach, ucząc się pilnie, ponieważ każdy przedmiot jest ważny, a każdy nauczyciel wymaga, by na jego lekcji być skupionym. Co zrobić, by zamienić rutynę w coś ciekawego i angażującego? Podczas tego warsztatu poznamy sposoby wykorzystania kodów QR oraz rozszerzonej rzeczywistości, by "rozruszać" uczniów i nasze lekcje. Aplikacje: AR Makr i Qrafter.

2) od 17:30 do 18:30 
● Podstawy ●
Programowanie na małym i dużym ekranie

Krzysztof Grabowski, Autorska Szkoła Podstawowa NAVIGO

Podczas spotkania, mowa będzie o nauce podstaw programowania w szkole podstawowej z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Pojawią się przykłady aplikacji mobilnych które można wykorzystać na lekcji z iPadem oraz aplikacji WEBowych, które z powodzeniem uruchamiają się na dowolnym sprzęcie. Poruszone zostaną też tematy robotów które z powodzeniem można włączyć w lekcje programowania w szkole podstawowej.


Wtorek (20.09):

1) od 16:00 do 17:30
● Inspiracje ●
Język obcy w małym palcu! Przydatne aplikacje i narzędzia,
które sprawią, ze lekcja będzie przygotowana w mig,
a uczniowie z łatwością przyswoją nowe treści.

Marta Harat, Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa Europejczyk

Czy zdarza się, że zastanawiasz jak sprawić by nauka słownictwa nie polegała tylko i wyłącznie na zapamiętywaniu słów z listy? Albo chciałbyś, by Twoi uczniowie potrafili swobodnie komunikować się w języku obcym? Ten warsztat pozwoli Ci rozwiać wątpliwości i sprawić, że uczniowie będą z przyjemnością uczestniczyć w lekcjach języków obcych. Aplikacje: Charades, Talking Dice, Flashcards i Quizlet.

2) od 17:45 do 19:15
● Inspiracje ●
Jak twórczo wykorzystać szablony Pages na lekcjach?

Magdalena Bieniek, Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa Europejczyk

Praca metodą projektów jest dużo łatwiejsza dzięki szablonom Pages.
Podczas szkolenia dowiesz się, w jak różnorodny sposób można wykorzystać aplikację Pages i przygotować zadania, dzięki którym uczniowie lepiej przyswajają wiedzę, uczą się samodzielności i współpracy, rozwijają kreatywność i po prostu dobrze się bawią. Ciekawe zadania, nagrania, filmy, quizy, tajemnicze linki i kody, rebusy i rysunki z pewnością zachęcą uczniów do aktywności.

Szablony Pages to pomysł na nieszablonową lekcję!


Środa (21.09)

1) od 16:00 do 17:30
● Inspiracje ●
Szkolne studio filmowe - edukacja

Krzysztof Grabowski, Autorska Szkoła Podstawowa NAVIGO

Warsztat pozwoli ci pracować wspólnie z uczniami nad materiałami wideo podczas lekcji. Przyjrzymy się możliwościom aplikacji iMovie, która po ostatniej aktualizacji pozwala na łatwiejsze przygotowanie wideo na dowolnej lekcji. Skorzystamy z darmowych zasobów wideo w internecie, a także wykorzystamy dostępną opcję montażu filmowego z technologia "Green Screen".

2) od 17:45 do 19:15
● Inspiracje ●
Praca z iPadem na lekcji - Narzędziownik Cyfrowego Nauczyciela

Krzysztof Grabowski, Autorska Szkoła Podstawowa NAVIGO

Podczas spotkania dowiesz się jak możesz pracować razem ze swoimi uczniami z wykorzystaniem iPada. Poznasz kilka przydatnych aplikacji oraz dowiesz się jak dzięki iPadowi zwiększyć zaangażowanie uczniów. Dowiesz się jak wygląda podstawowy narzędziownik cyfrowego nauczyciela. Wszystkie wykorzystane podczas warsztatu aplikacje możesz bezpłatnie zainstalować na swoich urządzeniach.


Czwartek (22.09)

1) od 16:00 do 17:30
● Inspiracje ●
Produktywność i efektywność w codziennej pracy z iPadem

Dorota Madej, Cortland

Na co najczęściej narzekają nauczyciele? Oczywiście na brak czasu! Podczas warsztatu przyjrzymy się wbudowanym funkcjom oraz aplikacjom iPada. Odkryjemy możliwości, dzięki którym wykonywanie codziennych nauczyciela (i ucznia) stanie się łatwiejsze, a najczęściej padającym słowem będzie "szybciej":) Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby zamienić iPada w podręcznego asystenta.

2) od 17:45 do 19:15
● Inspiracje ●
Nowocześnie i w zgodzie z (naszą) naturą. Edukacja w leśnej szkole

Agnieszka Kudraszow

W Leśnej Szkole Puszczyk chcemy, aby osiąganie celów i kolejnych stopni edukacji odbywało się w dobrostanie psychicznym i zdrowotnym uczniów, dlatego każdego dnia dbamy o to, by miały niemal nieograniczony dostęp do ruchu i świeżego, leśnego powietrza. Efekty takiego sposobu edukacji będą widoczne w przyszłości, zarówno poprzez sprawną realizację wymagań podstawy programowej, jak i wykształcenie ekologicznej świadomości oraz wrażliwości na naturę i jej dogłębnego zrozumienia. Ponadto, wymierne rezultaty nauki w otoczeniu natury widać już teraz, w witalności dzieci i nauczycieli, ich fizycznej sprawności, czy entuzjazmie do zdobywania wiedzy i samorozwoju.
Czy w (naszej) naturze jest przestrzeń na nowoczesne technologie? Zapraszam do nas na chwilę :)Piątek (23.09)

1) od 16:00 do 17:30
● Techniczne ●
Co nowego w IT - edukacja

Paweł Darmosz, Cortland

Sprawdź nowości od inżynierów Apple! Podczas prezentacji dowiesz się co zmieniło się w portalu Apple School Manager. Poznasz nowe uaktualnienia w zakresie procedury wdrażania dla systemu macOS Ventura oraz iOS16. Zobaczysz nowy sposób wykorzystania aplikacji Apple Configurator 2 w kontekście konfiguracji szkolnych urządzeń.

2) od 17:45 do 19:15
● Inspiracje ●
Numbers to nie tylko tabele i wykresy - druga twarz aplikacji

Dorota Madej, Cortland

Numbers - jedna z trzech podstawowych aplikacji na iPadzie, mająca równie dużo możliwości do tworzenia kreatywnych zadań edukacyjnych jak Pages czy Keyonte, a jednak z której większość nauczycieli nie korzysta. Podczas warsztatu spojrzymy na aplikację Numbers z innej perspektywy - dowiemy się jak wykorzystać ją do realizacji projektów na dowolnym przedmiocie, w których nie tylko pojawiają się tabele, funkcje i wykresy.

Serdecznie zapraszamy!

Jeśli masz ciekawy pomysł na warsztat i chciałbyś poprowadzić go w kolejnej edycji odezwij się do nas:

edukacja@cortland.pl

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  19.09, g. 16:00 - "Uczeń kinestetyczny i iPad. Pomysły na lekcje w ruchu z kodami QR i rozszerzoną rzeczywistością w AR Makr. "- Marta Harat
już niedostępne -
  19.09, g. 17:30 - "Programowanie na małym i dużym ekranie" - Krzysztof Grabowski
już niedostępne -
  20.09, g. 16:00 - "Język obcy w małym palcu! Przydatne aplikacje i narzędzia, które sprawią, ze lekcja będzie przygotowana w mig, a uczniowie z łatwością przyswoją nowe treści." - Marta Harat
już niedostępne -
  20.09, g. 17:45 - "Jak twórczo wykorzystać szablony Pages na lekcjach? (Inspiracje)" - Magdalena Bieniek
już niedostępne -
  21.09, g. 16:00 - "Szkolne studio filmowe - edukacja" - Krzysztof Grabowski
już niedostępne -
  21.09, g. 17:45 - "Praca z iPadem na lekcji - Narzędziownik Cyfrowego Nauczyciela"- Krzysztof Grabowski
już niedostępne -
  22.09, g.16:00 - "Produktywność i efektywność w codziennej pracy z iPadem"- Dorota Madej
już niedostępne -
  22.09, g. 17:45 - "Nowocześnie i w zgodzie z (naszą) naturą. Edukacja w leśnej szkole" - Agnieszka Kudraszow
już niedostępne -
  23.09, g. 16:00 - "Co nowego w IT - edukacja" - Paweł Darmosz
już niedostępne -
  23.09, g. 17:45 - "Numbers to nie tylko tabele i wykresy - druga twarz aplikacji"- Dorota Madej
już niedostępne -