Uwaga, zabytek! - WARSZTAT Eksperyment - mapa zabytków 2050

location icon
Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków Nowy Świat 18/20, Warszawa
calendar icon
Od 10 gru 18:00 do 10 gru 18:00

Cykl "Uwaga, zabytek!" to 12 bezpłatnych spotkań z architektami, historykami sztuki i konserwatorami.
Projekt kierowany jest do osób dorosłych. Tematykę dziedzictwa i jego ochrony przybliżymy przyglądając się współczesnej Warszawie - jakie obiekty zabytkowe możemy w niej wyróżnić, jak mieszkańcy mogą włączyć się w ich ochronę? Spojrzymy nie tylko w przeszłość, ale też w przyszłość, aby zrozumieć co współcześnie definiuje dziedzictwo. Uczestnicy cyklu będą mieli okazję w pigułce poznać najważniejsze aspekty dotyczące dziedzictwa architektonicznego i urbanistycznego. 

Cykl potrwa od 1 października do 10 grudnia. Spotkania odbywają się w wybrane wtorki i czwartki w godz. 18.00-20.00.

10.12 | Eksperyment - mapa zabytków 2050
Warsztat, Aleksandra Litorowicz 

Czym będzie kategoria zabytków w 2050 roku? Oderwijmy się na chwilę od mapy, wyjdźmy poza materialność i kryteria. Przyjrzyjmy się nie tylko współczesnym budynkom, przestrzeniom publicznym i sztuce, ale i wartościom, narracjom i charakterowi miejsc czy zjawisk. Uczestnicy warsztatu wcielą się w futurologów, opisując nie tylko fakty i struktury, ale i historie - a poprzez to swoje całkiem teraźniejsze bycie w mieście. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Litorowicz - prezeska Fundacji Puszka, kulturoznawczyni, badaczka, twórczyni portalu o warszawskim street arcie i sztuce w przestrzeni publicznej PUSZKA, a także konkursu dla Warszawy przyszłości FUTUWAWA.

Bieżące informacje na temat cyklu publikowane będą na stronie wydarzenia na Facebooku


Organizatorzy: Tu było, tu stało, Stowarzyszenie Masław
Koncepcja cyklu: Patrycja Jastrzębska, Marta Baranowska

Projekt jest finansowany ze środków m. st. Warszawa

Partnerzy projektu: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Patroni medialni: Architektura Murator, Radio Dla Ciebie, Co Jest Grane, Notes Na 6 tygodni

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronach organizatorów:
www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Biorąc udział w spotkaniu wyrażam także zgodę na wykorzystanie wizerunku w materiałach dokumentacyjnych/promocyjnych wykonanych w jego trakcie i ich publikację na stronach internetowych oraz w innych materiałach o charakterze promocyjnym na potrzeby Stowarzyszenia Masław. Uwaga, zabytek! - WARSZTAT Eksperyment - mapa zabytków 2050

Biorąc udział w spotkaniu wyrażam także zgodę na wykorzystanie wizerunku w materiałach dokumentacyjnych/promocyjnych wykonanych w jego trakcie i ich publikację na stronach internetowych oraz w innych materiałach o charakterze promocyjnym na potrzeby Stowarzyszenia Masław.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc
Biorąc udział w spotkaniu wyrażam także zgodę na wykorzystanie wizerunku w materiałach dokumentacyjnych/promocyjnych wykonanych w jego trakcie i ich publikację na stronach internetowych oraz w innych materiałach o charakterze promocyjnym na potrzeby Stowarzyszenia. Uwaga, zabytek! - WARSZTAT Eksperyment - mapa zabytków 2050 Lista rezerwowa

Biorąc udział w spotkaniu wyrażam także zgodę na wykorzystanie wizerunku w materiałach dokumentacyjnych/promocyjnych wykonanych w jego trakcie i ich publikację na stronach internetowych oraz w innych materiałach o charakterze promocyjnym na potrzeby Stowarzyszenia.

już niedostępne -