Uwaga, zabytek! - WARSZTAT Jak mogę dbać o zabytek

location icon
Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków Nowy Świat 18/20, Warszawa
calendar icon
Od 3 gru 18:00 do 3 gru 18:00

Cykl "Uwaga, zabytek!" to 12 bezpłatnych spotkań z architektami, historykami sztuki i konserwatorami.
Projekt kierowany jest do osób dorosłych. Tematykę dziedzictwa i jego ochrony przybliżymy przyglądając się współczesnej Warszawie - jakie obiekty zabytkowe możemy w niej wyróżnić, jak mieszkańcy mogą włączyć się w ich ochronę? Spojrzymy nie tylko w przeszłość, ale też w przyszłość, aby zrozumieć co współcześnie definiuje dziedzictwo. Uczestnicy cyklu będą mieli okazję w pigułce poznać najważniejsze aspekty dotyczące dziedzictwa architektonicznego i urbanistycznego. 

Cykl potrwa od 1 października do 10 grudnia. Spotkania odbywają się w wybrane wtorki i czwartki w godz. 18.00-20.00.

03.12 | Jak mogę dbać o zabytek - praktyczny przewodnik 
Warsztat, Katarzyna Domagalska 

Spotkanie, którego tematem przewodnim będą możliwości zaangażowania mieszkańców w proces ochrony wartościowych obiektów architektonicznych i urbanistycznych. W jaki sposób czytać i interpretować architekturę wokół nas, jak świadomie możemy o nią dbać będą jej właścicielami, ale też po prostu mieszkańcami? Jaka jest relacja pomiędzy architekturą i sztuką? Autorka "Poradnika dobrych praktyk architektonicznych" dla Żoliborza, Katarzyna Domagalska opowie o koncepcji publikacji wydanej przez Stowarzyszenie Żoliborzan przy wsparciu dotacji z BSKZ. Będziemy mieli okazję także zapoznać się z właśnie powstającym poradnikiem dla Muranowa. W części warsztatowej uczestnicy z podziałem na role odpowiadające różnym funkcjom (np. architekt, konserwator, mieszkaniec, inwestor itd.) będą wypracowywać rozwiązania - dobre praktyki dla konkretnych obiektów. 

Bieżące informacje na temat cyklu publikowane będą na stronie wydarzenia na Facebooku


Organizatorzy: Tu było, tu stało, Stowarzyszenie Masław
Koncepcja cyklu: Patrycja Jastrzębska, Marta Baranowska

Projekt jest finansowany ze środków m. st. Warszawa

Partnerzy projektu: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Patroni medialni: Architektura Murator, Radio Dla Ciebie, Co Jest Grane, Notes Na 6 tygodni

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronach organizatorów:
www.maslaw.org.pl oraz www.tubylotustalo.pl

Dołącz do wydarzenia

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Biorąc udział w spotkaniu wyrażam także zgodę na wykorzystanie wizerunku w materiałach dokumentacyjnych/promocyjnych wykonanych w jego trakcie i ich publikację na stronach internetowych oraz w innych materiałach o charakterze promocyjnym na potrzeby Stowarzyszenia Masław. Uwaga, zabytek! - WARSZTAT Jak mogę dbać o zabytek

Biorąc udział w spotkaniu wyrażam także zgodę na wykorzystanie wizerunku w materiałach dokumentacyjnych/promocyjnych wykonanych w jego trakcie i ich publikację na stronach internetowych oraz w innych materiałach o charakterze promocyjnym na potrzeby Stowarzyszenia Masław.

już niedostępne -
Biorąc udział w spotkaniu wyrażam także zgodę na wykorzystanie wizerunku w materiałach dokumentacyjnych/promocyjnych wykonanych w jego trakcie i ich publikację na stronach internetowych oraz w innych materiałach o charakterze promocyjnym na potrzeby Stowarzyszenia. Uwaga, zabytek! - WARSZTAT Jak mogę dbać o zabytek Lista rezerwowa

Biorąc udział w spotkaniu wyrażam także zgodę na wykorzystanie wizerunku w materiałach dokumentacyjnych/promocyjnych wykonanych w jego trakcie i ich publikację na stronach internetowych oraz w innych materiałach o charakterze promocyjnym na potrzeby Stowarzyszenia.

już niedostępne -