Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii zostało utworzone w 1995 roku dzięki unijnemu projektowi Bridging the Gap Between University and Industry, prowadzonego przez Politechnikę Wrocławską oraz Uniwersytety w Stuttgarcie i Londynie. Powstało ono w odpowiedzi na potrzeby powołania instytucji pośredniczącej między światem nauki i gospodarki. Jesteśmy samofinansującą się jednostką Politechniki Wrocławskiej o charakterze non-profit. Aktywnie działamy na rzecz rozwoju Wrocławia, Dolnego Śląska i zachodniej Polski.

Misją Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii jest komercjalizacja wyników badań naukowych uzyskiwanych w Politechnice Wrocławskiej, animowanie współpracy badawczej i technologicznej oraz wsparcie działalności innowacyjnej przedsiębiorstw.

Nasze działania koncentrują się przede wszystkim na promocji wykorzystywania wyników badań naukowych w nowoczesnej gospodarce, a także kreowaniu i wspieraniu szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Dlatego też nasze usługi skierowane są zarówno do naukowców, jak i przedsiębiorców (w tym młodych, rozpoczynających działalność) oraz konsorcjów naukowo-biznesowych i instytucji badawczo-rozwojowych.

W ramach sieci Enterprise Europe Network współpracujemy z blisko 600 organizacjami członkowskimi z ponad 60 krajów, co daje ogromną szansę naszym polskim przedsiębiorcom na skorzystanie z możliwości dostępu rynku europejskiego. Oferujemy nieodpłatne, kompleksowe usługi obejmujące informacje, szkolenia i doradztwo, przede wszystkim z zakresu prawa i polityk Unii Europejskiej, prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i za granicą. Firmy korzystające z naszej wiedzy, korzystają z potencjału jednej z najlepszych uczelni w kraju, jaką jest Politechnika Wrocławska. Mamy kontakt z naukowcami, ekspertami oraz innymi partnerami regionalnymi i zagranicznymi, z których wiedzy i doświadczenia stale korzystamy. Od wielu lat wdrażamy działania polegające na kojarzeniu partnerów za pośrednictwem największej w Europie bazy ofert kooperacyjnych (Partnership Opportunities Database). Obecnie znajduje się w niej kilkadziesiąt tysięcy ofert z całej Europy - zarówno ofert biznesowych, technologicznych, jak i w obszarze poszukiwania partnerów do realizacji badawczych projektów międzynarodowych.