To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 900,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Commerce

10 Maja, 10:00 - 19:00 od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

OpenReaktor #75

15 Maja, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 390,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

_talk&tech 2018 ACM Celebration of Women in Computing, 1 DZIEŃ (piątek 9.03.2018)

Gdy myślimy o informatyce, inżynierii czy elektronice rzadko mamy przed oczami kobietę. Świat nowych technologii, a zwłaszcza branża IT, wciąż kojarzy nam się z obszarem zdominowanym przez mężczyzn. Podczas konferencji _talk&tech, która odbędzie się w dniach 9-10 marca 2018 r. w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu, spojrzymy na branżę nowych technologii z kobiecej perspektywy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

_talk&tech 2018 to pierwsze w Polsce spotkanie kobiet z branży IT oraz nowych technologii pod patronatem ACM (Association for Computing Machinery) - największego na świecie społeczeństwa edukacyjno-naukowego współpracującego z Microsoft, promującego pełne zaangażowanie kobiet we wszystkich aspektach branży informatycznej. Celem wydarzenia jest pokazanie jak wiele osiągnąć mogą kobiety w tym z pozoru męskim świecie, w jak różnorodnych obszarach nowych technologii się odnajdują i jak doskonale sobie w nich radzą, ale też z jakimi wyzwaniami i problemami muszą się na co dzień mierzyć. Wydarzenie adresowane jest do kobiet zainteresowanych tematyką nowych technologii, zarówno tych które stawiają już pierwsze kroki w branży, jak i tych, które dopiero planują związać z nią swoją zawodową przyszłość.

W ramach dwudniowej konferencji odbędą się prelekcje zaproszonych gości, a dodatkową dawką wiedzy będą warsztaty. Wyjątkowe grono prelegentek, zarówno z Polski, jak i zagranicy, opowie w swoich inspirujących wystąpieniach m.in. o programowaniu, uczeniu maszynowym, VR, AI, grach komputerowych czy Design Thinking. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Aleksandra Przegalińska - doktor filozofii, badaczka nowych technologii, w tym humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych. Obecnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, najbardziej prestiżowej uczelni technicznej na świecie.

Pierwszego dnia wydarzenia, tj. w  piątek 9.03 zobaczymy następujące prelegentki:

Godzina

Prelekcje
Tematy prelekcji
17:00
Słowo wstępu


17:10
Virginia Grande
Connecting advocates for women in computing: how to create your network the ACM-W way (ang)
17:20
Katarzyna Niżałowska
Architektura gry wideo
17:45
Agata Malec
Jak będzie wyglądało nasze życie za 30 lat?
18:15
Arnika Hryszko
Bliskie spotkania z A.I.
18:40
Aleksandra Przegalińska
Technologie blisko człowieka: boty i gadżety ubieralne
19:30
Networking


Warsztaty dla uczestniczek, dotyczące Python'a, React'a i Design Thinking odbywać się będą w piątek 9 marca 2018 r. Udział w nich jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy wcześniej przesłać zgłoszenie: http://filmstudioceta.pl/2018/02/juz-wkrotce-w-cet...

www. http://talkandtech.pl/

FB: https://www.facebook.com/events/336183433562319/

Organizatorami wydarzenia są Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, a jego współorganizatorami Wroclaw ACM SIGGRAPH Chapter, ACM i Microsoft. Złotym partnerem konferencji jest firma Nokia. Partnerami są również Credit Suisse, Coders Lab, Bitbrain, Tooploox, Graphics and Imaging Lab, Techland, Geek Girls Carrots i Uniwersytet Wrocławski.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Wrocławiu wydarzenia Wrocław

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "_talk&tech 2018 ACM Celebration of Women in Computing, 1 DZIEŃ (piątek 9.03.2018)" jest Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej