Bliżej Dziecka Podstawy Self - Reg - bilety

BLIŻEJ DZIECKA Podstawy Self - Reg, warsztat dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym lub młodszych (0 - 6 lat)

Self - Reg (z ang. self - regulation) jest to metoda radzenia sobie ze stresem, budowania strategii odbudowywania zasobów oraz zarządzania swoimi stanami pobudzenia i energii. Opracowana została aby wspierać w tych obszarach dzieci jednak nadaje się doskonale zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych ponieważ stres działa w ten sam sposób na dzieci i na dorosłych. podczas warsztatu rodzice dowiedzą się, w jaki sposób wspierać swoje dzieci w budowaniu lepszej odporności na stres. 

Self - Reg jako metoda radzenia sobie ze stresem w dużej mierze opiera się na analizie i eliminacji lub redukcji stresorów pojawiających się w 5 kluczowych obszarach samoregulacji oraz na stosowaniu metody 5 kroków.

Patrząc na dziecko, w ujęciu Self - Reg, działanie stresu w jakimś obszarze widoczne jest w zachowaniu. Histerie, agresywne zachowania jak np. bicie czy gryzienie, trudność w skupieniu uwagi, wycofywanie się z kontaktów z rówieśnikami, marudzenie i jęczenie, trudności podczas wychodzenia z domu i inne mogą oznaczać, że na dziecko oddziałuje jakiś stresor. Do około 3 roku życia dziecko nie posiada umiejętności samoregulacji, trzeba to robić za nie. Po tych kilku pierwszych latach następuje długi okres nauki, podczas którego rodzic jest niezastąpiony przy pokazywaniu JAK można się samoregulować i budować zdrowe i wartościowe strategie radzenia sobie ze stresem oraz odbudowywania zasobów.

PROGRAM WARSZTATÓW DLA POCZĄTKUJĄCYCH

  • I.Stres: złe zachowanie czy oznaka stresu? Po czym poznać, że dziecko jest pod wpływem stresu? Mechanizm działania stresu i podwyższonej reaktywności na stres. Kilka słów o samokontroli - dlaczego dziecko nie może się po prosu uspokoić. Jak działa mózg pod wpływem stresu. Mechanizm zamrożenia i ucieczki.
  • II.Mózgowe Wi - Fi: twoja złość = moja złość, mój spokój = twój spokój - jak oddziałujemy na siebie i jak możemy się współregulować.
  • III.Obszary stresu i samoregulacji: obszar biologiczny, emocje, poznawczy, społeczny i prospołeczny - co oznaczają obszary, jak poznać symptomy stresu w konkretnym obszarze, co konkretnie może zrobić rodzic aby zredukować lub wyeliminować stresory.
  • IV.Metoda 5 kroków: budowanie świadomości własnego ciała i tego jak działa stres, umiejętność budowania zdrowych i wartościowych strategii radzenia sobie ze stresem oraz przeciwdziałania stresowi.

120,00 zł

Kup bilet
  • Szybka i bezpieczna płatność elektroniczna za bilety
  • E-ticket w ciągu kilkunastu minut na Twojej skrzynce
  • Łatwy zakup, bez konieczności zakładania konta

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Wrocławiu wydarzenia Wrocław stres szkolenie warsztat

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Bliżej Dziecka Podstawy Self - Reg" jest Joanna Ciepluch Bez Stresu Self - Reg w życiu, relacji i rodzinie

  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Zrozumieć Dziecko Podstawy Self - Reg
25 Października 2019, 12:00 120,00 zł

Ceny biletów zawierają podatek VAT. Do ceny biletu może zostać doliczona opłata transakcyjna.

Polecamy także:

Life Balance Congress

29 Listopada - 1 Grudnia od 110,00 zł
Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

26 Października - 27 Października od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

OpenReaktor #79

13 Listopada - 13 Grudnia
ReaktorWarsaw, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej