To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

6 Lipca - 7 Lipca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

3 Lipca, 19:00 - 21:00 28,29 zł
Szkoła Języka Norweskiego Zoozanko, Warszawa

Warsztaty reportersko-podróżnicze w ramach Roku Conrada

Warsztaty reportersko-podróżnicze w ramach Roku Conrada

Zapraszamy na weekend pisarski! Dwa dni pełne ćwiczeń z jednymi z najlepszych w Polsce pisarzy non-fiction: Marcinem Kąckim i Dariuszem Rosiakiem. Zajmują się różnymi tematami, realizują je za pomocą różnych mediów, każdy z nich ma swój sposób na pisanie i swoje reporterski zasady.

W sobotę czekają Cię zajęcia z Marcinem Kąckim o tym jak pisać o tematach tabu.

Jak wybrać temat? Jak rozmawiać z bohaterami? Jak chronić swoje uczucia i jak radzić sobie z emocjami rozmówcy? Jak przelać na papier historię, która jest trudna i wymyka się słowom? Jak wreszcie nie oceniać i pozostać obiektywnym nawet kiedy temat porusza cię do głębi?

Pisarz wprowadzi cię w reporterski świat od kuchni - pokaże zaplecze dyskusji trudnych i intymnych na przykładach nagranych rozmów i opowie jak sam nauczył się pytać, a potem pisać o tematach tabu.

Drugim krokiem będzie rozmowa o tekstach przyniesionych przez uczestników (zadanie pisarskie trafi do zapisanych uczestników drogą mailową). Reporter szczegółowo przeanalizuje krótkie reportaże i udzieli wskazówek jak można je opowiedzieć lub ulepszyć.

W trzeciej części zajęć pod okiem reportera uczestnicy wypróbują na sobie nawzajem zadawanie pytań - w praktyce więc nauczą się jak rozmawiać o tym, co trudne z bohaterem tekstu.

Niedziela wypełniona będzie ćwiczeniami Dariusza Rosiaka. Na początku poznasz jego reporterski dekalog. Jak pisać o podróżach, jak pokazywać odległe miejsca, o których twój czytelnik być może nie wie nic? Pisarz pokaże ci, że można inaczej patrzeć na świat, a także zdradzi swoje sekrety rozmów z bohaterem.

Jedną i drugą pigułkę wiedzy wykorzystasz od razu, podczas ćwiczenia terenowego - ze wskazówkami od prowadzącego wyruszysz na ulice Krakowa, żeby zebrać materiał na zadany temat, a potem będziesz mieć szansę dowiedzieć czy dobrze ci poszło i co można zrobić lepiej.

Dowiesz się też wiele o możliwych formach pisarskich, bo przecież tę samą opowieść można przedstawić w podróżniczym eseju, reportażu, przygodowej opowieści albo relacji. Jak nie zaszufladkować się ciągle w tej samej formie? Jak wybrać formę najlepszą dla danego tekstu?

Brzmi intensywnie? I tak będzie - dwa dni pełne wiedzy i praktycznych ćwiczeń. Niezbędne, jeśli chcesz mądrze i dobrze pisać o otaczającym Cię świecie.

Biogram:

Marcin Kącki (ur. 1976) - pisarz, reporter, dziennikarz śledczy, publikował między innymi w Gazecie Wyborczej i w Dużym Formacie, laureat tytułu Dziennikarza Roku 2007, a także Grand Press i Watergate (dwukrotnie). Opublikował książki reporterskie: "Lepperiada", "Maestro. Historia milczenia"; "Białystok. Biała siła, czarna pamięć", "Plaża za szafą. Polska kryminalna"; "Fak maj lajf". Za książkę "Białystok, Biała siła, czarna pamięć" w 2016 roku nominowany był do Nagrody Nike.

Dariusz Rosiak (ur. 1962) — dziennikarz radiowy i prasowy. W Trójce prowadzi program "Raport o stanie świata", współpracuje z redakcją publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia, przez wiele lat był związany z "Rzeczpospolitą". Autor książek, m.in. : Oblicza Wielkiej Brytanii, Żar. Oddech Afryki oraz Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan. Finalista Nagrody im. Beaty Pawlak. Był nominowamy do Nagrody Literackiej Nike 2016.

Zobacz również:

szkolenia

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Warsztaty reportersko-podróżnicze w ramach Roku Conrada" jest Krakowskie Biuro Festiwalowe

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej