To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 900,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Commerce

10 Maja, 10:00 - 19:00 od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

OpenReaktor #75

15 Maja, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 390,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

Warszawa - Dieta w porażeniu mózgowym - bilety

Zapraszam na mój wykład  o  zastosowaniu diety w porażeniu mózgowym  na podstawie mojego osobistego doświadczenia z 11 lat stosowania diety. 

Mam porażenie mózgowe i jestem dietetykiem. Jestem po operacji ścięgien Achillesa w dzieciństwie. Porażenie dwu kończynowe. Mam też syna z autyzmem. Jego diagnoza 11 lat odmieniła nasze życie. Ja byłam zmuszona wyleczyć się z trapiących mnie chorób w tym: infekcji zatok i migrenowych bólów głowy. Przy okazji przekonałam się jak zmiana diety wpływa m.in. na ścięgna i mięśnie w porażeniu mózgowym. Rok temu zaczęłam biegać, wcześniej ćwiczyłam gimnastykę i tai chi. To wszystko nie byłoby możliwe bez zmiany diety. W 2012 roku zostałam dietetykiem. Moim celem, które kiedyś było marzeniem jest zmienić wiedzę o stosowaniu diety w MPD u dzieci i dorosłych z porażeniem wśród polskich rodzin i osób dorosłych z MPD. 

Słaba odporność w MPD nie istnieje na właściwej diecie. Problemy z układem pokarmowym również. Jako dorosły nie musisz budzić się w nocy z powodu bólów ścięgien Achillesa. Masz dziecko z MPD. Ono może lepiej się rozwijać, nie mieć alergii pokarmowych na produkty mleczne czy zboża. Wiesz, że czkawka to objaw alergii?

Bóle głowy, zapalenia gardła, płuc, alergiczne choroby skóry, układu oddechowego, cukrzyca. Inne choroby towarzyszące w MPD. We wszystkich tych chorobach można zastosować dietę eliminacyjną lub rotacyjną, przeciw alergiczną i wiele więcej.

 Od 11 lat interesuję się alergologią, produkcją żywności, różnymi systemami dietetycznymi od diety paleo przez bezglutenową a na wegetariańskiej i diecie 5 przemian kończąc. Diety do nieskończoności? Jest ich wiele. Nie ms jednej diety ale jest ogólna wiedza, dzięki której każdą dietę można zmienić i pomóc sobie lub swojemu dziecku. 


Wykład z elementami warsztatowymi. ****    Materiały własne dla uczestników. *** Ćwiczenia:  zmiana składu potraw, wybór potraw na poszczególne posiłki) 

Czas trwania: 3 godziny


Sylwia Kowalska dietetyk 

Urodziłam się 40 lat temu w 24 tygodniu ciąży z wagą 600 gram

Diagnoza dziecięce porażenie mózgowe w wieku około 12 miesięcy, /dokumentacja medyczna - po operacji ścięgien Achillesa, dokumentacja medyczna od urodzenia - książeczka zdrowia od narodzin, specjalny zeszyt 60 kartkowy z prowadzenia mnie jako pacjentki przez lekarza pediatrę od narodzin do wieku szkolnego. Od 11 lat na diecie bez zbóż, mlecznych nie spożywanych wg.zaleceń współczesnej dietetyki codziennie. Dieta z obniżoną wartością węglowodanów.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Warszawa - Dieta w porażeniu mózgowym" jest Sylwia Kowalska Dietetyk - Wyleczyć Niemożliwe

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej