WarsawJS Workshop #35 — Walka z Legacy Code

Jaki jest cel warsztatów?

 • Co to jest Legacy Code i jak je ogarnąć?
 • Testy jednostkowe
 • Refaktoryzacja
 • Wzorce projektowe
 • Zasady Clean Code

Co muszę wiedzieć, aby przyjść?

 • Wystarczy, że pisałeś/aś kiedyś w starym kodzie :)

Jakie rzeczy powinienem zabrać ze sobą?

 • Przeglądarka internetowa, np. Google Chrome
 • Edytor tekstu, np. Visual Studio Code
 • System kontroli wersji, np. Git + konto na portalu GitHub
 • Node.js v10+ oraz npm v5+

Opis

 1. Przed wydarzeniem powinieneś otrzymać dostęp do Slacka, który posłuży jako kanał komunikacji podczas wydarzenia, ale także po nim.
 2. Na spotkanie przyjedź wraz ze swoim komputerem, na którym będziesz mieć wymagane oprogramowanie — szczegóły otrzymasz w osobnym mailu.
 3. Wchodząc do sali udaj się do organizatorów, aby zarejestrowali Cię na liście.
 4. Organizatorzy wskażą Twoją grupę oraz trenera, z którym będziesz realizować projekt.
 5. Po podłączeniu komputera do prądu i sieci przedstaw się trenerowi oraz całej grupie.
 6. Podczas wydarzenia warto brać udział w konkursie robiąc zdjęcia i wrzucając je do social mediów z odpowiednim hashtagiem. Po zakończeniu kodowania, będzie rozlosowanie nagród.
 7. Podczas wydarzenia będzie kilka przerw np. przerwa lunchowa, ale jeśli potrzebujesz przerwy to możesz ją zrobić kiedy tylko chcesz.
 8. Trener razem z całą swoją grupą przeprowadzi Was przez realizacją projektu, stworzonego specjalnie na te warsztaty.
 9. Jeśli czegoś nie będziesz wiedzieć, to zadawaj pytania trenerowi bądź organizatorom.
 10. Po 8 godzinach kodowania, wyjdź na scenę i opowiedz o swoim projekcie.
 11. Na zakończenie spotkania dostaniesz dyplom z pieczęcią WarsawJS.

Psst… Zobacz jak było podczas WarsawJS Workshop #5 z relacji jednego z naszych organizatorów: https://piecioshka.pl/blog/2017/04/23/warsawjs-workshop-5.html

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie wydarzenia Warszawa Jacek Mikrut Michał Bury Piotr Kowalski Piotr Szlachciak

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "WarsawJS Workshop #35 — Walka z Legacy Code" jest WarsawJS

  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
Poszukamy bugów kodzie, napiszemy do nich testy, a na koniec poprawimy kod i go zrefaktorujemy. W mojej grupie dowiecie się o czystym kodzie oraz o kilku popularnych wzorcach projektowych. Podczas warsztatu pokażę Wam kilka narzędzi do refaktoringu. Jeśli nie wiecie co to jest złożoność cyklomatyczna, to uczestnicy mojej grupy na pewno się dowiedzą. Wszystko po to, aby móc wyszukiwać kawałki kodu, do którego najłatwiej jest napisać testy. Dodamy też lintera, aby doprowadzić kod do ładu składniowego. Grupa Piotr Kowalski

Poszukamy bugów kodzie, napiszemy do nich testy, a na koniec poprawimy kod i go zrefaktorujemy. W mojej grupie dowiecie się o czystym kodzie oraz o kilku popularnych wzorcach projektowych. Podczas warsztatu pokażę Wam kilka narzędzi do refaktoringu. Jeśli nie wiecie co to jest złożoność cyklomatyczna, to uczestnicy mojej grupy na pewno się dowiedzą. Wszystko po to, aby móc wyszukiwać kawałki kodu, do którego najłatwiej jest napisać testy. Dodamy też lintera, aby doprowadzić kod do ładu składniowego.

dostępnych: 0

Wyprzedane 61,50 zł Wyprzedane
Razem z moją grupą poznamy jak (i dlaczego tak) powinien wyglądać czysty kod. Dowiemy się co prowadzi do powstawania legacy kodu, a także jakie techniki i narzędzia stosować, żeby z nim walczyć i jednocześnie go nie popsuć. Zanurzymy się też po uszy w okropnym kodzie, który wyczyścimy, aż będzie lśnił. Grupa Piotr Szlachciak

Razem z moją grupą poznamy jak (i dlaczego tak) powinien wyglądać czysty kod. Dowiemy się co prowadzi do powstawania legacy kodu, a także jakie techniki i narzędzia stosować, żeby z nim walczyć i jednocześnie go nie popsuć. Zanurzymy się też po uszy w okropnym kodzie, który wyczyścimy, aż będzie lśnił.

dostępnych: 0

Wyprzedane 61,50 zł Wyprzedane
Podczas warsztatów dowiecie się jak szukać w projekcie kodu, który warto poddać refaktoryzacji. Poznacie zasady pracy z zastanym kodem oraz symptomy powodujące, że staje się on nieczytelny. Następnie za pomocą testów, technik i narzędzi refaktoryzacyjnych oraz samego IDE zmienimy strukturę przykładowego kodu, aby stała się bardziej przejrzysta, oraz umożliwiała łatwe wprowadzanie zmian. Grupa Michał Bury

Podczas warsztatów dowiecie się jak szukać w projekcie kodu, który warto poddać refaktoryzacji. Poznacie zasady pracy z zastanym kodem oraz symptomy powodujące, że staje się on nieczytelny. Następnie za pomocą testów, technik i narzędzi refaktoryzacyjnych oraz samego IDE zmienimy strukturę przykładowego kodu, aby stała się bardziej przejrzysta, oraz umożliwiała łatwe wprowadzanie zmian.

dostępnych: 2

już niedostępne 61,50 zł -
Podczas warsztatów będziemy pracować na przykładowym kodzie niskiej jakości, zawierającym kilka bugów. Wspólnie będziemy ten kod analizować, pisać testy, oraz krok po kroku refaktoryzować tak, aby poprawić jego strukturę i ułatwić sobie pisanie kolejnych testów. Będziemy odnajdywać bugi i je naprawiać. Naszym celem będzie kod, który jest łatwy do zrozumienia i przygotowany na rozbudowę. Poruszymy tematy takie jak code coupling, hidden dependencies i code smells. Porozmawiamy o tym, czym jest czysty kod, testowanie, refaktoryzacja i wzorce projektowe. Grupa Jacek Mikrut

Podczas warsztatów będziemy pracować na przykładowym kodzie niskiej jakości, zawierającym kilka bugów. Wspólnie będziemy ten kod analizować, pisać testy, oraz krok po kroku refaktoryzować tak, aby poprawić jego strukturę i ułatwić sobie pisanie kolejnych testów. Będziemy odnajdywać bugi i je naprawiać. Naszym celem będzie kod, który jest łatwy do zrozumienia i przygotowany na rozbudowę. Poruszymy tematy takie jak code coupling, hidden dependencies i code smells. Porozmawiamy o tym, czym jest czysty kod, testowanie, refaktoryzacja i wzorce projektowe.

dostępnych: 0

Wyprzedane 61,50 zł Wyprzedane

Polecamy także:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

7 Września - 8 Września od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - WROCŁAW

22 Listopada, 09:00 - 17:45
Hotel Q ****, 53-334, Wrocław

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej