To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Poznań

Executive coaching w praktyce. Dyskusyjny Klub Coachingu / Lublin

Czwartek, 17:15 - 20:15
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie, Lublin

FLIPOWANIE® warsztat rysowania magicznych flipchartów - WARSZAWA 06.03.2020

6 Marca, 09:00 - 17:30 599,00 zł
Golden Floor Tower - 32 piętro, Warszawa

Szkolenie "Testy automatyczne .NET w praktyce" - Maciej Aniserowicz, Warszawa, 13.10.2017

Maciej Aniserowicz

Zapraszam na wyjątkowe, autorskie szkolenie z testów automatycznych w .NET.

Po wielu pytaniach i namowach zdecydowałem się zaprezentować sprawdzony materiał w trybie otwartym.

Szkolenie to było demonstrowane na inicjatywie devWarsztaty. Wtedy bilety rozeszły się w... niecałe 10 sekund! Wybrane opinie Uczestników można przeczytać poniżej.

Moje doświadczenie w pisaniu testów jednostkowych można zweryfikować na blogu, gdzie od wielu lat dzielę się wiedzą na ten temat. Mam także na swoim koncie liczne szkolenia zamknięte z proponowanego materiału.

Jak wygląda to szkolenie? O mojej wizji "szkoleń idealnych" poczytasz w tym tekście. Zapraszam.

W cenie szkolenia oczywiście herbatka, kawka, ciasteczka i obiad.

Plan szkolenia

 1. Co to są i po co są testy?
 2. Jak pisać testy
 3. Test Driven Development (TDD)
 4. Mocki
 5. Praktyczne scenariusze wykorzystania testów
 6. Testowanie baz danych
 7. [?] Convention tests

Opis szkolenia

Podczas warsztatów Uczestnicy poznają zarówno najlepsze praktyki dotyczące tworzenia testów automatycznych, jak również różne korzyści płynące z pokrycia kodu testami. Wbrew pozorom zredukowana liczba błędów w finalnym oprogramowaniu jest tylko jednym z wielu celów. Świadome - pragmatyczne, a nie dogmatyczne - zastosowanie testów pomaga pisać przyjaźniejszy kod oraz, co istotne - zwiększyć satysfakcję programisty z wykonywanej pracy. Poruszamy również temat Test Driven Development (TDD) - jednej z popularnych metod pisania testów jednostkowych. Następnie poznajemy pojęcie "mocków" i podczas wielu zadań badamy jak testy sprawdzają się w sytuacjach, które każdy programista spotyka na co dzień. Kolejnym elementem jest dogłębne i szczegółowe przećwiczenie jednego z bardziej problematycznych scenariuszy: testowania baz danych. Spotkanie zakończymy zapoznaniem się z dodatkowym, przydatnym zastosowaniem testów w roli tzw. testów konwencji.

Niniejsze szkolenie to w ok 70% ćwiczenia praktyczne, dzięki którym już następnego dnia uczestnicy są w stanie wykorzystać zdobytą wiedzę w codziennej pracy. Części teoretyczne są uzupełnieniem ćwiczeń oraz punktem wyjściowym do aktywnej dyskusji z uczestnikami.
Szkolenie kierowane jest do programistów .NET, gdyż ćwiczenia oraz prezentowane narzędzia powiązane są z tym właśnie środowiskiem. Choć prezentowane praktyki są uniwersalne i programiści z innych technologii również brali udział w szkoleniu i wynieśli z niego dużo wartości.

W trakcie szkolenia uczestnicy będą wykorzystywać system kontroli wersji Git, co w przypadku nieznajomości tego narzędzia może być dodatkowym walorem edukacyjnym.

Wybrane opinie dotychczasowych uczestników szkolenia

Intive
Jako opiekun białostockiego oddziału firmy Intive z wielką przyjemnością przekazuję opinie jakie usłyszałem o szkoleniu jakie ostatnio u nas prowadził Maciej Aniserowicz. To jest szkolenie, w którym częściowo sam uczestniczyłem i jak najbardziej podzielam poniższe opinie.
"Bardzo dobre szkolenie. Każdy mógł cos w nim znaleźć ciekawego - nawet jeżeli już coś słyszał o tej metodologii. Szczególnie przydatne i obrazujące były konkretne przykłady z którymi faktycznie przychodzi się spotkać w trakcie realizacji projektów. Więcej takich szkoleń !"
"Szkolenie było super, coś co na pewno się przyda "w normalnym życiu" programisty. Ciekawe przykłady no i możliwość sprawdzenia tego w praktyce. Czasami tempo było dość szybkie ale aż tak bardzo to nie przeszkadzało"
"Przebieg szkolenia był bardzo dobrze zaplanowany, wszystkie części teoretyczne były ciekawie opowiedziane a po każdej części było zdanie praktyczne, które wykorzystywało te informacje i pozwoliło je zapamiętać i sprawdzić w sposób empiryczny. Materiały były bardzo dobrze przygotowane a prowadzący posiadał bardzo duża wiedzę praktyczną."
Marcin Sadowski, Operations Manager, Intive

Flexi Solutions
Szkolenia przeprowadzone przez Maćka były w sposób niezwykle rzetelny w nieformalnej i miłej atmosferze. W 100% przydatne szkolenie, które zaowocowało sporym pokryciem testami kodu w naszym nowym projekcie. Chętnie wrócę ze swoim zespołem na kolejne szkolenie!
Michał Cywiński,Software Development Leader, FlexiSolutions 

Pozostałe:
 • "Bardzo dobre szkolenie, poziom zróżnicowany dzięki czemu nie nudziłem się."
 • "Bardzo mi się podobało"
 • "Bardzo dobre szkolenie. Dało motywację i wiedzę do używania testów jednostkowych."
 • "Szkolenie bardzo przydatne i dla początkujących i tych znających tematykę"
 • "Dobrze zorganizowane, przydatne przykłady, ciekawe szkolenie"
 • "Szkolenie bogate w materiały dydaktyczne, prowadzone przez doświadczonego trenera. Bardzo podobało mi się że przykłady i zadania oparte były na realnych przypadkach. Konstruktywne dyskusje nad przykładami."
 • "Bardzo przydatne, dokładnie tak jak oczekiwałem."

Wymagania odnośnie Uczestników szkolenia

 • własny komputer
 • Visual Studio (wersja 2013 lub późniejsze, Community Edition lub wyższa)
 • zainstalowany system kontroli wersji Git (znajomość obsługi Gita nie jest wymagana)
 • SQL Server (dowolna wersja)

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie Developerzy IT Języki Programowania Narzędzia Programistyczne .NET Programowanie wydarzenia Warszawa Maciej Aniserowicz

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Szkolenie "Testy automatyczne .NET w praktyce" - Maciej Aniserowicz, Warszawa, 13.10.2017" jest Maciej Aniserowicz

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej