To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Konferencja Fitness PEI V

16 Marca, 08:00 od 139,00 zł
PGE Narodowy, Warszawa

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 34,99 zł
AmberExpo, Gdańsk

Blockchain Alliance Cracow

Pojutrze, 14:00 - 22:00
Audytorium im. W. Danka, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie​​, 30-084 Kraków

Odnajdywanie poczucia własnej wartości i pewności siebie - praktyczny warsztat - grupa popłudniowa

Jutro, 17:30 200,00 zł
sala szkoleniowa Aleja Niepodległości 161, Warszawa

STILNOVISTI XII GRAND PRIX MAGAZYNU WINO - SEMINARIA

W tym miejscu zapiszesz się na wszystkie seminaria odbywające się podczas Stilnovisti Grand Prix Magazynu Wino.

SOBOTA 28.10.2017

10:00 - 11:30 Odcienie szampana 

Czym się różni szampan brut od demi-sec, blanc de blancs od blanc de noirs? Jak smakują wina z wielkich domów szampańskich, a jak te od małych producentów? W czasie seminarium prowadzonego przez Sir Colina Hampdena-White'a, zastępcę redaktora naczelnego Magazynu Wino poznacie Państwo wszystkie odcienie szampana.

Seminarium w języku angielskim

11:30 - 12:30 German's Pinot Paradise

Niemcy to nie tylko kraj rieslinga - powstaje tu coraz więcej znakomitych, złożonych poważnych win z odmian z rodziny pinot: fruh- i spätburgundery (odpowiednio: pinot madelaine i pinot noir), weissburgundery (pinot blanc) i grauburgundery (pinot gris). O tym, że to jedne z najciekawszych niemieckich win przekona Państwa czołowy niemiecki sommelier Antonios Askitis.

Seminarium w języku angielskim

12:30 - 14:30 Medale Grand Prix  2017

Najlepsze 33 butelki 2017 roku wg Magazynu Wino. Degustację nagrodzonych medalami Grand Prix win musujących i różowych, białych i czerwonych w trzech kategoriach cenowych, słodkich i specjalnych poprowadzi redaktor naczelny Magazynu Wino, Tomasz Prange-Barczyński.

13:30 - 14:30 Wiek rieslinga 

Najszlachetniejsza biała odmiana winorośli, riesling, potrafi nie tylko doskonale opowiedzieć o siedlisku, z którego pochodzi, ale też umie doskonale się starzeć zyskując niepowtarzalne, złożone aromaty. Poznacie je Państwo w trakcie degustacji prowadzonej przez czołowego niemieckiego sommeliera Antoniosa Askitisa.

Seminarium w języku angielskim

15:30 - 17:00 Castilla y León: najmodniejsze wina Hiszpanii

Kastylia i León, kraina zajmująca północno-środkową część Półwyspu Iberyjskiego jest ojczyzną znakomitych i niezwykle popularnych dziś win - białych z odmian takich jak verdejo czy sauvignon blanc oraz czerwonych, robionych tu chętnie z występującego pod wieloma lokalnymi nazwami szczepu tempranillo. To tu leżą słynne apelacje: Ribera del Duero, Rueda czy Toro. Degustację poprowadzi znany hiszpański sommelier Julio Cesar Sobrino.

15:30 - 17:00 Gambero Rosso 

Słynna "czerwona krewetka" liczy sobie już ponad 30 lat i wciąż jest najlepszym źródłem informacji na temat włoskich win. Na informację, które z win otrzymały w danym roku "trzy kieliszki", najwyższą przyznawaną przez przewodnik ocenę czeka cała Italia i wszyscy miłośnicy włoskich win.

Te najciekawsze przedstawi w Warszawie dziennikarz Gambero Rosso, Lorenzo Ruggeri.

Seminarium w języku angielskim


NIEDZIELA 29.10.2017

11:30 - 12:30 Lombardia wg Gambero Rosso

Lorenzo Ruggeri, dziennikarz słynnego włoskiego przewodnika Gambero Rosso przedstawia Lombardię, jeden z najciekawszych i najbardziej różnorodnych regionów winiarskich Italii: od Valtelliny, po Oltrepò Pavese, od Franciacorty, po Luganę i Gardę.

Seminarium w języku angielskim

11:30 - 13:00 Polska rewolucja

2017 to rok polskiego wina. To już nie tylko moda - wina z Dolnego Śląska, Małopolski, Lubuskiego, Podkarpacia czy Małopolskiego Przełomu Wisły podbijają serca winomanów, coraz częściej trafiają do kart czołowych restauracji i wine barów. Na rynku pojawiają się nowi obiecujący gracze, doświadczeni winiarze zaskakują nowymi projektami. O wszystkim tym opowie specjalista od polskich win, Mariusz Kapczyński, redaktor naczelny portalu Vinisfera.pl i współpracownik Magazynu Wino.

13:30 - 15:00 Zing & Chocolate 

Zinfandel to flagowa odmiana Ameryki Północnej o intrygującej historii. Opowie o niej Tomasz Prange-Barczyński, redaktor naczelny Magzynu Wino, współautor telewizyjnego serialu dokumentalnego "Kalifornia w butelce". Dowiecie się Państwo skąd pochodzi zin i jak znalazł się w Słonecznym Stanie, spróbujecie różnych jego stylów, przekonacie się wreszcie, dlaczego wina tłoczone z zinfandela tak dobrze łączą się z czekoladą.

14:00 - 15:30 Villa Sandi: szlachetne prosecco

Prosecco, zwłaszcza to pochodzące z okolic Valdobbiadene, na alpejskim przedgórzu różni się bardzo od popularnych, choć często bardzo prostych win musujących dobrze znanych Polakom. Villa Sandi, pozostająca od wielu pokoleń w rękach rodziny Moretti Polegato, mająca swą siedzibę w palladiańskiej willi z 1622 r., to jedna z tych winiarni, które udowadniają, że prosecco może być winem złożonym i szlachetnym. Degustację win Villa Sandi poprowadzą przedstawiciele producenta.

Degustacja w języku angielskim

16:00 - 17:00 Spiegelau, czyli szkło ma znaczenie 

Zwykle głównym bohaterem degustacji jest wino. Tym razem będzie ono tylko narzędziem, które pomoże ukazać walory dobrych kieliszków. O tym, że właściwe szkło ma kolosalne znaczenie i potrafi zintensyfikować przyjemność płynącą z degustacji wina przekona Państwa Tomasz Miszczak z firmy Tableart, generalnego dystrybutora firmy Spigelau w Polsce.


Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "STILNOVISTI XII GRAND PRIX MAGAZYNU WINO - SEMINARIA" jest IVV Media Sp. z o.o.

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej