To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

WYWIERANIE WPŁYWU W SPRZEDAŻY- BRIAN TRACY - Wrocław

6 Czerwca, 09:00 - 18:30 od 490,00 zł
Centum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, 50-372 Wrocław

Konferencja Fitness PEI V

23 Marca, 08:00 139,00 zł
PGE Narodowy, Warszawa

Social Media + Marketing

Pojutrze, 09:00 - 17:00 od 297,00 zł
Targi Kielce - Centrum Kongresowe, Kielce

Social Media + Marketing

8 Czerwca, 09:00 - 17:00 od 297,00 zł
Hotel Park, Olsztyn

Liczby i dane: jak skutecznie je komunikować i interpretować? - bilety

Każdego dnia docierają do nas setki informacji i danych. Cyfrowa rzeczywistość i media społecznościowe sprawiły, że każdy teraz może być twórcą newsa. Jak zatem wyróżnić się w natłoku komunikatów i dotrzeć z naszym przekazem do mediów, klientów, partnerów, innych organizacji? Za pomocą liczb! Liczby mają wielką moc. Umiejętnie prezentowane mogą pomóc nam w zrozumieniu otaczającej rzeczywistości, ale mogą też zostać wykorzystane do manipulacji faktami, by celowo wprowadzać w błąd. Od tego, w jaki sposób komunikujemy liczby, może zależeć skuteczność przebicia się z daną informacją oraz to, jakie wnioski wyciągniemy na ich podstawie.

W czasach przepełnionych fake newsami, gdzie zacierają się granice między faktem a opinią, prawdą i fałszem, informacją i dezinformacją, wykształcenie w sobie umiejętności krytycznego spojrzenia, zadawania pytań i wyciągania obiektywnych wniosków na podstawie danych liczbowych, staje się jedną z kluczowych kompetencji. Warto ją wykorzystać w relacjach z dziennikarzami, czy też obecnymi i potencjalnymi odbiorcami naszych produktów i usług.

PODCZAS SZKOLENIA DOWIESZ SIĘ JAK:
  • za pomocą liczb nagłaśniać ważne tematy społeczno-gospodarcze, wnioski z raportów, analiz i danych firmowych
  • skutecznie komunikować dane, by były zrozumiałe
  • interpretować dane liczbowe
  • umiejętnie dobierać porównywalne dane
  • szukać źródeł informacji
  • przeprowadzać sondaże, jak właściwie dobierać pytania,jak wychwycić manipulacje w sondażach
  • manipuluje się danymi i faktami w przestrzeni publicznej

Wszystko to oparte będzie o obrazowe przykłady i ćwiczenia.

PROFIL UCZESTNIKA:

Szkolenie przeznaczone jest dla każdego, kto w swojej pracy ma do czynienia z dużą ilością informacji, chce lepiej interpretować liczby i wyciągać wnioski, łatwiej interpretować otaczającą rzeczywistość oraz skuteczniej komunikować i docierać z rzetelnymi faktami do opinii publicznej.

Szkolenie przeznaczone dla:

  • pracowników działów PR i komunikacji
  • pracowników działów analitycznych
  • każdego, kto chce zwiększyć swoje kompetencje poznawcze i komunikacyjne.

Prowadząca szkolenie: Alicja Defratyka

Jestem ekonomistką posiadającą 14-letnie doświadczenie menadżerskie w biznesie, mediach oraz organizacjach pozarządowych.

Ukończyłam Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Jestem absolwentką studiów podyplomowych Akademii Psychologii Przywództwa na Politechnice Warszawskiej oraz Praktycznej Psychologii Społecznej na Uniwersytecie SWPS.

Specjalizuję się w tematyce społeczno-ekonomicznej, w tym w zagadnieniach związanych z podnoszeniem wiedzy i świadomości społeczno-ekonomicznej Polaków. Realizuję projekty innowacyjne, edukacyjne, komunikacyjne oraz badania społeczne.

Prowadzę autorski projekt ciekaweliczby.pl przybliżający opinii publicznej warte poznania fakty oparte o konkretne dane liczbowe oraz autorskie sondaże.
Wyniki moich sondaży oraz najciekawsze liczby są regularnie prezentowane w mediach oraz komentowane przez publicystów i dziennikarzy: http://ciekaweliczby.pl/w-mediach/


Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie wydarzenia Warszawa Alicja Defratyka biznes komunikacja szkolenia szkolenie Warszawa warsztat warsztaty wydarzenie

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Liczby i dane: jak skutecznie je komunikować i interpretować?" jest Alicja Defratyka / ciekaweliczby.pl

Zobacz na mapie

Kluboksięgarnia Radio Telewizja

ul. gen. Andersa 29, Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej