To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

6 Lipca - 7 Lipca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

3 Lipca, 19:00 - 21:00 28,29 zł
Szkoła Języka Norweskiego Zoozanko, Warszawa

Konferencja nauczycieli muzyki "Entuzjazm, kreacja i zabawa w nauce muzyki"

26 maja 2018 CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie

10.00 - Powitanie uczestników i otwarcie konferencji

10.15 - 11.45 Przestrzeń sztuki - przestrzeń kreacji - przestrzeń radości. Warsztat Aleksandry Rajskiej (CSW)

11.45 - 13.00 Podstawy gry na ukulele. Warsztat Daniela Zakościelnego

11.45 - 13.00- Zabawy śpiewane. Warsztat Małgorzaty Beli Krynickiej

Przerwa kawowa

13.30 - 15.30 Podobno muzyka płynie w ciele. Powróćmy do jej żródła i początków naszego pedagogicznego entuzjazmu. Warsztat Justyny Sobczyk

15.30 - Zamknięcie konferencji

Wydarzenie towarzyszące:

17:00 - Gala wręczenia nagród Nauczyciel Muzyki 2017 (Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, ul. Okólnik 1) Dowiedz się więcej

Sylwetki prowadząch warsztaty:

Aleksandra Rajska

psycholog, pedagożka teatru, arteterapeutka Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, wykładowca Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, pracuje w dziale edukacji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, na stałe współpracuje jako pedagog teatru z Teatrem im.Bogusławskiego w Kaliszu. Współautorka projektów "Lato w teatrze" w Bralinie, Białym Zdroju i Zambuskach Kościelnych. Jako edukatorka pracuje z różnymi grupami wiekowymi, od najmłodszych dzieci po seniorów. W pracy z lokalnymi społecznościami interesuje ją aspekt tożsamościowy danego miejsca. Współpracuje z Teatrem Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie, Lubuskim Teatrem im. L Kruczkowskiego w Zielonej Górze, Teatrem Atteneum w Katowicach, współtworząc programy edukacyjne.

Przestrzeń sztuki - przestrzeń kreacji - przestrzeń radości. Nasze ciało zawsze znajduje się w jakiejś przestrzeni. Gdy prowadzimy działania z grupą czy klasą, są one zawsze osadzone w przestrzeni. Dobrze, gdy jest to przestrzeń bliska i znana, gorzej, gdy jest dziwna, nieznana, lub co gorsza: trudna czy nieprzyjazna. Ta druga sytuacja często nas spina, często skłania ku temu, by w szczególny sposób przestrzeń oswoić. Ważne, jakie jest miejsc, w którym działamy: czy jest całkowicie puste, czy pełne obiektów, jakie usłyszymy tu dźwięki, czy jest cicho, czy głośno, jaką ma akustykę. Wiemy, że każdą przestrzeń możemy oswoić, poczuć się w niej dobrze lub przynajmniej nie najgorzej; z każdego - zwykłego czy niezwyczajnego - obiektu czy dźwięku - uczynić przedmiot inspiracji, zabawy, radości i kreacji. A jak to jest z przestrzenią sztuki? I czym różni się lub w czym podobna jest np. do przestrzeni szkoły czy klasy? Sprawdzimy to własnych oczach i uszach, czyli na sobie samych. A uczynimy to w kilku całkowicie różnych przestrzeniach, za pomocą obiektów i dźwięków oraz własnego ciała i głosu, w przestrzeniach wystawy "Inne tańce" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Wykorzystamy przy tym metody malowania dźwiękiem i partytur graficznych, użyjemy też grafoskopu. Przestrzeń sztuki zamienimy w przestrzeń dobrej zabawy i kreatywności; zobaczymy, jak można świadomie wykorzystywać różne miejsca, obiekty, dźwięki, a nawet elementy architektury dla inspirowania samych siebie i grupy. W rezultacie doświadczymy i wypróbujemy szczególnego rodzaju improwizacji, stanowiącego dziś trend w sztukach współczesnych, zwanego performansem.

Justyna Sobczyk

jest pedagożką teatru i reżyserką. Absolwentka pedagogiki teatru na studiach podyplomowych na Universität der Künste w Berlinie, pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz wiedzy o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Stypendystka GFPS (Gemeinschaft für Wissenschaft und Kultur in Mittel und Osteuropa, Niemcy) i DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst, Niemcy). Kieruje działem pedagogiki teatralnej w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Założycielka Teatru 21 i współzałożycielka Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Kierowniczka, razem z Zofią Dworakowską, studiów podyplomowych w zakresie pedagogiki teatru na Uniwersytecie Warszawskim, założonych we współpracy Instytutu Teatralnego i Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi zajęcia na Akademii Teatralnej w Warszawie. Kuratorka projektu "Więcej niż teatr" prowadzonego w Instytucie Grotowskiego. W 2016 roku otrzymała przyznawaną przez "Dialog" i Instytut Książki Nagrodę im. Konstantego Puzyny - "Kamyk", laureatka nagrody Wdechy 2016 w kategorii człowiek roku. Reżyserka spektakli : Ojczyzna ( Teatr Polski w Poznaniu), Szewcy (Narodowy Teatr Stary w Krakowie), Wróg -instrukcja obsługi (Teatr Zagłębia w Sosnowcu,2018)


Małgorzata Bela Krynicka

absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, na kierunku Dyrygentura Chóralna. Laureatka I miejsca na XVI Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim "Canto ergo sum" w Samarze (Rosja) w kategorii Dyrygent-Student oraz Nagrody za najlepsze wykonanie utworu z kręgu rosyjskiej muzyki sakralnej (2009). Stypendystka w Aerofolkehojskole - Artystycznej Szkoły dla młodzieży, kierunek Muzyka Elektroniczna, Aeroskobing, Dania (2004). Od 2009-2013 kierownik artystyczny kwintetu śpiewaków operowych "Bel Consort", założycielka Chóru "Cantare" przy Domu Kultury Śródmieście (2008-2011), Świątecznego Chóru Medicover (2009-2012). Współpracowała tez m.in. z ChAPS, Międzynarodową Akademią Chóralną "In terra pax", Instytutem Teatralnym w Warszawie . Prowadzi warsztaty wokalne w Polsce i za granicą. Obecnie jest dyrygentką 3 Chórów; Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych "Con Passione", Stowarzyszenia Allegrezza del Canto oraz Seniorskiego Chóru "Uśmiech" w Domu Kultury Śródmieście. Dla małych dzieci i niemowląt prowadzi zajęcia umuzykalniające metodą E.E. Gordona.

Daniel Zakościelny

muzyk, nauczyciel gry na gitarze w Domu Kultury "Wygoda". Prowadzi też działalność koncertową, komponuje i pisze teksty. W ramach pracy etatowej w domu kultury prowadzi indywidualną naukę gry na gitarze akustycznej, klasycznej i elektrycznej oraz ukulele. Nauka opiera się na autorskich programach i jest dopasowana do każdego uczestnika. Jest także animatorem, organizuje warsztaty skierowane na rozwój twórczości dzieci i projekty edukacji kulturalnej. Realizuje swoją autorską formę zajęć, otacza opieką uczestników szczególnie uzdolnionych oraz tych, którzy potrzebują więcej uwagi, cierpliwości i pracy.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Konferencja nauczycieli muzyki "Entuzjazm, kreacja i zabawa w nauce muzyki"" jest Konferencja edukacyjna "Entuzjazm, kreacja i zabawa w nauce muzyki"

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej