To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

6 Lipca - 7 Lipca od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

FIWE FITNESS TRADE SHOW 2019 : UNITED

13 Września, 09:00 od 34,99 zł
Expo XXI, Warszawa

Debata oksfordzka - IV Kongres Makroekonomiczny

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w debacie oksfordzkiej, która odbędzie się podczas drugiego dnia IV Kongresu Makroekonomicznego tj. 24 listopada 2016 roku w godzinach 19.00 - 21.00 w sali 152 w budynku G Szkoły Głównej Handlowej.

Będzie to inauguracyjna debata cyklu Debaty Empiryczne, organizowanego przez SKN Finansów i Makroekonomii oraz SKN Badań nad Konkurencyjnością. Podczas naszych spotkań będziemy przyglądać się nie tylko argumentom, ale również danym empirycznym.

Teza debaty: Polsce nie uda się utrzymać tempa wzrostu PKB bez zwiększenia oszczędności

SKN Finansów i Makroekonomii vs. SKN Badań nad Konkurencyjnością

Zasady Debaty Oksfordzkiej

Debata Oksfordzka toczy się wokół wcześniej określonej tezy między jej obrońcami -Propozycją - a stroną próbującą ją podważyć - Opozycją. Drużyny składają się z czterech osób, każda z nich ma do spełnienia swoją rolę:

Pierwszy mówca

Rolą pierwszego mówcy jest wprowadzenie słuchaczy w temat debaty - najlepiej obrazując omawiane zjawisko na przykładzie. Powinien on zdefiniować najważniejsze pojęcia, zapowiedzieć argumentację pozostałych członków oraz zobrazować omawiane zjawisko za pomocą przykładu. Jeśli wystarczy czasu, pierwszy mówca może wprowadzić argument.

Drugi mówca

Zadaniem drugiego mówcy jest omówienie kilku argumentów broniących danego stanowiska, powinien on dokładnie pokazać związek przyczynowo-skutkowy omawianych zjawisk. Może także krótko się odnieść do wypowiedzi adwersarzy.

Trzeci mówca

Jego główna rolą jest podważenie argumentacji strony przeciwnej. Powinien skupić się na wykazaniu nielogiczności wypowiedzi rywali bądź wskazać fakty przeczące wypowiedzianym argumentom.

Czwarty mówca

Powinien on dokonać podsumowania argumentacji swojej drużyny oraz przypomnieć słuchaczom, w jaki sposób zostało podważone stanowisko przeciwników. Dobrze widziane jest podziękowanie rywalom za współzawodnictwo.

Nad porządkiem całej debaty czuwa marszałek. Mówcy z obu stron występują kolejno naprzemiennie (zaczyna pierwsza osoba propozycji, po niej pierwszy mówca opozycji, następnie drugi przedstawiciel strony broniącej tezy itd.) każdy z nich będzie miał na wypowiedź 5 minut. Drużyna przeciwna w tym czasie ma możliwość zadawania pytań poprzez podniesienie ręki. Od osoby wypowiadającej się zależy, czy je przyjmie (wskazane jest przyjęcie co najmniej jednego pytania). Pierwsza i ostatnia minuta to tzw. czas chroniony, podczas którego mówca nie odpowiada na pytania. Publiczność będzie miała okazję do ich zadania po ostatniej mowie strony podważającej tezę. Zwycięska strona zostanie wyłoniona przez trzyosobowe jury. Oddzielne, niezależne głosowanie zostanie również przeprowadzone wśród publiczności.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji na wydarzenie. Liczba miejsc ograniczona.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Debata oksfordzka - IV Kongres Makroekonomiczny" jest Studenckie Koło Naukowe Finansów i Makroekonomii

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej