To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Coworking Now 2019 - 3 edycja!

4 Kwietnia - 5 Kwietnia 499,00 zł
O4 Coworking, Olivia Four, Olivia Business Centre, Gdańsk

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

Sobota - Niedziela od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

OpenReaktor #74

17 Kwietnia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

Być vintage w XXI wieku? Cykl "Letnie śniadania z pasją".

Klub Absolwentów UW zaprasza na 2. śniadanie z cyklu Letnie śniadania z pasją. Lipcowe spotkania Klubu Absolwentów UW. Do udziału w cyklu zapraszamy całą społeczność UW (#JestemzUW) - absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Letnie śniadania z pasją to propozycja utrzymania kontaktu z uczelnią po zakończonym cyklu debat "Widoki na przyszłość" i podjęcie tematów z szeroko rozumianej kultury, sztuki i zdrowia, które nie zmieściły się w cyklu spotkań i dyskusji w tym roku akademickim. To projekt angażujący absolwentów UW wokół wspólnych zainteresowań z różnych dziedzin: turystyki, sportu, muzyki, filmu, teatru, malarstwa, rękodzieła, mody itp.

Uniwersytet Warszawski to obecnie kilkaset tysięcy absolwentów, często najlepiej wykształconych, najbardziej twórczych i ambitnych przedstawicieli swoich pokoleń. "Ludzie UW" prowadzą fascynujące badania o międzynarodowym znaczeniu, tworzą wpływowe firmy oraz instytucje, a także zmieniają otaczającą nas rzeczywistość poprzez działania społeczne i kulturalne. To właśnie te działania chcielibyśmy ukazać w cyklu Letnich śniadań z pasją. Chcielibyśmy, aby letnie spotkania były inspiracją do powstania klubów zainteresowań w Klubie Absolwentów UW.

Kochasz modę retro, ale nie wiesz jak ją nosić współcześnie? O inspiracjach vintage we współczesnej modzie i o trendach, jakie można czerpać z mody historycznej porozmawiamy z Ewą Łukasik - Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz.

W programie:

Prelekcja z prezentacją multimedialną "Co to znaczy być vintage w XXI wieku?" - informacja o funkcjonującym ruchu miłośników retro/vintage, w co włącza się też w pewnym stopniu rekonstrukcja historyczna, ale również liczne facebookowe grupy miłośniczek vintage, ruch pin-up i rockabilly itp. Prezentacja w oparciu o historię mody z praktycznymi aspektami np. jakie najczęściej inspiracje vintage są wybierane i czy faktycznie odzwierciedlają modę historyczną, jakie trendy powracają najczęściej obecnie i przede wszystkim, jakie realne i ciekawe, a jednocześnie nieoczywiste inspiracje modowe można czerpać z mody historycznej.

W programie jest również mini pokaz mody autorskich stylizacji bazujących na różnorodnych elementach mody historycznej.

Ewa Tamara Łukasik - od ponad 8 lat wiceprezes Grupy Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz zajmującej się odtwarzaniem ubioru kobiecego z okresu od I wojny światowej do lat 60. Absolwentka arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracownik Uniwersytetu Otwartego UW oraz korektor- free-lancer. Wielokrotnie komentowała oraz brała udział w pokazach mody retro, organizowanych m.in. dla takich instytucji jak Dom Spotkań z Historią, Muzeum Zamek Królewski czy Archiwum Polskiego Radia. Współautorka trzech wystaw dotyczących historii mody kobiecej oraz autorka artykułu naukowego dotyczącego historii mody plażowej. Wielokrotnie opowiadała o działalności grupy Bluszcz i historii mody kobiecej w mediach, m.in. w TVP1, TVN, Programie 1 PR, radiowej Czwórce, RDC czy "Dzienniku Bałtyckim". Podejmowała współpracę kostiumograficzną przy projektach filmowych oraz sesjach zdjęciowych, była także stylistką fryzur retro, m.in. podczas kiermaszu vintage w DSH czy Pin Up Pikniku na poznańskiej Cytadeli. Jako epizodystka występowała w kostiumach historycznych własnego projektu m.in. w filmie "Historia Roja" czy w "Sensacjach XX wieku". W bieżącym roku akademickim prowadziła na Uniwersytecie Otwartym UW kurs otwarty pt. "Moda kobieca 1900-1970 - wdzięk, styl, szarm, szyk!", wielokrotnie występowała też z prelekcjami dot. historii mody, m.in. w Staromiejskim Domu Kultury, Muzeum Sopotu, Centrum Kultury Sanacja w Warszawie czy Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Autorka artykułów o historii mody w dwudziestoleciu międzywojennym na portalu niepodlegla.gov.pl. Od kwietnia 2018 r. razem z innymi członkiniami GRH Bluszcz prowadzi w Radiu Kampus mini-audycje "Moda na historię". Pasjonatka podróży, które wykorzystuje także w celu pogłębiania wiedzy o historii mody; odwiedziła wystawy poświęcone modzie historycznej m.in. w Berlinie, Rydze, Wilnie czy Teheranie.

czas:14 lipca 2018 w godzinach 11.00-14.00

miejsce: dolne ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej, ul. Dobra 56/66

Moderator:Monika Sarnecka (absolwentka WNE i WZ UW)

Ilość miejsc ograniczona.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie wydarzenia Warszawa zdrowie

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Być vintage w XXI wieku? Cykl "Letnie śniadania z pasją"." jest Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej