To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 900,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Commerce

10 Maja, 10:00 - 19:00 od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

OpenReaktor #75

15 Maja, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 390,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

Aukcja Młoda Sztuka

Niedawno rozpoczęli karierę na rynku sztuki, a ich prace już osiągają ceny rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Na kwietniowej aukcji Młoda Sztuka pojawią się prace najbardziej cenionych artystów młodego pokolenia m.in. Agaty Krutul, Adama Wątora, Patrycji Nurkan, Małgorzaty Jastrzębskiej, Ewy Witkowskiej czy Mirelli Stern. Licytacja już 17 kwietnia.


Wyjątkowo cenionym na rynku młodej sztuki artystą jest Adam Wątor. Podstawową inspiracją dla jego twórczości jest człowiek i emocje wyrażone poprzez ciało. W swoich obrazach często przedstawia sylwetki kobiet, zwraca szczególną uwagę na dłonie. Wątor brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego dzieła znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, USA, Norwegii, Szwecji. Na aukcji licytować będzie można jego pracę "Spojrzenie" przedstawiającą zarys kobiety o ukrytej twarzy.


Uwagę w katalogu przykuwa okładkowy obraz Małgorzaty Jastrzębskiej, która zajmuje się głównie malarstwem geometrycznym. Ważną rolę w obrazach artystki odgrywa konstrukcja oraz kontrasty barwne, dzięki czemu na płótnach można obserwować efekt trójwymiarowości. Pod młotek pójdzie jej praca "Nr 580". W nurcie abstrakcjnym tworzy także Patrycja Nurkan. Jej obrazy to wibrujące formy geometryczne. Artystka poprzez zaburzenie linearnego porządku w kompozycji uzyskuje złudny efekt ruchu w obrazie. Na licytacji pojawi się jej praca "Bez tytułu".


Ciekawostką na aukcji będzie dzieło Jolanty Lach "Tożsamość pozornie ukryta". Artystka lubi zestawiać ze sobą przypadkowo napotkane osoby. Każdą z nich można próbować odczytywać ze sposobu siedzenia czy ubioru, które artystka uwydatnia stosując żywą paletę barw w wyraźnym kontraście z tłem obrazu. Kolekcjonerów zainteresować może również twórczość Aleksandry Zawiślak. Zafascynowana motywem lustra młoda malarka kilkukrotnie rozszczepia motywy swoich obrazów tworząc zawarte w sobie zwielokrotnienia. Dzięki lustrzanej multiplikacji Zawiślak często zmienia rzeczywiste przedstawienia w abstrakcyjne formy.


Prace Katarzyny Słowiańskiej-Kucz osiągają dziś ceny powyżej 10 tys. złotych. To nawet ponad 20 razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza. Ta, w przypadku aukcji młodej sztuki, to zawsze 500 zł. Inspiracją dla obrazów artystki jest ilustracja książkowa. Słowiańska-Kucz przedstawia sytuacje rodem z książek dla dzieci. Tworzy interesujące postaci zawieszone w bajecznej przestrzeni. Kolekcjonerzy cenią sobie jej przyjemne, dopracowane w najmniejszych szczegółach kompozycje. Na aukcji pojawi się obraz malarki "Lekcja tańca".


Na kwietniową ofertę składa się 88 obiektów. Do 17 kwietnia można oglądać je na wystawie przedaukcyjnej w DESA Unicum. Cena wywoławcza każdej z prac to 500 zł. Wstęp na aukcję jest wolny.


Aukcja Młoda Sztuka: 27 marca 2018, godz.19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa


Wystawa obiektów: 20-27 marca 2018, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa Warszawa, wstęp wolny


Więcej informacji o aukcji Młoda Sztuka oraz katalog aukcyjny w wersji elektronicznej dostępne są na stronie DESA Unicum:

https://desa.pl/pl/auctions/458/mloda-sztuka-27-marca-2018-godz-19

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Aukcja Młoda Sztuka" jest DESA Unicum

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej