To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 900,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Commerce

10 Maja, 10:00 - 19:00 od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

OpenReaktor #75

15 Maja, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 390,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

8. Spotkanie Women in Technology w Warszawie


Women In Technology to społeczność Kobiet, które łączy pasja do technologii. Grupa powstała w 2009 roku, a jej celem jest budowanie opinii, że Kobieta może być nie tylko wybitnym ekspertem w swojej dziedzinie, ale także pasjonatką.
Spotykamy się w sympatycznym gronie, by posłuchać ciekawych prezentacji, bądź nauczyć się czegoś nowego na warsztatach.

Temat: "Konsumenci nie gęsi... technologie i rozwiązania wspomagające dialog  z konsumentem" 


Czas trwania:

2,5 godziny

Opis:

Rok technologii mobilnych... dla konsumentów minął jakiś czas temu, a biznes dopiero leniwie zaczyna dostosowywać się do faktu, że już prawie połowa Polaków posiada smartfon, a w dużych miastach i wśród 20- i 30-latków ten wskaźnik zbliża się nieuchronnie do 3⁄4. Tymczasem taki mobilny konsument to skarb. Można "złapać go" prawie zawsze i wszędzie - korzysta z aplikacji mobilnych, zasypia przeglądając feed  na Facebook'u, melduje się w sklepach i restauracjach, share'uje posty marek ale też... ocenia, opiniuje swoje zakupy, porównuje ceny, uprawia show-rooming, skanuje kody QR w poszukiwaniu dodatkowych informacji o produkcie. Nie da się ukryć, że nie zadowoli się byle czym. Wymaga i nie boi się mówić o tym. Nie musi być jednak wcale zagrożeniem dla firm.
Dzięki obecnym rozwiązaniom technologicznym i powszechności mobilnego internetu biznes ma w końcu możliwość podjęcia stałego dialogu z  konsumentem. Efekt? Konsument zadowolony i doceniony, a biznes wyposażony w wiedzę i wskazówki działania, czyli wilk syty i owca cała. Takie narzędzia dialogu istnieją, są szybkie i efektywne kosztowo.
Podczas spotkania poznamy je i poznamy też polskiego nowoczesnego konsumenta. Określenie owca zdecydowanie jednak nie pasuje do niego ;)


Plan wystąpienia

1. Dlaczego dialog z konsumentem jest ważny dla biznesu
    1.1. Follow the... innovators and early adopters - charakterystyka pokolenia Millennials - wkrótce głównej grupy konsumenckiej w USA i Polsce
    1.2. Zmienne trend & dynamika społeczności
    1.3. Świat zmienia się bardzo szybko. Duży już nigdy nie pobije małego. To szybki będzie podbijał wolnego. [Rupert Murdoch] - zwinny biznes i konsumenci  wspierający rozwój w trybie "lean"

2. Konsument uzbrojony w technologię - wróg czy przyjaciel?

   2.1. Super-konsument - kto to taki? Jak wymagający klient może pomóc biznesowi?
   2.2. Mobile, wereables, IoT - czego używają i jak kupują polscy konsumenci, co zmieniła technologia? Show-rooming, kody QR, aplikacje mobilne marek
   2.3. Kobiety na łowach, mężczyźni z listą zakupową w dłoni... - zastanów się do kogo mówisz czyli dlaczego wiedza jest niezbędna, żeby efektywnie się komunikować -
przykład różnic w zachowaniach zakupowych pomiędzy kobietami i mężczyznami

3. Narzędzia pod ręką
   3.1. Ankiety mobilne i zdalne badania w terenie (przykłady, jak działają?)
         3.1.1. Crowdsourcing konsumencki
         3.1.2. Motywatory - grywalizacja, konkursy, CSR
   3.2. Monitoring opinii w sieci
   3.3. Otwórz się na konsumenta
          3.3.1. Ćwiczenie polegające na stworzeniu w grupach krótkich ankiet dotyczących zadanego albo własnego biznesowego obszaru badawczego, np. monitoring satysfakcji klientów restauracji, ocena poziomu szkolenia, badanie potencjału nowego zegarka typu smart-watch albo aplikacji), zadania mogą być zależne od tego kto przybędzie na wydarzenie, o ile wcześniej będziemy mieć listę i charakterystykę; grupa zastanawia się też nad motywatorami jakie mogą zadziałać na grupę potencjalnie badanych konsumentów, każda grupa przedstawia swoją ankietę
          3.3.2. Pokaz systemu ankietowego i raportowego Mobile Institute, przykłady ankiet klienckich i wizualizacja wyników bazujących na przykładach zrealizowanych realnie, a nawiązujących do ćwiczenia wyżej

4. Q&APrelegent: Katarzyna Czuchaj

Kasia pełni rolę CRO w agencji badawczej Mobile Institute specjalizującej się w badaniach rynku wykorzystujących nowoczesne technologie i nowatorskie podejście do konsumentów. Wcześnej pełniła m.in. funkcję dyrektora ds. Marketingu i Rozwoju i doradcy zarządu w firmie pkt.pl (grupa European Directories).

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach Ekonomia i Stosunki Międzynarodowe Ekonomiczne oraz specjalizacji "Narzędzia ilościowe w badaniach marketingowych" i "Koniunktura gospodarcza". Na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła studia podyplomowe "Psychologia reklamy". Certyfikowany marketer - posiadaczka dyplomu Professional Diploma in Marketing uczelni Chartered Institute of Marketing.

Fanka skomplikowanej natury ludzkiej i ludzkiego biznesu opartego na wiedzy. Upust swojej nieustającej fascynacji zjawiskami rynkowymi wyrażonymi w liczbach daje prowadząc blog z danymi biznesowymi - 6na5kobiet.pl oraz własną firmę badawczą. Cały czas wierzy, że analizy i raporty mogą być fascynujące jeżeli serwujemy je w łatwy do skonsumowania i "lekkostrawny" sposób, a ostatnio trenuje to podejście na przedstawicielach rozmaitych biznesów, od pojedynczych restauracji po całe sieci retail i duże marki. Optymistka :)

Kasia Czuchaj-Łagód
CRO, współzałożyciel, Mobile Istitute
Bloger, 6na5kobiet.pl
kasia@mobileinstitute.eu
mob: 664 446 226
pl.linkedin.com/in/kczuchaj/


Dziękujemy firmie Xstream za udostępnienie sali.
Serdecznie zapraszamy!

O nas

womenintechnology.pl

@WiTPoland

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Warszawie wydarzenia Warszawa

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "8. Spotkanie Women in Technology w Warszawie" jest Women in Technology Warszawa

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej