To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Blockchain Alliance Warsaw

7 Sierpnia, 10:00 - 18:00
Startberry, 03-840 Warszawa

FIWE FITNESS TRADE SHOW 2019 : UNITED

13 Września, 10:00 od 34,99 zł
Expo XXI, Warszawa

Szkolenie Professional Scrum Master w Poznaniu

Dlaczego Professional Scrum Master?

Podczas warsztatu Professional Scrum Master (PSM) nie nauczysz się Scruma. Jest to zaawansowane szkolenie dla osób, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób zaimplementować zasady, narzędzia i wartości w codziennej praktyce. Opiera się na bardzo dużej ilości przykładów z życia oraz scenek dobranych w taki sposób, aby w pełni zrozumieć jak powinien działać Scrum Master.

PSM przygotuje Cię do radzenia sobie z prawdziwymi wyzwaniami Scrum Mastera - nauczysz się jak rozwiązywać konflikty, dowiesz się jak odpowiednio coachować swój zespół oraz rozmawiać z senior managementem, poznasz różne możliwe postawy Scrum Mastera. Jest to również okazja, abyś jako członek zespołu nauczył się reagować w odpowiedni sposób na szereg sytuacji występujących w Twojej organizacji. Po szkoleniu:

 • zrozumiesz mechanizmy Scruma oraz ich związek z empirycznymi podstawami,
 • dowiesz się jak pełnić rolę Scrum Mastera dla zespołów scrumowych, jak i dla interesariuszy, opierając się na Swoim dogłębnym zrozumieniu servant-leadership,
 • będziesz potrafił wprowadzić Scrum do firmy lub udoskonalić implementacje w firmach, gdzie Scrum już funkcjonuje.

Dla kogo PSM?

Jeśli znasz Scrum, masz doświadczenie w pracy na podstawie jego wartości, posiadasz certyfikat PSM I lub po prostu jesteś pasjonatem - to szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Podczas warsztatu PSM szkolimy między innymi:

 • Scrum Masterów,
 • menedżerów,
 • Agile coachów,
 • członków zespołu scrumowego,
 • osoby zainteresowane Scrumem.

Jako że celem szkolenia jest dogłębne zrozumienie Scruma i pracy Scrum Mastera, uczestnikiem może być każda osoba, dla której liczy się rozwijanie swoich umiejętności, a w efekcie - wyższa efektywność pracy. Idealnie, jeżeli masz wiedzę oraz pewne doświadczenie, natomiast Twoim celem jest wykraczanie poza te ramy. Dodatkowa dawka praktycznej wiedzy i poznanie najróżniejszych możliwych sytuacji oraz wyzwań związanych z pracą Scrum Mastera pozwoli Ci rozwiązywać najbardziej złożone problemy.

Zagadnienia poruszane na szkoleniu:

 • Teoria i zasady Scruma,
 • Framework Scrum: role, zdarzenia i artefakty,
 • Definition of Done,
 • Tworzenie oprogramowania (prowadzenie projektu) wg Scruma,
 • Praca z ludźmi i zespołami,
 • Coaching i facylitacja,
 • Rola Scrum Mastera.

Co otrzymujesz zapisując się na szkolenie?

Doskonałe szkolenie poprowadzone przez certyfikowanego trenera (PST) o dogłębnej wiedzy i znajomości Scruma oraz bogatym doświadczeniu ze stosowania Scruma w praktyce,

 • Wszystkie potrzebne materiały w wersji elektronicznej oraz papierowej,
 • Jednorazowe hasło do egzaminu PSM I (umożliwiającego uzyskanie certyfikatu PSM I), zniżkę w wysokości 40% na zakup hasła do egzaminu PSM II,
 • Lunch i poczęstunek w każdym dniu szkolenia,
 • Case Study wraz z dyskusją czyli rozwijanie zdolności stosowania Scruma w praktyce.


Trener prowadzący

dr Wojciech Walczak

Praktyk zwinnego wytwarzania oprogramowania, który prócz nauczania i szkoleń, świadczy usługi consultingowe dla największych firm na arenie międzynarodowej, jak również wytwarza własne produkty wykorzystując Scruma. Ponad 10 lat bogatego i wszechstronnego doświadczenia ze Scrumem, wliczając w to transformacje organizacyjne, Agile Coaching, zarządzanie programami, pełnienie roli Product Ownera oraz - co najważniejsze - Scrum Master po przejściach. Autor rozprawy doktorskiej poświęconej zwinnemu zarządzaniu projektami informatycznymi. Licencjonowany Professional Scrum Trainer (PST) z ramienia scrum.org.

     


Co warto zrobić przed szkoleniem?

 1. Zapoznaj się z treścią Scrum Guide oraz podejmij próbę przejścia sprawdzianu Scrum Open Assessment.
 2. Polecamy także przeczytanie jednej z książek Kena Schwabera lub "Scrum - A Pocket Guide" autorstwa Gunthera Verheyena.
 3. Przygotuj i zabierz ponadto wszystkie problemy i pytania, a na pewno znajdzie się okazja, aby o nich porozmawiać.

Egzamin i Certyfikat

Uczestnicy w cenie szkolenia otrzymują możliwość jednorazowego podejścia do egzaminu PSM I, a także zniżkę w wysokości 40% na PSM II. Podejście do egzaminu (egzaminów) jest nieobowiązkowe i odbywa się w czasie dogodnym (po szkoleniu) dla Uczestnika.

Egzamin PSM I jest złożony z zamkniętych pytań jedno- lub wielokrotnego wyboru rozwiązywanych online. Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie co najmniej 85% punktów.

O ile egzamin na PSM I to głównie pytania teoretyczne, na których odpowiedź można znaleźć w Scrum Guide, o tyle PSM II wymaga dużo większej wiedzy praktycznej. Jest on zdecydowanie trudniejszy, a umiejętności rozwiązywania konkretnych problemów, w sposób zgodny z wykładnią Scrum, na pewno się przydadzą.

Uwaga! Jeśli przystąpisz do egzaminu w ciągu 14 dni od daty zakończenia szkolenia i nie uzyskasz wymaganych 85% punktów, Scrum.org prześle Ci kolejny kupon na drugie darmowe podejście. 

Dofinansowanie 80% do szkolenia

UWAGA! Udział w szkoleniu może być dofinansowany nawet do 80% jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą lub jesteś zatrudniony/a w mikro, małej albo średniej firmie. Więcej szczegółów na stronie naszego partnera H-consulting: Szkolenie PSM oraz na stronie Bazy Usług Rozwojowych

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Poznaniu wydarzenia Poznań Wojciech Walczak

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Szkolenie Professional Scrum Master w Poznaniu" jest Systems Thinkers sp. z o.o.

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej