To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

WYWIERANIE WPŁYWU W SPRZEDAŻY- BRIAN TRACY - Wrocław

16 Lutego, 09:00 - 18:30 od 290,00 zł
Wrocław

Psychologia perswazji w sprzedaży - Kevin HOGAN

23 Marca, 09:00 - 18:30 od 290,00 zł
Kraków, Kraków

KONFERENCJA- NOWOCZESNE TECHNIKI SPRZEDAŻY- Warszawa

2 Lutego, 09:00 - 17:40 od 150,00 zł
WARSZAWA

FIWE FITNESS TRADE SHOW 2018

21 Września - 23 Września od 34,99 zł
Expo XXI, Warszawa

Literatura dla dzieci w Niemczech - literackie modele lepszego świata - dyskusja

Peter Härtling często podkreślał wyjątkowość literatury dla dzieci, ponieważ bezustannie opowiada ona o niezwykłym doświadczeniu inicjacji: "Owa szczególna seria początków. Pierwsza przyjaźń, pierwsze słowo, pierwsza podróż, wspomnienie pierwszej miłości… Ta literatura podejmuje każdy temat, nie ma w niej tabu, ponieważ każdy początek szuka dla siebie właściwych słów, dąży do własnego języka". Podążając tropem, nadanym przez wielkiego autora, który zmarł latem tego roku, zajmę się poszukiwaniem tych początków we współczesnej literaturze dla dzieci i młodzieży.

Czy realistyczne historie potrafią oddać literacko autentyczność, czy pierwszoosobowy narrator przedstawia rzeczywistość, której doświadczył w sposób niezawoalowany? Czy jest także miejsce na komizm, dzięki któremu można uporać się z rzeczywistością?

Czy literatura fantastyczna porusza emocje czytelników, jest spełnieniem ich fantazji i marzeń? Wszystko jest w niej możliwe, nie ma żadnych ograniczeń typowych dla rzeczywistości, nawet w dystopiach dla młodzieży.

W jaki sposób literatura dla dzieci i młodzieży wypełnia zadanie bycia dywersyjnym materiałem zapalnym, który swoich czytelników ma stymulować do myślenia alternatywnego, dzięki któremu rozwiną pomysły na lepszy świat?

dr Roswitha Budeus-Budde*- absolwentka bibliotekoznawstwa i germanistyki, wykładowczyni na Uniwersytecie w Giessen, a od 1995 r. redaktorka naczelna działu książek dla dzieci i młodzieży w dzienniku Süddeutschen Zeitung. Jurorka wielu nagród literackich, m.in. w 2010 r. przewodnicząca jury niemieckiej nagrody dla najlepszej książki dla dzieci i młodzieży.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w oświęcim wydarzenia Oświęcim dr Roswitha Budeus-Budde

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Literatura dla dzieci w Niemczech - literackie modele lepszego świata - dyskusja" jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI

Zobacz na mapie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI

ul. Nojego 2B, Oświęcim

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej