Warsztaty Professional Scrum Master II - bilety

Professional Scrum Master II (PSM II) to zaawansowane, dwudniowe warsztaty dla Scrum Masterów posiadających już co najmniej roczne doświadczenie. Ich celem jest pogłębienie zrozumienia Scrum oraz tego jakich usług dostarcza Scrum Master zespołowi, Product Ownerowi i całej organizacji. Warsztaty nie są - jak Scrum Master Toolbox - skupione na konkretnych technikach, ale na całościowym pogłębieniu i poszerzeniu rozumienia postawy i roli Scrum Mastera.

CZYM RÓŻNI SIĘ PSM II OD PSM?

Szkolenie Professional Scrum Master (PSM) stanowi doskonały wstęp do poznania Scruma oraz roli Scrum Mastera. Dzięki koncentracji na dobrym zrozumieniu Scrum - dlaczego działa on tak a nie inaczej - oraz postaw roli Scrum Mastera jest to bardzo dobre szkolenie dla osób, które chcą poznać Scrum oraz dla osób, które właśnie zostały, lub zamierzają zostać Scrum Masterami.

Professional Scrum Master II są zaawansowanymi warsztatami, kontynuacją zagłębiania się w rolę Scrum Mastera, które pomaga uczestnikom lepiej zrozumieć postawy charakteryzujące dobrego Scrum Mastera, pokazuje w jaki sposób pomaga on Zespołowi Scrumowemu, Product Ownerowi oraz całej organizacji. Uczestnicy zdobędą także wiedzę na temat efektywnych praktyk i umiejętności, które pozwolą im doskonalić warsztat w roli Scrum Mastera.

WARSZTATY PROFESSIONAL SCRUM MASTER II

Warsztaty zostały stworzone na bazie praktycznych doświadczeń - przez Scrum Masterów dla Scrum Masterów. Professional Scrum Master II jest skoncentrowane na facylitacji, budowaniu i wspieraniu transparencji oraz wspólnym odkrywaniu rozwiązań.

W czasie dwóch intensywnych dni, uczestnicy poznają najistotniejsze elementy, które wpływają na rozwój Scrum Mastera. Dowiedzą się m.in. w jaki sposób zasady i wartości Scrum pomagają Scrum Masterom w podejmowaniu decyzji i w jaki sposób Scrum Master może wpływać na środowisko, w jakim pracuje Zespół Scrumowy, tworząc tym samym środowisko do rozwoju zwinności. Rola doświadczonego Scrum Mastera jest złożona, dlatego powinien on przyjmować różne postawy, zależnie od potrzeb. Kolejnym zadaniem Scrum Mastera jest pomoc zarządowi i innym interesariuszom organizacji w zrozumieniu korzyści, jakie niesie ze sobą Agile i praca w Scrumie. Dlatego doświadczony Scrum Master powinien posiadać szeroką wiedzę, dzięki której zyska zaufanie zespołu i interesariuszy.

Podczas warsztatów, prowadzący je trenerzy podzielą się swoimi doświadczeniami, a także zaproponują ćwiczenia, które pozwolą w praktyczny sposób poznać narzędzia i techniki pracy dobrego Scrum Mastera. Ponieważ warsztaty prowadzi zawsze dwoje trenerów (w tym co najmniej jeden trener PST) uczestnicy mają szanse poznać omawiane tematy z różnych perspektyw. Niewielkie grupy liczące maksymalnie 16 osób, gwarantują, że każdy z uczestników będzie miał czas i przestrzeń by przekazać swoje doświadczenia, opinie i wątpliwości.

CELE WARSZTATÓW:

Podczas Professional Scrum Master II dowiesz się:

 • Jakie umiejętności i postawy, praktyki i narzędzia charakteryzują dobrego Scrum Mastera
 • Jakimi zasadami i wartościami Scruma powinien kierować się Scrum Master podczas podejmowania decyzji
 • W jaki sposób Scrum Master może wspierać zespół developerski i Product Ownera, aby ich praca była bardziej efektywna
 • W jaki sposób Scrum Master może zmieniać środowisko, aby było ono przyjazne dla metod Agile
 • Jakie techniki i metody pomogą Scrum Masterowi pracować z interesariuszami w taki sposób, aby mógł on wspierać swój Zespół Scrumowy

PLAN

Warsztaty Professional Scrum Master II, trwają dwa pełne dni, w godzinach od 9:00 do 18:00.

Podczas warsztatów poruszane są m.in. następujące zagadnienia:

 • Złożoność roli Scrum Mastera
 • Konflikty w Zespole Scrumowym
 • Usuwanie przeszkód w pracy zespołu Scrum
 • Techniki usprawniające pracę
 • Jak istotne jest tworzenie "ukończonego" (done) przyrostu
 • Cele Sprintów
 • Cele wydarzeń scrumowych
 • Rola zarządu w Scrumie
 • Jak skutecznie dostarczać produkt
 • Metryki w Scrumie
 • Jak wspierać Product Ownera
 • Scrum Master jako Agent zmiany

CERTYFIKAT PROFESIONAL SCRUM MASTER II

Warsztatty PSM II powiązane są z certyfikatem o tej samej nazwie przyznawanym przez Scrum.org. Uczestnicy otrzymają specjalny kod upoważniający do bezpłatnego przystąpienia do egzaminu PSM II oraz 40% zniżki na egzamin PSM III.

JAK WYGLĄDA EGZAMIN PSM II?

Egzamin Professional Scrum Master II ma postać egzaminu testowego, składającego się z pytań jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru oraz Prawda/Fałsz. Egzamin prezentuje zaawansowany poziom trudności, obejmuje 30 pytań i trwa 90 minut. Dostępny jest wyłącznie w języku angielskim. By uzyskać certyfikat PSM - II należy udzielić 85% poprawnych odpowiedzi.

4 428,00 zł

Kup bilet
 • Szybka i bezpieczna płatność elektroniczna za bilety
 • E-ticket w ciągu kilkunastu minut na Twojej skrzynce
 • Łatwy zakup, bez konieczności zakładania konta

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Krakowie wydarzenia Kraków

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Warsztaty Professional Scrum Master II" jest CODE SPRINTERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Rodzaj Dostępne do Cena Liczba
  Early Bird
17 Października 2019, 23:59 4 428,00 zł
  Regular
Jeszcze niedostępne
od 18 Października 2019 (Piątek)
4 674,00 zł -

Ceny biletów zawierają podatek VAT. Do ceny biletu może zostać doliczona opłata transakcyjna.

Polecamy także:

Business Insider Trends Festival

2 Października - 3 Października od 890,00 zł
The Koneser Square, Warsaw

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 701,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

7 Września - 8 Września od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - WROCŁAW

22 Listopada, 09:00 - 17:45 od 290,00 zł
Hotel Q ****, 53-334, Wrocław

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej