To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 824,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

1 Lutego - 2 Lutego od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2020 - MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ W SPRZEDAŻY - POZNAŃ

24 Kwietnia, 09:00 - 17:45 od 390,00 zł
Aula Artis Concordia Design, Poznań

30 Stycznia, 18:00 - 21:00
Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, Kraków

TechCamp #6: BEZPIECZEŃSTWO IT


 
TECHCAMP BEZ OBAW 

 
Już 7 grudnia kolejna odsłona największego technologicznego barcampu w Polsce. Nie bez kozery tym razem bierzemy pod lupę bezpieczeństwo. Jesteśmy przekonani, że pogłoski o zbliżającym się końcu świata są mocno przesadzone, a niebezpieczeństwa powinniśmy się upatrywać raczej w lukach zabezpieczeń systemów.
 
Bezpieczeństwo to prawdziwa pięta achillesowa współczesnych systemów IT. Doświadczenia wskazują, że w większości oprogramowania, niezależnie od stosowanej technologii, można znaleźć poważne luki bezpieczeństwa. Wciąż, najlepszą metodą radzenia sobie z ewentualnymi podatnościami na ataki jest unikanie ryzyka przez stosowanie oprogramowania, które nie posiada istotnych błędów bezpieczeństwa. Ale czy jest to możliwe w praktyce? Odpowiedzi na to pytanie spróbuje udzielić Wojciech Dworakowski z OWASP. 
 
Wśród naszych prelegentów znajdzie się też Piotr Konieczny - założyciel serwisu niebezpiecznik.pl. Piotr od 7 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu sieci i serwisów internetowych. Podczas piątkowego wieczoru zaserwuje uczestnikom pokaz ataków komputerowych na żywo.
 
Istnieje dość powszechne przeświadczenie, że zaszyfrowanie danych gwarantuje ich bezpieczeństwo. W praktyce bardzo prosto popełnić błąd, który powoduje, że tego szyfrowania mogłoby równie dobrze nie być wcale. Czy zaszyfrowane znaczy bezpieczne? Ten problem na warsztat weźmie Paweł Goleń z SecuRing.
 
W czasie szóstego odcinka TechCampu wystąpi także Bartłomiej Rozkrut z Grupy Unity, który opowie na co muszą zwrócić uwagę architekci systemów e-commerce B2C/B2B, a także Michał Romanowski z e24cloud.com, wyjaśniając zasady bezpieczeństwa w chmurze.
 
 
Wstęp bezpłatny, rejestracja obowiązkowa!
 
Na uczestników prócz praktycznej wiedzy czekać będzie szansa na networking w kuluarach i darmowa pizza. Tym razem ilość miejsc jest ograniczona. Przypominamy, że aby wziąć udział w TechCampie należy się zarejestrować
 
 
Do zobaczenia!
 
 
AGENDA TECHCAMP #6
 
19.00-19.20 Wojciech Dworakowski, OWASP 
Bezpieczeństwo aplikacji - czy musi być aż tak źle?
 
19.20-19.40 Paweł Goleń, SecuRing
Zaszyfrowane != bezpieczne
 
19.40-20.00 Piotr Konieczny, Niebezpiecznik.pl
Hackowanie w praktyce - pokaz ataków komputerowych
 
20.00-20.20 Bartłomiej Rozkrut, Grupa Unity
Bezpieczna architektura e-commerce B2C/B2B
 
20.20-20.40 Michał Romanowski, e24cloud.com
Bezpieczeństwo w chmurze
 
 


PRELEGENCI

 

 

Wojciech Dworakowski

OWASP

Konsultant bezpieczeństwa IT z kilkunastoletnim doświadczeniem. Od 2003 wspólnik firmy SecuRing zajmującej się doradztwem w zakresie bezpieczeństwa IT. Kierował wieloma projektami z zakresu audytu, oceny i testowania bezpieczeństwa systemów informatycznych i aplikacji, między innymi dla instytucji finansowych, operatorów telekomunikacyjnych i firm tworzących oprogramowanie. Od 2011 Chapter Leader OWASP Poland.

 

Paweł Goleń

SecuRing

Specjalista ds. bezpieczeństwa IT. Specjalizuje się w testach bezpieczeństwa aplikacji internetowych, a teraz, wraz ze wzrostem ich popularności, również w testach aplikacji mobilnych. Ma dość tych prostych, typowych błędów, woli te ciekawsze.

 

Bartłomiej Rozkrut 

Grupa Unity 

Od 14 lat zaangażowany w rozwój Internetu. Przygodę z siecią zaczął jako administrator sieci, potem pracował w roli programisty internetowego, a na bazie zdobytych doświadczeń zajął się prowadzeniem projektów internetowych. Od 2005 r. zaangażowany w rozwój kompetencji technologicznych Empathy. Interesuje się bezpieczeństwem sieciowym oraz bezpieczeństwem aplikacji internetowych. Uczestniczył m.in. w projektach dla Tele-Fonika Kable, Cityboard Media, Polfactor - grupa BRE Bank, Nestle Nespresso. Wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu marketingu w sieci w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.

 

Piotr Konieczny

Niebezpiecznik.pl

Od 7 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu sieci oraz serwisów internetowych. Absolwent Glasgow Caledonian University. Pracę w branży IT rozpoczął w brytyjskim oddziale Philips Electronics. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa. W ramach Niebezpiecznik.pl zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemow teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia dla administratorów oraz programistów w zakresie ochrony sieci komputerowych i bezpiecznego tworzenia webaplikacji.

 

Michał Romanowski

e24cloud.com

związany z branżą marketingową od 8 lat. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. na w IDS Scheer: międzynarodowej korporacji informatyczno-konsultingowej oraz w największym polskim holdingu edukacyjnym. Prowadził liczne kampanie promocyjne i edukacyjne. Ponadto jest jednym z pomysłodawców i koordynatorem poznańskiej edycji Startup Weekend- unikalnego międzynarodowego programu inkubującego startupy w ciągu 54 godzin. Obecnie czuwa nad marketinigiem beyond.pl oraz e24cloud.com Prywatnie - miłośnik aktywnego wypoczynku oraz kina niezależnego..ORGANIZATOR
PARTNERZY


 

ZŁOTY PARTNER

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Krakowie Bezpieczeństwo sieciowe Branża IT Cyberbezpieczeństwo Developerzy IT Nowe technologie Ochrona danych Project Manager Zarządzanie zespołem wydarzenia Kraków

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "TechCamp #6: BEZPIECZEŃSTWO IT" jest Empathy - Internet Software House

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej