To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

OpenReaktor #71

16 Stycznia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

15 Grudnia - 16 Grudnia
Strzelnica FSO, Warszawa

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

Środa, 19:00 - 21:00 24,48 zł
Warszawa, Warszawa

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 34,99 zł
AmberExpo, Gdańsk

Wojciech Tuszko "Debiut" - fotografia

Wernisaż: 19 V | 18.00
Wystawa fotografii prezentowana do 26 czerwca 2016
Miejsce: Galeria ENGRAM
Kurator wystawy: Feliks Tuszko

50 lat działalności fotograficznej, archiwum liczące kilkadziesiąt tysięcy negatywów, 94 lata i pierwsza wystawa. Niezwykły debiut fotograficzny Wojciecha Tuszko, którego kuratorem jest jego wnuk - Feliks.

Wojciech Tuszko bynajmniej nigdy nie aspirował do "bycia fotografem" - jak sam wspomina "fotografował wyłącznie, żeby wiedzieć, o czym pisze". W tym przypadku jego debiut uznać należy za paradoksalny - Wojciech Tuszko jest fotografem, natomiast nigdy jako fotograf nie zaistniał, ponieważ nie zdecydował swoich prac pokazać. Wystawa, przygotowana przez wnuka, kończy jego długoletnią karierę, miast ją rozpoczynać.

Feliks Tuszko wziął na siebie odpowiedzialność kuratora, celem wydobycia tego, co najbardziej cenne w negatywach dziadka, jako obiektach artystycznych i fotografiach o wartości dokumentalnej. Na 38 prezentowanych fotografii składają się zarówno zdjęcia typowo reportażowe, jak i te wykonane z rzeczywistym zamiarem artystycznym. Pojedyncze z nich powstały przy okazji testów materiałów światłoczułych.

Wojciech Tuszko
Członek honorowy ZPAF, dr chemii. Współtwórca magazynu FOTOGRAFIA. Popularyzator fotografii, tłumacz literatury fotograficznej, twórca haseł w encyklopedii PWN dotyczących fotografii, juror licznych konkursów fotograficznych oraz krytyk. Jako fotochemik, opracowywał w laboratoriach fotograficznych metody obróbki zachodnich materiałów światłoczułych w oparciu o środki dostępne w Polsce. Ma za sobą 94 lata życia, które w całości zostało podporządkowane fotografii.

WSTĘP WOLNY. GALERIE KMO CZYNNE CODZIENNIE W GODZ. 10.00 - 19.00

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Katowicach wydarzenia Katowice

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej