To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Coworking Now 2019 - 3 edycja!

4 Kwietnia - 5 Kwietnia 499,00 zł
O4 Coworking, Olivia Four, Olivia Business Centre, Gdańsk

OpenReaktor #74

17 Kwietnia, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

WORLD SALES CONGRESS 2019 - ŁÓDŹ

24 Maja, 09:00 - 17:45 od 350,00 zł
Hotel Andels 4****, 91-065 Łódź

Waves Blockchain Day Powered by Waves Platform, Blockchain Alliance and Partners

Czwartek, 10:00 - 18:00
Mercedes-Benz Polska, 02-460 Warszawa

Optymalizacja podatkowa - Spółki Offshore

Zapraszamy na szkolenie z cyklu: Optymalizacja podatkowa - Spółki zagraniczne - Spółki Offshore.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w siedzibie kancelarii prawnej Kovacs & Partners, która na co dzień zajmuje się doradztwem z zakresu m.in zakładania spółek za granicą kraju.

Agenda szkolenia:

 •  Co to jest optymalizacja podatkowa. Kiedy jest legalna.
 • Spółki zagraniczne - omówienie w jakim celu w praktyce są wykorzystywane przez polskich przedsiębiorców (krótkie omówienie różnych celów, nie tylko podatkowych - np. anonimowość, ograniczenie ryzyka, ochrona kapitału, korzystanie z instytucji powierniczych, ochrona majątku).
 • Omówienie procesu zakładanie/zakupu spółek we wskazanych krajach - ile trwa, jakie są wymogi, szacowane koszty utrzymania i założenia/zakupu, wskazanie stawek podatkowych w konkretnych krajach.
 • Spółki offshore - co to jest i do czego się ich używa.
 • Wskazanie przykładów wykorzystywania spółek zagranicznych dla optymalizacji podatkowej, np. - unikanie konieczności zwrotów VAT w transakcjach międzynarodowych, zakup samochodu w Czechach - brak akcyzy i VAT, niższy podatek CIT (10% Bułgaria i Węgry, 6% Malta), wyższa kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii, nieopodatkowane wynagrodzenie dyrektorów zarządzających na Malcie, unikanie podatku u źródła w Polsce od niektórych usług.
 • Wskazanie przykładów popularnych wśród przedsiębiorców działań optymalizacyjnych, których nie można uznać za legalne, np. fikcyjne zatrudnienia w zagranicznych spółkach w celu uchylania się od opłacania składek w Polsce, formalna rejestracja spółki za granicą przy jednoczesnym wykonywaniu całej działalności w Polsce (kiedy spółka zagraniczna musi płacić podatek w Polsce), np. sklep spożywczy działający w Polsce rejestruje się jako zagraniczna spółka i nie płaci podatków w Polsce.
 • Omówienie wprowadzonych w ostatnim czasie przepisów mających zapobiegać optymalizacji podatkowej - np. CFC, klauzula o unikaniu opodatkowania. Omówienie ostatniego ostrzeżenia Ministra Finansów odnośnie optymalizacji z wykorzystaniem spółek zagranicznych. Co to może oznaczać w praktyce.
 • Zobacz również:

  szkolenia szkolenia w Katowicach wydarzenia Katowice

  Skontaktuj się z organizatorem

  Organizatorem wydarzenia "Optymalizacja podatkowa - Spółki Offshore" jest KPCG sp. z o.o.

  Organizujesz wydarzenie?

  Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

  Dowiedz się więcej