To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

I love Sales & Commerce 12-13.05.2020

12 Maja - 13 Maja od 824,10 zł
MTP Sala Ziemi, Poznań

Szkolenie na "Prowadzącego strzelanie" (LOK) - Strzelnica FSO

1 Lutego - 2 Lutego od 549,99 zł
Strzelnica FSO, Warszawa

Krąg Kobiet - rozbudź moc kreacji Twoich pragnień, Warszawa

Pojutrze, 14:00 - 17:00 110,00 zł
Warszawa, Warszawa

Krąg Kobiet - rozbudź moc kreacji Twoich pragnień, Wrocław

Czwartek, 17:30 - 20:30 110,00 zł
Nalanda, Wrocław

Optymalizacja podatkowa - Spółki Offshore

Zapraszamy na szkolenie z cyklu: Optymalizacja podatkowa - Spółki zagraniczne - Spółki Offshore.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w siedzibie kancelarii prawnej Kovacs & Partners, która na co dzień zajmuje się doradztwem z zakresu m.in zakładania spółek za granicą kraju.

Agenda szkolenia:

 •  Co to jest optymalizacja podatkowa. Kiedy jest legalna.
 • Spółki zagraniczne - omówienie w jakim celu w praktyce są wykorzystywane przez polskich przedsiębiorców (krótkie omówienie różnych celów, nie tylko podatkowych - np. anonimowość, ograniczenie ryzyka, ochrona kapitału, korzystanie z instytucji powierniczych, ochrona majątku).
 • Omówienie procesu zakładanie/zakupu spółek we wskazanych krajach - ile trwa, jakie są wymogi, szacowane koszty utrzymania i założenia/zakupu, wskazanie stawek podatkowych w konkretnych krajach.
 • Spółki offshore - co to jest i do czego się ich używa.
 • Wskazanie przykładów wykorzystywania spółek zagranicznych dla optymalizacji podatkowej, np. - unikanie konieczności zwrotów VAT w transakcjach międzynarodowych, zakup samochodu w Czechach - brak akcyzy i VAT, niższy podatek CIT (10% Bułgaria i Węgry, 6% Malta), wyższa kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii, nieopodatkowane wynagrodzenie dyrektorów zarządzających na Malcie, unikanie podatku u źródła w Polsce od niektórych usług.
 • Wskazanie przykładów popularnych wśród przedsiębiorców działań optymalizacyjnych, których nie można uznać za legalne, np. fikcyjne zatrudnienia w zagranicznych spółkach w celu uchylania się od opłacania składek w Polsce, formalna rejestracja spółki za granicą przy jednoczesnym wykonywaniu całej działalności w Polsce (kiedy spółka zagraniczna musi płacić podatek w Polsce), np. sklep spożywczy działający w Polsce rejestruje się jako zagraniczna spółka i nie płaci podatków w Polsce.
 • Omówienie wprowadzonych w ostatnim czasie przepisów mających zapobiegać optymalizacji podatkowej - np. CFC, klauzula o unikaniu opodatkowania. Omówienie ostatniego ostrzeżenia Ministra Finansów odnośnie optymalizacji z wykorzystaniem spółek zagranicznych. Co to może oznaczać w praktyce.
 • Zobacz również:

  szkolenia szkolenia w Katowicach Koszty podatkowe Podatki Prawo podatkowe wydarzenia Katowice

  Skontaktuj się z organizatorem

  Organizatorem wydarzenia "Optymalizacja podatkowa - Spółki Offshore" jest KPCG sp. z o.o.

  Organizujesz wydarzenie?

  Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

  Dowiedz się więcej