To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

Spotkanie w Kręgu Kobiet - Grudziądz

21 Grudnia, 17:30 - 20:30
QAL Group, Grudziądz

Warsztat Edukacji Finansowej - Gra Cashflow !

Jutro, 19:00 - 21:00 23,99 zł
Warszawa, Warszawa

OpenReaktor #69 Startups, marketing and science behind it

Jutro, 18:00
ReaktorWarsaw, Warszawa

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 34,99 zł
AmberExpo, Gdańsk

Spotkanie z fotografką Anitą Andrzejewską

W ramach projektu Miejskie Lekcje Fotografii Fundacja Machina Zmian oraz Miasto Gdynia serdecznie zapraszają na Spotkanie z fotografką Anitą Andrzejewską


Czas: 22.11.2017 (środa), w godz. 19:00-21:00

Miejsce: Laboratorium Innowacji Społecznych (budynek IVA, PPNT), al. Zwycięstwa 96/98 (wejście od strony SKM Redłowo), Gdynia


Podczas spotkania Anita Andrzejewska opowie o radości i przygodzie, które wnosi w jej życie fotografia, o kontemplacji i uważności, które rozwija oraz o spotkaniach z ludźmi, samą sobą i miejscami, które wydarzyły się dzięki fotografii.

Spotkanie poprowadzi Sylwia "Nikko" Biernacka.


Wstęp na spotkanie jest bezpłatny! Prosimy jednak o wcześniejsze zarezerwowanie miejsca, ponieważ ich liczba jest ograniczona.

Zapisy: https://spotkanieandrzejewska.evenea.pl/

----------> Jeśli z różnych przyczyn po zapisaniu nie będą Państwo mogli uczestniczyć w wydarzeniu, bardzo prosimy o jak najszybszą informację o rezygnacji. Na wolne miejsce zaprosimy osobę z listy rezerwowej.

Kontakt: Sylwia "Nikko" Biernacka Tel: 515 068 873, e-mail: nikko@440km.pl


Anita Andrzejewska

Absolwentka grafiki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Stypendystka Ministra Kultury, zdobywczyni licznych nagród krajowych i zagranicznych, m.in. w konkursie na projekt fotograficzny dla amerykańskiego Santa Fe Center for Visual Arts oraz w zorganizowanym we Francji konkursie ilustracji dziecięcej Figures Futur. Swoje prace wystawiała w Kanadzie, Islandii, Japonii, USA, Iranie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, na Węgrzech i Słowacji. Współpracuje z Galerią Leica w Warszawie i Galerie Camera Obscura w Paryżu.

Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne, łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie, Jazd.

Prowadzi autorskie zajęcia z fotografii w Warszawskiej Szkole Fotografii, fotoekspedycje z Akademią Nikona oraz warsztaty fotograficzne i plastyczne dla dzieci dla instytucji kultury w Polsce i za granicą.

Najczęściej fotografuje posługując się tradycyjną techniką srebrową, na czarno-białych negatywach i robi odbitki własnoręcznie w ciemni.

Anita Andrzejewska o swojej fotografii:

"(…) znów oddycham swoim oddechem, znowu widzę, oddycham oczami", napisał w swoim dzienniku w 1965 roku Józef Czapski. Od wielu lat to zdanie jest dla mnie źródłem inspiracji. Słowa te wyrażają radość życia malarza, który w olśnieniu kontempluje zjawiska wizualne. Widzi rzeczy takimi, jakie są, wdycha je w siebie poprzez oczy, bez rozróżniania tego co piękne, a co brzydkie. Kontempluje wizualne doznania bez względu na to, czy patrzy na górskie szczyty w świetle zachodzącego słońca, czy na stertę porzuconych w kącie szmat.

Dla mnie fotografia w aspekcie kontemplacyjnym jest środkiem do nawiązania głębokiego i osobistego kontaktu z otaczającym światem. Odczuwam wewnętrzną potrzebę fotografowania, które stało się moim sposobem życia, ciągłym procesem podążania za percepcją wizualną, odkrywaniem i smakowaniem bogactwa i różnorodności świata.


Celem projektu Miejskie Lekcje Fotografii jest edukacja fotograficzna mieszkańców/mieszkanek Gdyni. W ramach projektu cyklicznie odbywają się: warsztaty fotografii bezkamerowej dla dzieci, warsztaty "Technika - czyli pierwszy krok do magii" dla dorosłych, spotkania z uznanymi fotografami/ fotografkami, fotospacery po gdyńskich dzielnicach, oraz warsztaty "Przenikanie czasów" - mające na celu stworzenie sentymentalnej mapy ulubionych miejsc w Gdyni.

"Projekt jest realizowany przez Fundację Machina Zmian. Partnerami projektu są Laboratorium Innowacji Społecznych i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Frames - Studium Fotografii.
Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni".

www.machinafotografika.pl

www.440km.pl

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Gdyni wydarzenia Gdynia

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "Spotkanie z fotografką Anitą Andrzejewską" jest Fundacja Machina Zmian

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej