To wydarzenie już się zakończyło:( Sprawdź inne ciekawe wydarzenia:

ESP Sport & Zdrowie

23 Lutego - 24 Lutego od 20,00 zł
AmberExpo, Gdańsk

Konferencja Fitness PEI V

23 Marca, 08:00
PGE Narodowy, Warszawa

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - Częstochowa

Dzisiaj, 09:00 - 18:00 od 170,00 zł
Hotel Scout, Częstochowa

NOWOCZESNE TECHNIKI POKONYWANIA OBIEKCJI I FINALIZACJI SPRZEDAŻY - Bydgoszcz

Jutro, 09:00 - 18:00 od 170,00 zł
Holiday Inn Bydgoszcz, Bydgoszcz

GDD2017 I Sztorm i oplątwy - tworzenie form do hodowli I warsztaty

Wzburzone morze to potężna siła, z którą wszelakie próby walki zazwyczaj z góry skazane są na niepowodzenie. Doświadczeni żeglarze zaskoczeni na morzu przez sztorm refują lub zrzucają całkowicie żagle, a tym samym poddają się sile żywiołu, bo wiedzą, iż morze to ich przyjaciel, z którym nie należy walczyć. Co więcej, mają świadomość, że woda pomoże im płynąć tylko wtedy gdy całkowicie jej się poddadzą.

W świecie flory podobną strategię obierają sobie Oplątwy (Tillandsia L.), specyficzne rośliny, które nie korzenią się w ziemi. Wszystko czego potrzebują do życia pobierają z powietrza. W swoim środowisku naturalnym nieustannie poddają się żywiołom - są przenoszone z miejsca na miejsce przez silny wiatr, a nawet wodę.

Celem warsztatów będzie stworzenie funkcjonalnej, otwartej formy z rurek i drutów, w którą następnie zaaranżujemy oplątwę. Warsztatami pragniemy zachęcić uczestników, aby całkowicie poddali się kreatywnym niepokojom i stworzyli własną, niepowtarzalną formę, która będzie eksponować walory tych niesamowitych roślin. Ograniczeniem w tworzeniu konstrukcji jest tylko nasza wyobraźnia!

  • I tura I 2 lipca,12:00-14:00
  • II tura I 8 lipca,12:00-14:00

PROWADZĄCY: Schronisko dla Roślin 


Schronisko dla Roślin powstało listopadzie 2015 roku. Jego ideą jest zwrócenie uwagi na problem jakim jest uprzedmiotowienie roślin, które za parę złotych można dziś kupić w niemal każdym sklepie. Dlatego te zaniedbane, niepotrzebne wyrzuca się i wymienia na nowe - nie zdając sobie sprawy z tego, jak ważną odgrywają rolę. Schronisko działa w: Bydgoszczy, Trójmieście, Toruniu, Warszawie, Szczecinie i Poznaniu. Zasady działania są bardzo proste: niechciane rośliny przekazywane są dalej. Wszystko po to, by nie trafiły na śmietnik.

Monika Turzyma-Patocka

Współzałożycielka Schroniska Dla Roślin, Bydgoszczanka, w latach 2011/2012 studentka biologi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, absolwentka kierunku technik weterynarii w Szkole Policealnej Plus Edukacja w Poznaniu. Obecnie mieszka i pracuje w Bydgoszczy.

Milena Banaszewska

Współzałożycielka Schroniska dla Roślin, Bydgoszczanka. Absolwentka Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Obecnie mieszka i studiuje w Gdańsku na Akademii Sztuk Pięknych na kierunku Intermedia

Katarzyna Dziedzic

Architekt kraj maobrazu, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Współpracowała między innymi z Ogrodem Botanicznym we Wrocławiu oraz Arboretum w Wojsławicach. Od 2016 roku związana z fundacją Schronisko dla Roślin.

Bazia Marszałek

Elblążanka. Kochająca "mama" psa Tymianka. Pasjonatka kuchni wegańskiej, do której podchodzi równie intuicyjnie, co do pielęgnacji roślin. W Schronisku dla Roślin od maja 2016 roku.

Zobacz również:

szkolenia szkolenia w Gdyni wydarzenia Gdynia

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorem wydarzenia "GDD2017 I Sztorm i oplątwy - tworzenie form do hodowli I warsztaty" jest Gmina Miasta Gdyni

Zobacz na mapie

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek II, punkt 1 na mapie

Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia

Organizujesz wydarzenie?

Dołącz do tysięcy polskich organizatorów korzystających z Evenea do sprzedaży biletów i rejestracji uczestników.

Dowiedz się więcej